מלך המגרש: בכר הוכיח שהוא המאמן הטוב בארץ

מאבק האליפות עדיין פתוח, אך הפועל ב"ש השיגה יתרון בזכות המאמן הטוב בארץ, ברק בכר, וההימור על זריהן. בית"ר בבעיה, אבל בן זקן לא אשם בהחמצות של סילבסטרה או בטעות של אדלר. וגם: מכבי ת"א חייבת להפסיק להתבזות ועל מי ראדי כועס? פרימו מנתח

משה פרימו
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

שמעתי בסיום משחק העונה את שני המאמנים, ברק בכר ובני בן זקן, והם כל כך צודקים. מאמן הפועל ב"ש כבר הוריד את שחקניו אל הקרקע ושוב לא השמיע הצהרות בנוגע לאליפות ("יש עוד זמן, המשחק נגד מכבי ת"א בעוד 5 ימים, יהיה יותר קשה"). צודק בכל מילה ברק בכר.

מאמן בית"ר ירושלים, לעומתו, אמר שהם "יכולים להיות גאים באיך שנראינו". צודק בני בן זקן. בית"ר ירושלים לא הפסידה לעכו או אשקלון, היא הפסידה לקבוצה הכי ביתית בארץ שסוגרת 50 משחקי ליגה ללא הפסד. בית"ר נראתה מצוין, לא פחדה מב"ש ותקפה אותה לא מעט, אבל מצד שני גם שילמה כשההגנה לא הייתה מספיק טובה.

אני יכול לומר לבן זקן שייתלה באילנות גבוהים. גם פפ גארדיולה, אני בטוח, הכין מצוין את מנצ'סטר סיטי למשחק החוץ מול ליברפול באנפילד, אבל לפעמים היריבה טובה יותר וכובשת יותר, אין מה לעשות. בטח בן זקן לא אשם שסילבסטרה החמיץ שני שערים בטוחים והשופט זיו אדלר קיפח את בית"ר בשני פנדלים ברורים שהגיעו לה.

השאלה שלי דווקא לבן זקן היא לגבי איתי שכטר. אם הוא על הספסל, אז הוא בריא. נקודה. ואם הוא בריא ובטח שהקבוצה בפיגור, הוא חייב להיכנס הרבה לפני הדקה ה-75. אלא אם כן זאת שוב החלטה של אלי טביב, כי ידוע ששכטר לא חתם עדיין על חוזה לעונה הבאה. אם בית"ר רוצה להמשיך להיות פאקטור לאליפות, היא חייבת את איתי שכטר שמח ומשחק. אי אפשר לקחת ממנו את מה שנתן לקבוצה העונה.

בן זקן לא אשם בהחמצות של סילבסטרה ובטעויות של אדלר (אלן שיבר)
בן זקן לא אשם בהחמצות של סילבסטרה ובטעויות של אדלר (אלן שיבר)
האם שכטר לא פתח בהרכב בגלל טביב? (צילום: דני מרון)
האם שכטר לא פתח בהרכב בגלל טביב? (צילום: דני מרון)

נותרו 24 נקודות בקופה. זה לא מעט, כשהפער בין השתיים עומד בסך הכל על ארבע נקודות לטובת ב"ש. כבר במחזור הבא, אם מכבי ת"א תחזור לשחק כמו קבוצה בוגרת, הפער יכול להצטמצם ויש עוד משחק בין בית"ר לב"ש בטדי ויש את נתניה ובני יהודה שלא עושות חשבון לאף אחת.

למרות זאת, ברגע זה היתרון הוא של ב"ש. כבר דובר רבות על מה שעבר על הקבוצה הזאת העונה. לא נחזור על כל המצוקות שהאלופה התמודדה איתן ואם למרות הכל, היא ניצבת היום במקום הראשון עם פער של ארבע נקודות, זה אומר המון על הקבוצה של ברק בכר. הפועל ב"ש התכוננה לבית"ר שבועיים ימים וזה הרבה זמן. בית"ר החלה להתכונן לב"ש רק ביום שני, קצת יותר מ-48 שעות לפני המשחק וזה בטח מעט מדי. איך שלא נסתכל על זה, שתי הקבוצות שהגיעו לגמר הגביע ספגו שלישייה וזה לא במקרה.

לכל קבוצה יש את השחקן שלה במשחק גדול. יקוב סילבסטרה היה כזה עד המשחק נגד ב"ש בשבועות האחרונים. חלוץ-חלוץ הסלובקי הזה. דווקא נגד ב"ש הוא החמיץ פעמיים, שתי הזדמנויות אדירות שהיו משנות את תוצאת המשחק. מנגד, ברק בכר בחר לעלות בהרכב את ניב זריהן. הקשר הועדף על טוני וואקמה כי כנראה שהניגרי עדיין לא כשיר במאת האחוזים. בימים רגילים של העונה, זה לא כוחות בין וואקמה לזריהן. אתמול ההחלטה של ברק בכר הייתה בינגו. בכדורגל מאמן צריך הרבה מזל, לבכר יש, אבל לא ניקח ממנו את כל ההחלטות, במשך כל העונה, שרובן היו בינגו. הוא המאמן מספר אחת בארץ.

הבחירה בניב זריהן הוכיחה את עצמה (צילום: אלן שיבר)
הבחירה בניב זריהן הוכיחה את עצמה (צילום: אלן שיבר)
המאמן מספר אחת בארץ. ברק בכר (צילום: אלן שיבר)
המאמן מספר אחת בארץ. ברק בכר (צילום: אלן שיבר)

אני מודה שבתחילת הפליאוף העליון הייתי משוכנע שמשחק העונה האמיתי על האליפות יהיה בשבוע הבא בין הפועל ב"ש למכבי ת"א בנתניה. אני גם בטוח שרבים לא האמינו שמכבי ת"א תפסיד פעמיים בבית, גם להפועל חיפה וגם מכבי נתניה, אבל זה קרה. בגלל גולדהאר, בגלל ג'ורדי, אבל בעיקר בגלל השחקנים. יכול להיות ששחקני מכבי ת"א מרוויחים הכי הרבה כסף בליגת העל, אבל הם בטח לא הכי טובים. אני לא רוצה לומר שהם לא התאמצו חלילה, אבל הם כל כך חלשים בכל עמדה במגרש, כך שרק אם הם יאספו את עצמם ואם המאמן סוף סוף יבחר הרכב טוב ויעשה חילופים טובים, אולי יש להם סיכוי לנצח את ב"ש ולפתוח מחדש את מירוץ האליפות.

כרגע, ממש לא נראה שראיקוביץ' יהיה טוב בשער, או שדסה, טיבי, באבין, שפונגין ודוידזאדה יהיו טובים בהגנה. או שהקישור יתפקד והחלוצים יבקיעו. הכל צריך לקרות דווקא נגד ב"ש ולא נראה שזה הולך לשם. אבל כדורגל כמו כדורגל, הוא המשחק הכי לא צפוי שיש. למען האוהדים המתוסכלים שלהם, מכבי ת"א חייבת לעשות משהו ולהפסיק להתבזות.

ומילה לסיום למהראן ראדי. הוא אחד הספורטאים הנדירים בנוף שלנו. מקצוען, לא רברבן, לא מתלונן ולא "פאקה פאקה". הוא זן נדיר של כדורגלן בישראל, אבל משהו קרה לו אתמול בסיום המשחק בב"ש. לצד החגיגות בעיר אחרי הניצחון הענק, הוא פירסם פוסט חריג מאד ובו כתב "אמשיך לשתוק ולמרות שהאמת כל כך ברורה, הסבלנות תשתלם בסופו של דבר, אלוהים רואה הכל".

וואו, וואו ועוד הפעם וואו. מה אנחנו אמורים להבין מזה, ראדי? שמגיע לך לפתוח בהרכב ומישהו אחר שלא מגיע לו משחק על חשבונך? האם יש כאן רמז שמשהו לא כשר במועדון האלוף שנתיים ברציפות ובדרך לשלישית? האם יש בעיה עם החוזה לעונה הבאה? אתה חייב לפתור לנו את הקושיה, ראדי. עד היום היינו בטוחים (ואני עדיין בטוח) שהכל מקצועי בב"ש. תמיד היו קולות רקע של שחקנים והורים לא מרוצים, אבל תמיד האמנו שאצל אלונה ברקת וברק בכר הכל מקצועי, הכל לטובת הקבוצה. ברגע שאתה כותב פוסט כזה, במיוחד אתה, חייבים תשובה ומהר.

ראדי. מה הוא מנסה להגיד לנו? (צילום: דני מרון)
ראדי. מה הוא מנסה להגיד לנו? (צילום: דני מרון)
מכבי ת"א חייבת להפסיק להתבזות (צילום: אלן שיבר)
מכבי ת"א חייבת להפסיק להתבזות (צילום: אלן שיבר)
מעבר לתגובות