חקר האמת: האמירה שחשפה את ב"ש

משפט אחד של שחקן ב"ש לשעבר שבר את בועת השקיפות של האלופה וחשף את מה שניסתה להדחיק במשך עונה שלמה: צדק לא היחיד שנטל את החומר האסור. פרימו קורא לבצע בדיקה מקיפה על התנהלות האדומים, כזו שתשים סוף סוף את האמת על השולחן

תגיות: שיר צדק

משה פרימו
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

חודשים אני כבר צועק ששיר צדק הוא לא שחקן טניס ולא רוכב אופניים. שיר צדק הוא שחקן בקבוצת כדורגל שיש בה מעל ל-20 שחקנים, ולא יכול להיות שהוא היחיד שנטל את החומר האסור. אתמול (שני) הגיע לאולפן ערוץ הספורט, וובה בראון, ששיתף פעולה עם שיר צדק, ושם את התמונה האמיתית לכל המדינה: "עוד שחקנים מלבד צדק נטלו את החומר".

ההתנהלות של הפועל באר שבע הייתה הנהגת שקט. התקשורת לא עשתה את עבודתה נאמנה ולא הגיעה במאת האחוזים לחקר האמת, אלא רק מילה פה או מילה שם. הנושא הזה הוא חמור ביותר, משום שאם מריה שראפובה וספורטאים עצמאיים קיבלו עונשים כבדים ביותר, גם להפועל באר שבע מגיע עונש כבד ביותר.

"למזלם" של האדומים, בבדיקות שהשחקנים ביצעו באירופה, נתפס רק שיר צדק. זה המזל הגדול שלה, כי אם לא כך אז הקבוצה הייתה נענשית ואולי אף היו לוקחים ממנה את תואר האליפות.

הספורט חייב להיות שוויוני. כמו בחוק הבקרה התקציבית, לפיו אם קבוצה נתפסת כששילמה כסף ללא דיווח אז מורידים לה נקודות, גם כאן יש חוסר שוויוניות מובהק. מספר שחקנים בקבוצה אלופה נטלו לכאורה ועל פי דבריו של וובה בראון, חומרים אסורים, אז מה זה אומר על האליפות של ב"ש?

בראון. דבריו ברורים מאוד
בראון. דבריו ברורים מאוד

אין בכלל ספק שמועדון הפועל ב"ש בשנים האחרונות הוא מועדון אחר לגמרי, לטובה כמובן. אלונה ברקת, ברק בכר, השחקנים, הקהל והאצטדיון שינו את המועדון מן הקצה אל הקצה ב-180 מעלות מאז הימים הנוראיים בווסרמיל. יחד עם זאת, כל זה לא עומד בקנה אחד עם מה שנעשה בחדר ההלבשה.

אני יכול להבין את הפועל ב"ש שרוצה להשתיק ולא מוכנה לעמוד בפני שאלות של עיתונאים, אבל מאוד הייתי שמח לשמוע את מאמן הכושר, דרור שמשון. אין שום סיכוי שהוא היה מדבר, אבל בעקבות דבריו של וובה בראון, כבר לא צריך את דרור שמשון. הדברים לכאורה מאוד ברורים לגבי מה שנעשה בחדר ההלבשה.

אני יודע שלפי חוקי אופ"א אם שחקן אחד נתפס, אז רק הוא עומד לדין. אני קורא להתאחדות לכדורגל שתבדוק היא מה קרה. יש מספיק משרדי חקירות שעובדים עם ההתאחדות לכדורגל והם צריכים להביא את הסיפור האמיתי לכדורגל הישראלי, זה שחייב להיות טהור ונקי מחומרים האסורים.

עליהם להביא לנו את האמת. הדברים של וובה בראון ברורים מאוד. נכון שכולם עכשיו מפרגנים ל"מאמי הלאומית", אלונה ברקת, שבאמת עשתה משהו לכדורגל הישראלי בכלל ולהפועל ב"ש בפרט, אבל אין מנוס מחקירה רצינית שתבדוק מה קרה בתקופה הזו בהפועל ב"ש בכל הנוגע לשימוש בחומרים אסורים.

הפועל ב"ש בתקופה הזו לא התנהלה בשקיפות מלאה, למרות שאלונה ברקת הצהירה לאורך כל התקופה שהמועדון שקוף. הם הטילו כל הזמן את האשמה בחברה שייצרה את התוסף, אך שיר צדק נענש ולא זוכה, במה שמראה שבית הדין של אופ"א קיבל זאת רק חלקית. לגבי האליפות האחרונה, אין ספק שהיא מגיעה להפועל ב"ש כי כל הסיפור היה בקיץ והשחקנים הפסיקו ליטול את החומרים האסורים, לגבי השתיים האחרות, חייבת להתבצע בדיקה.

צדק. לא יכול להיות שהוא היחיד (אלן שיבר)
צדק. לא יכול להיות שהוא היחיד (אלן שיבר)
חייבת להתבצע בדיקה על האליפויות הקודמות
חייבת להתבצע בדיקה על האליפויות הקודמות
מעבר לתגובות