עכשיו גם עם טורבו: הוצג סובארו אאאוטבק 2020

ה-4X4 הוורסטילי של סובארו נחשף בדור השישי שלו עם עדכונים קוסמטיים ובשורות טכנולוגיות בתחום ההינע והבטיחות

תגיות: סובארו

א א א א (שנה גודל)
(צילום: יצרן)
(צילום: יצרן)
תחילת כתבה

סובארו אאוטבק הוא הסטיישן-4X4 הנמכר ביותר מסוגו בארה"ב ולכן הבכורה של הדור השישי שלו בניו-יורק היא אירוע עם חשיבות אסטרטגית גדולה לצרכנים. בסובארו מגייסים למעשה את כל מה שהם חוללו בשנתיים האחרונות בתוך צינור הדגמים המתחדש שלהם על הפלטפורמה של לגאסי ומוביל הנוסעים אסנט, ובראש ובראשונה מחזירים לאאוטבק גרסת טורבו XT שמחליפה את יחידת ה-3.6 צילינדר-בוקסר המבעבעת שמלווה אותו כבר הרבה מאוד שנים, כאשר במקומה מופיעבמנוע 4 צילינדרים מוגדש בטכנולוגיה חדישה. לצד זאת, מוסיפים לו הרבה שדרוגים עמוקים בחלל הנוסעים.

המראה החיצוני לא השתנה משמעותית פרט לשינויים בפנסי החזית ופנסיו האחוריים, והוא ממשיך באותה תצורת וואגון מוגבהת עם הנעה כפולה סימטרית חכמה, מערכת X סלקטיבית לשטח ובקרת מדרון. השינוי הגדול בנראות שלו טמון בתא הנוסעים, שכן ה-אאוטבק מקבל מהלגאסי את הטאבלט המרכזי בגודל 11.6 אינץ' עם תוספות כמו נקודת אינטרנט אלחוטי, קירור וחימום מושבים, תאימות מלאה לאפל ו-אנדרויד, מערכת שמע 12 רמקולים של הרמן-קרדון ועוד.

אולם כאמור, גולת הכותרת בעדכוניו של אאוטבק הוא מנוע ה-4 צילינדרים טורבו. לזה נפח של 2.4 ל' בהספק מרבי של 260 כ"ס ב-5,500 סל"ד ו-39 קג"מ מ-2,000 סל"ד. מנוע ה-2.5 ל' האטמוספרי ממשיך עם 182 כ"ס. שני המנועים מחוברים אל תיבת הילוכים רציפה מסדרת 'ליאנטרוניק' עם הדמיה של 8 מהירויות ותפעול מנופים מגלגל ההגה. בסובארו מוסיפים כי בוצעו שינויים גם במתלים לטובת שיכוך מבוקר יותר וכן מדווחים כי תא הנוסעים שקט יותר ב-3 דציבלים לעומת הדור הקודם. כושר הגרירה של דגם הטורבו הוא 1.58 טון (תוספת של יותר מ-360 ק"ג בהשוואה למנוע ה-3.6 ל' היוצא).

תוספת אחרונה ולא פחות חשובה היא הימצאותה של בקרת ה-EYE SIGHT של סובארו אותה אנחנו מכירים מדגמי פורסטר ו-XV. היא נעזרת במגוון רחב של עזרי בטיחות חכמים מבוססי חיישנים ומצלמות כדי למנוע תאונות דרכים אולם לא ברור אם היא תהיה זמינה במלואה כבר בגרסאות הכניסה של הדגם החדש.

 אאוטבק 2020 יוזנק רשמית בארה"ב במהלך הסתיו הקרוב במחירים שינועו בין 28 ל-40 אלף דולר. מיבואנית סובארו לישראל קבוצת סמל"ת נמסר ל'עולם הרכב' כי אאוטבק החדש יגיע לישראל בסוף שנת 2020.

איך עוקבים אחרינו:

https://www.facebook.com/carworld5/

 פייסבוק

https://www.instagram.com/sport5_car/

אינסטגרם

https://twitter.com/car_world5

טוויטר

 

https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7266&docID=299634

חדש: "עולם הרכב" מעכשיו גם בוואטספ שלכם!

 

 

מעבר לתגובות