שכחה מאיפה באה: ב"ש הפכה למועדון יהיר

השיפוט הרס את משחק העונה ומי שלא רואה שער כל כך ברור, עדיף שישפוט בחוף הים. מכבי ת"א טובה יותר מהפועל ב"ש וקרויף הבריק עם הבחירה באלירן עטר, האלופה הפכה ליהירה, השחקנים מרשים לעצמם יותר מדי וגם ברק בכר הוא שחצן. משה פרימו מסכם

משה פרימו
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

שני המאמנים במשחק העונה, ג'ורדי קרויף וברק בכר, סיכמו את המפגש המסקרן אמש (ראשון) עם המילים "הרבה בלאגן" ובצדק. לא זכור משחק עונה כזה עם כל כך הרבה אירועים, רק חבל שלא מדובר באירועים של מהלכים גדולים ושערים רבים. מכבי ת"א ניצחה בצדק רב. היא הייתה טובה בכל הפרמטרים על הפועל ב"ש. במשחק כזה, אם קבוצה אחת, מבין שתי הבכירות בכדורגל הישראלי, הייתה טובה בהרבה, ובמקרה זה מכבי ת"א, יש לכך משמעות גדולה, אבל לפני שנכנס למה שהתרחש אמש בנתניה, נתחיל עם השופטים.

השופט המרכזי, לירן ליאני, מקבל ממני ציון מקסימלי, ציון 10. לדעתי לא עשה שום טעות ואחרי אירועים רבים במשחק, הוא ידע לשלוט בו. לא יודע אם שופטים אחרים, פרט לאלון יפת, היו מצליחים להחזיק משחק כזה עד לסיומו, בטח לא "הנבחרים" החדשים באיגוד השופטים כגון שמואלביץ', גרינפלד, ריינשרייבר ודומיהם. טעויות יש למכביר בשיפוט. זאת לא המצאה שלנו, גם בליגות הטובות ביותר בעולם, אבל כדורגל נועד לשערים - זו מהות המשחק.

הכספים הרבים שנשפכים ללא היכר הם אך ורק עבור גולים. גם אוהדי הכדורגל מגיעים למגרשים עבור הגולים. גול, הוא גול, הוא גול. נקודה. מי שלא רואה גול, שימצא תפקיד אחר. לא מעניינות אותי טעויות של נבדלים, פנדלים וקרנות. למזלנו, עבור כל מי שאוהב כדורגל ולא חשוב איזה קבוצה הוא אוהד, מכבי ת"א ניצחה במשחק. אם המשחק היה מסתיים בתיקו ובסיום העונה הפועל ב"ש הייתה זוכה באליפות בהפרש של נקודה אחת בלבד, זאת הייתה אליפות שלא היינו שוכחים לעולם. אליפות לא צודקת ומזל שזה נמנע מאיתנו.

מי שלא רואה שער כזה, שיעבור לקט-רגל או לים (אלן שיבר)
מי שלא רואה שער כזה, שיעבור לקט-רגל או לים (אלן שיבר)

שופט הרחבה, איתן שמואלביץ', שאני זוכר לא מעט טעויות מביכות שלו בשנים האחרונות, היה אחראי אתמול לבושה גדולה שאיגוד השופטים לא יכול לעבור עליה לסדר היום. שמואלביץ' מקבל את הציון אפס וחייבים למנוע ממנו את ניהול משחק רבע גמר הגביע מחר בדרבי של חיפה. גם הקוון דודו ביטון מקבל את הציון אפס. לא רוצה קוון לקרנות והוצאות חוץ. לא לשם כך משלמים לו. אם אתה לא רואה גול, תשפוט קט-רגל או בחוף הים. לא בליגת העל במשחק עם הכי הרבה יריבות ואמוציות. איגוד השופטים, אל תעשו צחוק מעצמכם ותשאירו את השיבוץ של שמואלביץ'. בכל מקרה הוא לא יעלה על הדשא בסמי עופר רגוע והוא יכול לחרב גם את הדרבי האמוציונלי של חיפה.

ועכשיו ל"בלאגן". נכון לאמש, מכבי ת"א טובה יותר מהפועל ב"ש. קרויף, שבוזה במשחק הליגה האחרון ביניהן בב"ש, למד, שינן, נעזר ואתמול הפך את הקערה על פיה. אתמול הוא נתן נוקאאוט לברק בכר. מכבי ת"א של אמש בנתניה היתה טובה יותר, נמרצת יותר, אגרסיבית יותר וזה בא לידי ביטוי רק עם שער אחד של אלירן עטר, אבל גם זאת הייתה הברקה של ג'ורדי. מי היה מאמין לפני המשחק שיהמר על אלירן עטר על חשבון וידאר קיארטנסון? שיחק אותה קרויף.

גם כשהרמתי גבה על החילופים, באטוקיו במקום ריקן ושוינפלד במקום עטר, בסיכומו של משחק מכבי ת"א ניצחה, אז לא משנה מי הוחלף ולמה. הפועל ב"ש, לעומת מכבי ת"א, צריכה לייצב את עצמה מחדש וכמה שיותר מהר. הפועל ב"ש של החודשים האחרונים שחצנית, יהירה וכוחנית. כל מה שאמרתי על מכבי ת"א בשנים האחרונות. אלופת השנתיים האחרונות עקפה את מכבי ת"א בפרמטרים האלו בלי וינקר, אבל במסיבות העיתונאים ברק בכר מתנהג ביהירות כלפי הכתבים, אוגו ווואקמה מרשים לעצמם יותר מדי, ה"חיזוקים" לא חיזוקים, שלושה זרים הם לא שחקני הרכב ואפשר לפנות לכל אחד בחלון העברות בינואר, כאילו "אני ואפסי עוד". מזכיר לכם את פרשת שיר צדק, שב"ש שהבטיחה להיות פתוחה וגלויה בעניין, אבל כלום ושום דבר, כאילו הגיע מלאך משמיים באמצע הלילה לשיר צדק ונתן לו חומר אסור.

קרויף נתן נוקאאוט לבכר (צילום: אלן שיבר)
קרויף נתן נוקאאוט לבכר (צילום: אלן שיבר)
ב"ש הפכה מזמן לקבוצה יהירה ושילמה על כך (דני מרון)
ב"ש הפכה מזמן לקבוצה יהירה ושילמה על כך (דני מרון)

והאמת, לא מעט שחקנים עוד לא הוכיחו בב"ש שהם שחקני אליפות. מיכאל אוחנה שחקן שחקן, כזה שיכול לעשות שינוי אמיתי, נשאר בחוץ. למה? בחיים לא תקבלו תשובה אמיתית מהמועדון היהיר ששכח איפה היה לפני כמה שנים עם "וסרמיל" ובעיות אין סוף, עד שהגיעה אישה מצפון ת"א ולקחה אותו לידיה. תחזרו להיות צנועים, זה יעזור לכם גם על המגרש. בדיבורים של ברק בכר במסיבות העיתונאים הוא נותן הרגשה שיש רק קבוצה אחת בכדורגל הישראלי, על המגרש השנה זה ממש לא ככה. לא היה מקום אתמול לשתף את חנן ממן? למה רצתם ומיהרתם להביא שחקן כזה אם לא למשחק מול מכבי ת"א כשהקבוצה בפיגור?

לא צריך להיות בחדר ההלבשה של הפועל ב"ש ובאימונים שלה כדי להבין שמשהו לא טוב קורה במועדון. נכון, האדומים עדיין יכולים לזכות באליפות כי אחרי הכל יש ארבע מועמדות לכתר, אבל זאת ממש לא ב"ש של השנתיים האחרונות. ההתנהגות של אוגו מבזה את המועדון והוא יחטוף עונש כבד - מרשה לעצמו. לואי טאהא מחא כפיים לליאני - מרשה לעצמו. לפני שנתיים, לא היה מרשה לעצמו להרים את הראש. היום, בב"ש, הכל מותר, הרי אנחנו אלופים. יהירות, אמרנו?

לסיום, יש גם ציונים. לקרויף מגיע 8, כמו גם לכל השחקנים פרט לשפונגין שמקבל אפס עגול. אצל הפועל ב"ש, הציון של בכר והשחקנים הוא 3, פרט לשניים, אוגו וטהא, שכמובן מקבלים אפס. כמו הנקודות שהשיגה הקבוצה כולה במשחק. עכשיו נותר לנו לשמוע את ברק בכר טוען במשך שבוע ש"הכל תלוי בנו". הוא אוהב את המילים האלו. שרק קרויף, קלינגר ובן זקן לא יתפתו. כמו שאומרים, "יהללך זר ולא פיך".

ציון אפס. ג'ון אוגו (צילום: דני מרון)
ציון אפס. ג'ון אוגו (צילום: דני מרון)
מעבר לתגובות