תיאטרון בובות: הפאניקה השתלטה על ב"ש

הפועל ב"ש נתנה לנו את התחושה שהיא יודעת לנהל משברים, אך בקיץ הזה נראית רחוקה מקבוצה גדולה. הפארסה בין הקורות, השחצנות בה היא מטלטלת את שחקניה והנוקשות כשהם רוצים לעזוב הובילו לכישלון באירופה ולאיבוד שליטה. פרימו על אלופה בפאניקה

משה פרימו
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הפארסה סביב שוער הפועל ב"ש לא עוצרת. אלופת המדינה בשלוש השנים האחרונות מתנהלת בפאניקה נוראית, שלא מתאימה אפילו לקבוצה קטנה בישראל. מתחילת העונה, קבלת ההחלטות אצל האלופה גובלת בשערורייה. עושה לי רושם שבב"ש עכשיו יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה. המאמן ברק בכר, שניהל את המועדון מבחינה מקצועית ביד רמה, כושל עכשיו וסיפור השוערים הוא שיא השיאים.

אצל האלופה, כך נתנו לנו במועדון את התחושה, יודעים להתנהל בעת משבר. הפעם, לאחר ההדחה במוקדמות ליגת האלופות, ב"ש לא מתנהלת בסטנדרטים שתואמים קבוצה אלופה, קבוצה גדולה. רחוק מזה. רק לפני משחק הגומלין מול דינמו זאגרב, התבטא בכר כשנשאל על גיא חיימוב: "יש לנו 3 שוערים מצויינים". באמת ברק? ככה חשבת לפני יומיים? התשובה הנכונה הייתה צריכה להיות "אני לא מאמין באף אחד מהשוערים שלי בסגל", אבל את האמת, אף מאמן לא היה מתבטא כך, אך מה לעשות, זאת האמת.

אריאל הרוש, שלא עשה הכנה לעונה, בטח לא עם ב"ש, יהיה השוער הראשון. לא אנסטיס ולא גורש. לומר את האמת, גם אני חשבתי שב"ש צריכה להשתדרג בכמה עמדות לקראת ליגת האלופות. אחת העמדות היא שוער טוב יותר מגיא חיימוב. ארנסטס שטקוס מהפועל חיפה היה שוער שאכן היה משדרג את העמדה. אבל זה לא הסתדר עם יואב כץ. מיד וממש בחטף, מיהרה האלופה להחתים את אנסטיס. מי קבע? מי החליט? מי לקח אחריות? זה שוער טוב מחיימוב? ההחלטה האומללה פירקה לחתיכות את האלופה בזאגרב.

הרוש לא מהווה שדרוג ביחס לחיימוב (אלן שיבר)
הרוש לא מהווה שדרוג ביחס לחיימוב (אלן שיבר)

לעניות דעתי, גם אריאל הרוש לא משדרג את האלופה ביחס לחיימוב. ביחס לאנסטיס כן, אבל זאת לא חוכמה. אנסטיס שוער חלש מאוד. ויש כל העת את דודו גורש הנאמן. בזה אחר זה הוא ראה מהספסל את חיימוב, אנסטיס ועכשיו את הרוש. הפועל ב"ש מתנהלת ביהירות ובשחצנות, כיאה לקבוצה שזכתה 3 שנים ברציפות באליפות וכסף לא חסר לה. אבל ההנהלה ה"שקופה" צריכה להבין שמעבר לשחקן או שוער, מדובר בבני אדם. הפועל ב"ש מטלטלת את שחקניה מאיגרא רמא לבירא עמיקתא. שחקנים שנרכשו בהרבה כסף והגיעו לבירת הנגב עם הרבה רעש וצלצולים והמון תקשורת, היום רוצים לברוח מהמועדון כל עוד נפשם בהם.

לב"ש יש היום סגל ענק, למעלה מ-30 שחקנים, כשלפחות מחציתם לא נחוצים למועדון. יותר נכון, אין להם סיכוי לשחק בהרכב הראשון. ב"ש החתימה הרבה שחקנים בשנים האחרונות, מרביתם לא שחקני חיזוק. רכישה לרוחב אני קורא לזה. בשביל מה? איפה המחשבה העתידית? וגם כשהם כבר רוצים לעזוב, או שהם נדרשים להביא הרבה כסף למועדון מהקבוצה הקולטת, או שהחוזה שלהם גבוה לקבוצה שחפצה בהם. הם פשוט באין כניסה. תראו מה קורה היום עם דור אלו, שמואל שיימן, מתן אוחיון, מיחאי קורהוט, מרוואן קבהא, עמראן אלקרנאווי, וובה בראון, תומאש פקהארט, גיא מלמד, ניב זריהן, מוחמד גאדיר?

ותוסיפו אליהם שחקנים שלא שידרגו כמו עדן בן בסט וז'וליאן סטו ואליהם את שיר צדק ובן שהר, שאינם שחקנים לרמות הגבוהות, והנה לכם הכישלון הגדול במוקדמות האלופות. האלופה שלנו יכולה להגיד עד מחר שהיא מתנהלת בשקיפות, שהכל מקצועי וכולם משפחה. מה שקורה היום במועדון נראה על סף איבוד שליטה. נכון, הפועל ב"ש כבר התגברה בעבר על משברים ואף זכתה באליפות. גם בסיום העונה הזו היא יכולה לזכות באליפות רביעית ברציפות. אבל בכל הקשור להכנה לאירופה בעונה זו, הכישלון גדול.

מפתיע מאוד שדווקא המאמן הטוב בארץ לא הצליח להבין באימוני טרום העונה, שאין לו קבוצה טובה לאירופה. בשורה התחתונה, ב"ש לא חלמה להיות היום במצבה. הכל בגללה. טעויות רבות. פאניקה. למזלה, אין לה בעיית מזומנים. אלונה ברקת תעשה הכל לשנות את המצב הנוכחי, גם אם זה יעלה לה הרבה כסף. היא רוצה את ליגת האלופות בכל מחיר, אולי בעתיד היא תצטרף לחבורה המכובדת של מכבי חיפה, מכבי ת"א והפועל ת"א. בינתיים האוהדים ישירו "השתגעתי בגללה" אחרי ניצחונות על חדרה, אשדוד ורעננה.

כל כך הרבה שחקנים שהגיעו בהרבה כסף והיום רק רוצים לברוח מהמועדון (אלן שיבר)
כל כך הרבה שחקנים שהגיעו בהרבה כסף והיום רק רוצים לברוח מהמועדון (אלן שיבר)
סגל ענק, מלא בשחקנים שלא מתאימים לרמות הגבוהות (אלן שיבר)
סגל ענק, מלא בשחקנים שלא מתאימים לרמות הגבוהות (אלן שיבר)
מעבר לתגובות