"מסי ועוד עשרה": דאגה בבארסה מתפוקת השאר

אייבר פירגנה, ברתומאו "שרד" וברייתווייט התרגש. די והותר?

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

בכל שנותיו בברצלונה, ליאו מסי עבר לא מעט גלגולים. לרוב הוא היה חלק משלישיות התקפיות עוצמתיות, לעיתים הסתפק בהיותו מחצית מצמדים מוצלחים, אבל בימים אלו עושה רושם שהוא לבדו. לואיס סוארס נפצע, אנטואן גריזמן עדיין לא מספק את הסחורה ומסי לוקח על גבו הצנום את הקבוצה הטובה בעולם בפוטנציה. והערב (שבת) הוא הוכיח זאת שוב, וכנראה שלא בפעם האחרונה, עם רביעייה ענקית על חשבונה שלח אייבר.

"מסי הוא הכל בברצלונה, הוא ההתחלה והסוף", נכתב ב'ספורט' הקטאלוני אחרי ההתמודדות. "הוא הנשמה של הקבוצה, הוא הלב, הוא הקסם, הוא בארסה. השערים שלו הם התקווה היחידה של בארסה, הם אלה שמונעים התפרקות מוחלטת ושומרים על החלומות של האוהדים בחיים. ככל שעובר הזמן שזב ברור יותר ויותר - זה מסי ועוד עשרה".

האמת? אם הייתם שואלים אותנו לפני המשחק, כנראה שמסי דווקא לא היה במרכז העניינים. ברקע "פרשת הבוטים" שהסעירה את ספרד ובצל חתימתו המפתיעה של מרטין ברייתווייט, הפרעוש יכול היה לצאת לחופשה קצרה מהצגות סוף השבוע. אבל בארסה, ימים ספורים לפני צמד המשחקים מול נאפולי וריאל מדריד, יודעת שכל אבן קטנה יכולה לטלטל את המכונית ולהוציא אותה מהמסלול.

"ההצגה התורנית של מסי שימשה הפעם בכדי להרגיע את מורת רוחם של האוהדים על שערוריית הרשתות החברתיות", המשיכו וכתבו ב'ספורט', ולמעשה נתנו שם נוסף להצגה של הפרעוש. "השערים שלו השתיקו את שריקות הבוז והסתירו את הממחטות שהונפו נגד ברתומאו. הם הסיטו את תשומת הלב מיציעי ה'בוקס', לכר הדשא ונתנו הפוגה קלה לבעלים, שמנסה להימנע מהבלתי נמנע - התפטרותו וקידום הבחירות לבעלות".

אפילו אייבר הצנועה לא הייתה יכולה להתעלם מההופעה של מסי, על אף שהיא הייתה הקורבן. למעשה, מסי הפך לסיוט של אייבר וכבש את שערו ה-19 מולה ב-11 מפגשים בלבד. "אנחנו סובלים ממך, אנחנו סובלים אותך ואנחנו מתמודדים איתך - אבל אין לנו ברירה, אלא לעמוד ולמחוא לך כפיים", נכתב בעמוד הטוייטר הרשמי של אייבר.  

"הוא עושה את זה כבר 14-15 שנים, והוא ימשיך לעשות כך - זו הבטחה לכל קבוצה ולכל מאמן", קיקה סטיין הילל את מסי בסיום. "הוא תמיד שם עבורינו. היום הוא הבקיע, לפני כן הוא בישל, זה מה שהופך אותו לטוב בעולם. זה עוזר לקבוצה להמשיך בבנייה המחודשת, זה היה משחק יקר בשבילנו. דיברתי איתו על עייפות, הוא עושה את זה כל כך הרבה שנים והוא מכיר את גופו. הוא מנהל את הדרך נכון, לא מכיר אותו כזה טוב עדיין - אבל מתאר לעצמי שהוא לא יקח סיכון מיותר".

ומי שהצטרף להצגה של מסי, היה חלוץ הרכש - מרטין ברייתווייט. כן כן, אותו שחקן שכמעט ירד ליגה עד לפני שבוע, רשם בכורה בברצלונה. ועוד איזו בכורה, כזו שלא ישכח עוד הרבה זמן. "אני לא אשטוף את הבגדים הללו הרבה מאוד זמן", הצהיר בסיום החלוץ, שהספיק לבשל למסי וכמעט לכבוש בעצמו. "אני מאוד שמח לבשל למסי לראשונה. זו הייתה בכורה נהדרת, חלום שהתגשם. כשהמאמן שלח אותי להתחמם הייתי קצת לחוץ, אבל רציתי לשחק. אני מודה לכולם על קבלת הפנים".

"זו הייתה בכורה טובה מאוד לברייתווייט", סיכם סטיין מאוחר יותר. "עשינו החתמה נהדרת, הוא יעזור לנו המון. הוא נתן הערב לקבוצה יותר ממה שציפיתי. הוא שחקן עוצמתי, שניחן בטכניקה משובחת ועובד קשה מאוד. עדיף להתחיל כך, ולא להיכנס לקאמפ נואו עם פעולות מלהיבות. נאפולי? אנחנו מוכנים".

מעבר לתגובות