"ההפסד הכלכלי עצום": יעקב שחר על נזקי הקורונה

מכבי חיפה צפויה לאבד כ-6 מיליון ש"ח מהמשבר על פי ההערכות. הבעלים הירוק סיפר על ההשלכות והודה: "לצערנו אין אלטרנטיבה אחרת מאשר קיום המשחקים בדלתיים סגורות"

מוטי פשכצקי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

פחות מיממה עברה מאז הוחלט שהכדורגל הישראלי ישוחק ללא קהל עד להודעה חדשה, ובמועדוני הכדורגל כבר חוששים מנזק כלכלי עצום - כאשר הקבוצות הגדולות יהיו הנפגעות העיקריות, גם בשל היעדר אוהדים וגם לאור העובדה שיצטרכו להחזיר כספים לרוכשי המנויים.

חלק מבעלי הקבוצות שקלו לבקש את דחיית הליגה למספר שבועות, כמו שעשו באיטליה, אבל הזמן הקצר לקיום המשחקים שנותרו עד לסיום העונה הוביל להחלטה לא לעצור את הליגה, אלא לקיימה ללא נוכחות של אוהדים נכון לשלב זה. "מן הראוי שהמשחקים ישוחקו ללא קהל, אי אפשר לעשות סלקציה", אמר בשיחה לערוץ הספורט יעקב שחר, שצפוי להפסיד בשל המשבר כ-6 מיליון ש"ח על פי ההערכות. "אבל לצערנו אין אלטנרטיבה אחרת, אי אפשר לעצור את הליגה כי אין תאריכים. יש את חג הפסח, פגרת נבחרות וכ"ו - אין מספיק מקום".

"לצערי כל ספורט ללא קהל זה דבר קשה מאוד, הנזק הכלכלי יהיה זהה אם יהיו מאה צופים או אלף, והוא עצום. זה לא שאנחנו מרוויחים, ועכשיו אנחנו עלולים להרוויח פחות - בכדורגל יש רק הפסדים ועכשיו זה הפסדים עצומים", סיכם נשיא מכבי חיפה. כשנשאל אם בעתיד יוכלו ראשי הקבוצות לתבוע את הנזק מהמדינה, ענה: "יש מוסדות במדינה שהם לפני הכדורגל בסדרי העדיפויות".

בינתיים, בחיפה ישובו היום (חמישי) להתאמן אחרי יום חופש, כשבחדרי ההלבשה ובמתחם האימונים כבר הוסיפו מתקני חיטוי כדי לשמור על היגיינה. את מרקו בלבול, שלא יוכל לעמוד על הקווים במשחק הבא בשל הרחקתו על ידי בית הדין, יחליפו עוזריו - פול גרובס וגל אלברמן. על בלבול נאסר להיות בחדרי ההלבשה בזמן המשחק, כולל בזמן המחצית, וכמובן לא להתראיין אחרי שריקת הסיום.

בתוך כך, יובל אשכנזי עדיין לא יודע אם ייאלץ לעבור ניתוח בכתפו, והחלטה בנושא תתקבל בקרוב. כך או כך, הקשר לא יעמוד לרשות החיפאים מול הפועל ת"א, כמו גם הקפטן נטע לביא והמגן סאן מנחם המוצהבים, כשבמחזור שלאחר מכן ייפגשו הירוקים את מכבי ת"א למשחק העונה.

אשכנזי, יעבור ניתוח? (לירון מולדובן)
אשכנזי, יעבור ניתוח? (לירון מולדובן)
מעבר לתגובות