חסר אונים: המסקנה שקרויף צריך לקחת מטרנר

משה פרימו ראה תצוגה מבוהלת של מאמן מכבי ת"א, שלא הצליח להתמודד מול העוצמה של הפועל ב"ש, וטוען שיש רק פיתרון אחד. ג'ורדי קרויף לא יכול לאמן יותר את מכבי ת"א

תגיות: ליגת העל

משה פרימו
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

נתחיל עם ציונים לשני המאמנים, לשחקנים נתייחס בהמשך. ברק בכר ציון 10, ג'ורדי קרויף ציון 0. לכן, ההולנדי חייב לשחרר את מכבי ת"א מהעול שלו ולסיים את תפקידו, כי מאמן הוא לא. כמנהל מקצועי, היו לקרויף יותר דברים טובים מרעים. כמאמן, הוא הכי חלש מבין הזרים שהיו למכבי ת"א, הכי גרוע, והכי פחדן שהיה לקבוצה. בשני המשחקים האחרונים והשערורייתיים של מכבי ת"א באסטנה ובב"ש, מכבי הגיעה בלי מאמן.

שום טביעת אצבע במשך 180 דקות, פשוט בושה. מה היה צריך יותר קרויף מול הפועל ב"ש? ג'ון אוגו, הקשר האחורי הטוב בישראל, לא משחק, החל מהדקה ה-20 ב"ש בעשרה שחקנים ומי תיפקדו כבלמים? בלם מחליף (לואיי טאהא) וקשר מחליף (וובה בראון), שאגב היו מצויינים. שום יצירתיות, שום תחכום, כלום ושום דבר. רץ על הקווים בחוסר אונים, צרוד, מנסה לתת תשובות לברק בכר, במקום להיות יצירתי. קרויף לא מאמן, נקודה. או הוא בעצמו, או מיץ' גולדהאר חייבים לסיים את ההתקשרות.

גם בניית הסגל לא ברורה. עם קישור כזה אי אפשר להתמודד בצמרת, והעיקר ששרן ייני קבוע בהרכב. נו באמת. שני קשרים זרים הובאו לקבוצה, כריסטיאן באטוקיו וטינו-סוון סושיץ'. בוא ג'ורדי, תציע את שני השחקנים האלה "בחינם" לסגל של מכבי נתניה ובית"ר ירושלים, לסגל, לא להרכב הראשון, ושתיהן יגידו, לא תודה. גם לא בחינם. מכבי ת"א היום בינונית ומשעממת כמו מכבי פ"ת, רק עם אוהדים. מכבי ת"א היום נראית מבוהלת ולא מאומנת, השחקנים לא נראים ש"מתאבדים" עבור המועדון, כל זה מוביל למסקנה אחת ויחידה, קרויף נכשל וחייב לפנות את מקומו.

חייב לסיים את תפקידו. קרויף (דני מרון)
חייב לסיים את תפקידו. קרויף (דני מרון)
הצהובים פשוט לא הופיעו (אלן שיבר)
הצהובים פשוט לא הופיעו (אלן שיבר)

מנגד, תענוג לראות את הפועל ב"ש. איזו עוצמה. ברק בכר עם 10 שחקנים "שידר" שהוא מנצח בכל מחיר. השחקנים ראו את זה, שמעו את זה ולעומת מכבי ת"א, נתנו הכל על המגרש. בסוג של משחק כזה, כל שחקני ב"ש פרט לאלחמיד מקבלים ציון 10. מכבי ת"א, ללא יוצא מהכלל, ציון 3. העונה עוד ארוכה והכדורגל הוא מאוד דינמי, כך שאי אפשר לפסול שמכבי ת"א תתמודד על התואר.

יחד עם זאת, חייב להיות שינוי קיצוני בקבוצה, אבל לדעתי בשלב הזה תפקיד המאמן גדול על ג'ורדי. המשחקים מול סטיוואה בוקרשט ומכבי ת"א הוכיחו שב"ש לא במשבר, למרות סיפור שיר צדק ורשימת הפצועים. כשוויטור ואוגו יחזרו, ב"ש עוד תהיה טובה יותר ולפי המשחק נגד מכבי ת"א היא גם נראית הכי עוצמתית.

צריך לומר את האמת, לפני משחק גדול, יש ציפייה משחקנים גדולים. המשחק לא היה גדול, כי היו הרבה בינוניים על המגרש, פרט לשניים: טוני וואקמה ומאור מליקסון. על הגב שלהם, עם עוד 8 לוחמים, ב"ש ניצחה. נכון, מכבי ת"א חסרה 3 שחקנים שבהחלט יכלו לעזור, (דור מיכה, אייל גולסה וחוסה רודריגס), אבל במועדון "100 מיליון השקלים" אסור לדבר על חסרונות של שחקנים, לשם כך נועד התקציב הענק. כדי שלכל שחקן יהיה מחליף ברמתו, ולא על מנת לנצח במחזור הבא את הפועל עכו.

לסיכום, ב"ש הרבה יותר טובה ממכבי ת"א. למכבי אין ווינרים, לב"ש יש, ובעמדת המאמן נוקאאוט של בכר תוך 10 שניות. אין מה להשוות.

10 שחקנים של ב"ש נלחמו ונתנו הכל (דני מרון)
10 שחקנים של ב"ש נלחמו ונתנו הכל (דני מרון)
עשה בית ספר להולנדי (דני מרון)
עשה בית ספר להולנדי (דני מרון)
מעבר לתגובות