הזהב של השכונה: הרכב העשור של בני יהודה

גלבאן נצץ, קוסטה וזובאס גרמו להתאהב בליטאים והכשרונות מהבית. פרויקט ה-11 של העשור נמשך, והפעם: בחרנו את המצטיינים של בני יהודה. מי בפנים ומי בחוץ? הכל בפנים

תגיות: בני יהודה

אור אבולעפיה
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

עשור זה תקופה שאפשר לבנות שושלות ולפרק אותן, לגדל כוכבים ולראות אותם פורחים, לחוות רגעי אושר לצד אכזבות, שקשה להתאושש מהן. בשנה הבאה נסגור עשור של כדורגל בליגת העל, והפגרה היא זמן מצוין להכתיר את שחקן העשור של הליגה ה"שישית בטיבה באירופה". הפרויקט מיוחד של ערוץ הספורט יעבוד בשני שלבים:

שלב ראשון: צוות ערוץ הספורט ייבחר את ה-11 של העשור מכל קבוצה (בכל עמדה) ופותח לכם אפשרות להצביע את הדעה שלכם.
שלב שני: נפרסם את תוצאת הסקר ונחשוף מי שחקן העשור של כל קבוצה

*שחקנים שייכנסו להרכב העשור הם כאלה ששיחקו בקבוצה לפחות שנתיים
*הקבוצות שייכללו בפרויקט הן כאלה שבמהלך העשור השיגו את הכרטיס לאירופה
*העונות שנמדדו הן החל מ-09/10 עד ו-18/19. בסך הכל - 10 עונות

מתקופת דמאיו ועד ברק אברמוב. בני יהודה חוותה עשור בו זכתה בשני גביעים ואף השתתפה באירופה, כשהיא יכולה בהחלט להיות מרוצה ממה שהשיגה. אז מי הרכב המצטיינים? הבחירה שלנו.

אמיליוש זובאס
תקופה במועדון: 2016-2019
למה נבחר? איינוגבה אומנם היה מזוהה ואהוב יותר, אבל עם תוצאות קשה להתווכח. מאז שהשוער הליטאי נחת בישראל, בני יהודה סופרת שני גביעים ופעמיים העפילה לפלייאוף העליון, והיא בהחלט יכולה לזקוף את זה לזובאס. השוער גילה יציבות לאורך הדרך, יכולת גבוהה וביטחון שמשרה על ההגנה כולה. עוד בינגו של יעקב אסייג.

איציק עזוז
תקופה במועדון: 2003 עד היום
למה נבחר? איציק עזוז זה בני יהודה ובני יהודה זה איציק עזוז. השחקן הכי נאמן בליגה כבר 16 שנים בשכונה והיד עוד נטויה. בשתי הזכיות בגביע המדינה הוא היה זה שהנהיג את החגיגות, עבר אוהד אוהד ונתן לו לחוש את הרגשת הזכייה, אבל לא רק. הניסיון הפך את עזוז לבלם יציב, כזה שמשתלב בצורה נהדרת במערך 3 הבלמים של יוסי אבוקסיס. לקהל הכתום יש עוד הרבה זמן ליהנות ממנו.

דן מורי
תקופה במועדון: 2007-2012, 2012-2016 ו-2017 עד 2019
למה נבחר? עוד שחקן מפס היצור של הזהובים. מורי פרח בכתום, יצא לאירופה וחזר שוב כדי לראות שאין כמו בבית, כשהשיא היה אחד ממשחקיו הטובים בקריירה דווקא בגמר הגביע מול מכבי נתניה. בעידן שבו לא מעט כוכבים כמו ירדן שועה עוזבים ברגע שהם מגיעים לבשלות, מורי בשיא שלו נמצא בבני יהודה.

סמל. עזוז (אלן שיבר)
סמל. עזוז (אלן שיבר)

מאור קנדיל
תקופה במועדון: 2015-2018
למה נבחר? היום במכבי ת"א רואים את מה שבבני יהודה הבינו מזמן. אחרי שנדד בליגות הנמוכות, מאור קנדיל חזר לשכונה ב-2015 ומתחת לרדאר גילה יכולת גבוהה. בהגנה ובעיקר בהתקפה, קנדיל הצליח להתבלט והיה מהגורמים החשובים בזכייה בגביע ב-2016/2017, כשעונת השיא הייתה לפני שנתיים, אז הוא רשם שישה בישולים.

כפיר אדרי
תקופה במועדון: 2008-2015
למה נבחר? הקשר שהפך למגן שבהמשך הפך למנהל הקבוצה. כפיר אדרי לא היה הנוצץ שבשחקנים, אבל בבני יהודה הוא פשוט עשה הכל. בהגנה, בקישור ובהתקפה, מתי שהמאמן היה צריך אותו, אדרי היה שם, וזה מה שהפך אותו לכל כך מזוהה עם המועדון.

קסטוטיס איבסקביצ'יוס
תקופה במועדון: 2010-2015
למה נבחר? את התקופה של הליטאי בישראל אפשר לחלק לשניים. בשלוש השנים הראשונות היה מדובר בקשר עוצמתי, גרזן אמיתי, שגם תורם רבות למשחק ההתקפה. שחקן שלקבוצות הליגה היה קשה מאוד להתמודד איתו, מה שהיה נראה כמו בינגו של ממש. בהמשך, הגיעה פציעה קשה ממנה הוא התקשה להתאושש, ולמעשה בגללה הוא פרש.

פדרו גלבאן
תקופה במועדון: 2008-2013, 2014-2016 וינואר 2017 עד לסיום העונה.
למה נבחר? באמת צריך להסביר? הזר שכבש הכי הרבה שערים בתולדות ליגת העל הפך לישראלי בבני יהודה. הקהל התאהב בו, הוא התאהב במדינה והשאר היסטוריה. פדרו גלבאן יישאר לעד לא רק בספרי ההיסטוריה של בני יהודה, אלא גם בספרי ההיסטוריה של הכדורגל הישראלי, גם בגלל היכולת על הדשא וגם בזכות האופי הכובש.

גרזן במרכז השדה. קוסטה (אלן שיבר)
גרזן במרכז השדה. קוסטה (אלן שיבר)

לירוי צעירי
תקופה במועדון: 2006-2011
למה נבחר? המעבר לאירופה, השער שהרס למכבי חיפה את האליפות והיכולת הטובה. אומנם בקריירה שלו קצת בנסיגה, אבל לירוי צעירי בהחלט ידע ימים יפים בבני יהודה בתחילת העשור. דומיננטיות במרכז השדה ומנהיגות עזרו לו לבלוט כל הדרך לאקזיט

אמיר עגייב
תקופה במועדון
: 2009-2016 וינואר 2017.
למה נבחר? רבים הספיקו לשכוח, אבל אמיר עגייב היה הדבר הבא של בני יהודה. הכישרון שעלה ממחלקת הנוער פרץ  בסערה בתחילת הקריירה וגם עזר לה לחזור מהלאומית לליגת העל. אומנם הוא הספיק לעזוב מאז, אבל לעגייב בהחלט יש מקום של כבוד בעשור הכתום הנוכחי.

מאוויס צ'יבוטה
תקופה במועדון: 2017-2019
למה נבחר? שנתיים בלבד במועדון, אבל בהחלט הצליח להטביע חותם. 19 שערים - פעמיים פלייאוף עליון וזכייה בגביע המדינה, סידרו לו חוזה עתק בלודוגורץ, אבל יותר מהכל צ'יבוטה סימל את בני יהודה של יוסי אבוקסיס - כזאת שלא חוששת מכל יריב ומסתכלת לה בלבן של העיניים, גם אם לא יאהבו את זה.

ננאד מרינקוביץ'
תקופה במועדון: 2011-2013
למה נבחר? אולי לא השחקן הכי נוצץ שנחת בבני יהודה, שהקפידה להחליף את שחקני ההתקפה שלה כמעט בכל עונה (ותודה למכבי ת"א שהשאילה שחקנים), אבל החלט כזה שהנהיג את הכתומים בתקופתו במועדון. מרינקוביץ' היה דומיננטי בכל עמדות ההתקפה, וספר 14 שערים בשנתיים וחצי בישראל, הרבה בזכות עבודה קשה שהיא מודל עבור כל זר שמגיע לישראל.

פעם קראו לו יהלום. עגייב (אלן שיבר)
פעם קראו לו יהלום. עגייב (אלן שיבר)

 ענו על הסקר >>>

מעבר לתגובות