רוב בהתאחדות להקפאת היורדות והגדלת הליגה

בדיקת ערוץ הספורט חשפה כי 23 חברי הנהלה בעד המהלך, אם הליגה תבוטל בשל משבר הקורונה, כשההחלטה כפופה לאישור האסיפה הכללית. אם המהלך ייצא לפועל, בעונת 2020/21 ישחקו 16 מועדונים בליגת העל ובקיץ הבא יירדו שלוש קבוצות ותעלה אחת בלבד

מוטי פשכצקי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

שינויים בכדורגל הישראלי? רוב בקרב חברי הנהלת ההתאחדות לכדורגל להקפיא את הירידות ולהגדיל את הליגות בעונה הבאה, אם עונת 2019/20 תבוטל. על פי המתווה, בעונת 2020/21 ישחקו 16 קבוצות בליגת העל ובקיץ הבא יירדו שלוש קבוצות ותעלה רק אחת לליגה הבכירה - כך נודע לערוץ הספורט.

בהנהלת ההתאחדות יושבים 29 חברים ועוד 3 נציגי ציבור בעלי זכות הצבעה. מאחר שמדובר במקרה חריג שהתקנון לא מדבר עליו, הנושא יובא בפני ההנהלה ולאחר שתתקבל החלטה, היא תצטרך לקבל אישור נוסף של כל הקבוצות (האסיפה הכללית). מקרי העבר מלמדים שהחלטה שמתקבלת בהנהלה עוברת גם באסיפה הכללית. על פי בדיקת ערוץ הספורט, 23 חברי הנהלה בעד המהלך, אם וכאשר יצטרכו לקבל החלטה לא פופולרית, בעוד  ארבעה לא השיבו.

ומה עם עונת 2019/20? על פי חברי ההנהלה, אם הליגה תחזור מיד אחרי פסח והיורו יידחה, יהיה ניתן לקיים שני משחקים בשבוע כדי לסיים את הליגה ולהשאירה במתכונת הנוכחית. עם זאת, עיכוב נוסף יגרום לפתרון אחר ואחד מהם, כאמור, הוא הקפאת הירידות הגדלת הליגות.

מבחינת השלכות, במישור הספורטיבי הקבוצה הטובה ביותר בליגה הלאומית לא תיפגע ותעלה, אבל במישור הכלכלי מדובר בפגיעה קשה שכן הסכומים שאמורים להגיע לקבוצות יקוצצו. בהתאחדות ישנו חשש שקבוצות בליגות הנמוכות יתפרקו בשל בעיות תקציביות. בנוסף, מרכזי מכבי והפועל סייעו לחלק מהקבוצות כדי שהמשכורות יתקבלו בזמן, אבל תקופה ארוכה של משבר תוביל לבעיה גדולה עוד יותר.

בעניין אחר, משה גולדשטיין ממרכז מכבי נבחר לשמש כממלא מקומו של יו"ר ההתאחדות, אורן חסון.

מה יעלה בגורל ליגות הכדורגל? (אלן שיבר)
מה יעלה בגורל ליגות הכדורגל? (אלן שיבר)
מעבר לתגובות