סדר חדש? נבחרת הכדורגל נמצאת בשפל

לישראל אין סיכוי להעפיל למונדיאל, זמנם של השחקנים הוותיקים כבר עבר, ההתעניינות בנסיגה מתמדת והאוהדים בכלל עסוקים בנבחרת הכדורסל ביורובאסקט. משה פרימו חרד למצבנו בכדורגל ובטוח - אלישע לוי דואג לאמן קמפיין נוסף, אבל לא להוביל שינוי אמיתי

תגיות: נבחרת ישראל

משה פרימו
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

רק זה מה שהיה חסר לנבחרת ישראל בכדורגל. אליפות אירופה בכדורסל, כאן אצלנו בארץ. גם כך ההתעניינות בנסיגה מתמדת זה שנים, אין שום סיכוי להגיע למונדיאל ונבחרת מקדוניה היא לא מהנבחרות שרצים לראות.

תראו לי אדם אחד, שיחליף משמרת בעבודה או בצבא בכדי לראות את הנבחרת. אין כזה. כל חובבי הכדורגל בארץ יגידו שהם אוהבים את הנבחרת, אוהבים ומאד רוצים שתנצח, אבל לא יגיעו לאיצטדיון סמי עופר בטירוף. הם יגיעו לראות את קבוצתם האהודה, לא את הנבחרת. ורק השחקנים ובעיקר המאמנים אחראים לכך. באף קמפיין כמעט, לא היה לנו סיכוי גדול להגיע למונדיאל או ליורו, אבל האוהדים הגיעו בהמוניהם, כמעט לכל משחק של נבחרת ישראל באיצטדיון ר"ג העלוב והמיושן, הגיעו 45 אלף אוהדים משולהבים, הם ראו משחקים טובים יותר, טובים פחות, יותר אכזבות מהצלחות, אבל הגיעו.

אז נכון שלדשא בר"ג כבר לא יכולים לעלות כוכבי העבר שאהבנו לראות. היום הגענו למצב שלא רוצים לראות את הנבחרת וגם אם יש כוכב כזה או אחר, הוא לא יגרום לאלפים להגיע. זאת משום שאף מאמן בשנים האחרונות לא "יצא מהקופסה". המאמן אלישע לוי אמר במסיבת העיתונאים שמאמן נבחרת צריך לאמן 4 שנים. על מה ולמה, אלישע? אם הגעת עם שחקניך למחזור השישי, למשחק בית מול אלבניה והובסתם 3:0, זה אומר שאין שום שינוי ואפילו הלכנו אחורה. אחרי שנתיים תיעשה בדיקה, מה שיפרת? מה שינית? אם הנבחרת הלכה צעד אחד קטן קדימה? ואז יוחלט.

כבר אין את מי לבוא לראות. הקהל איבד אמון (דני מרון)
כבר אין את מי לבוא לראות. הקהל איבד אמון (דני מרון)
התבוסה לאלבניה הוכיחה שלא נעשה שום שינוי (אלן שיבר)
התבוסה לאלבניה הוכיחה שלא נעשה שום שינוי (אלן שיבר)

צרם לי מאוד שאחרי משחק הנפל האחרון של הנבחרת, במסיבת העיתונאים האחרונה אלישע לוי ניסה לדאוג לעצמו לעוד שנתיים. מילא היה מחכה לאחר ניצחון על מקדוניה בשבת, אם יגיע? ידידי שי האוזמן כתב טור מעניין על מכבי ת"א בכדורסל וכל השינויים בקבוצת הספורט המצליחה ביותר בישראל אחרי שנה נוראית. הטור נקרא "פירוק והרכבה". אם מכבי ת"א יכולה אחרי שנה לעשות שינוי קיצוני, על אחת כמה וכמה נבחרת ישראל בכדורגל. היו לאלישע לוי את כל הסיבות לעשות פירוק והרכבה, לצאת מהנישה הזאת של ה"שמות" ולבנות משהו חדש לגמרי. המאמן הלאומי פיספס את זה בגדול.

אז נכון שיש היום את מנור סלומון, עמרי גלזר, מיכאל אוחנה ודוד קלטינס, אבל זה מאוחר, היום הארבעה כבר היו צריכים להיות בהרכב של נבחרת ישראל ולא זימונים פופוליסטיים, העיקר להגיד "זימנתי שחקנים צעירים". טובי שחקני ישראל בכל הזמנים היו שחקני הרכב בגיל 18. אני חושב שביבראס נאתכו, ליאור רפאלוב וטל בן חיים הבלם הם שחקנים טובים, שהגיע להם בעבר להיות בנבחרת, בטח ובטח יוסי בניון מטובי שחקני הכדורגל בכל הזמנים, אבל יש זמן שאומרים לא עוד, יש אחרים, יש דור חדש.

כל הארבעה שיחקו בהרבה קמפיינים ולא הובילו אותנו לכלום והם עדיין משתייכים לסגל ואף להרכב הראשון. איפה הבשורה, אלישע? איתן טיבי (שבינתיים שוחרר בגלל זעזוע מוח) חלש מאד כבר מספר שנים, שיר צדק בתקופה החלשה ביותר שלו וכאילו באוטומט הם מוזמנים לסגל. שלא לדבר על משחקי הכיסאות עם השוערים, כמעט כל שוערי הליגה היו בנבחרת, זה רציני? ולהזמין את הסגל לפני משחקי המחזור השני? חכה למשחקים, אולי חנן ממן ירשים אותך? אולי בוריס קליימן לא מתאים בעת הזאת? לא מובן. הייתה לך הזדמנות מצויינת לשנות אלישע, ולא עשית זאת. לדבר היום על תוצאות ודרך שזה לא זה ולא זה? לא מובן. החלום להגיע לטורניר גדול יימשך, אבל זה לא יקרה. רק שחקנים אחרים ומרעננים אולי יחזירו את אמון האוהדים בנבחרת.

נבחרת ישראל הייתה חייבת לעבור פירוק והרכבה (אלן שיבר)
נבחרת ישראל הייתה חייבת לעבור פירוק והרכבה (אלן שיבר)
בן חיים. זמנם של השחקנים הוותיקים כבר עבר (אלן שיבר)
בן חיים. זמנם של השחקנים הוותיקים כבר עבר (אלן שיבר)
צריך לבנות יותר על הצעירים (אלן שיבר)
צריך לבנות יותר על הצעירים (אלן שיבר)
מתי המדינה תחזור לחבק את נבחרת ישראל? (אלן שיבר)
מתי המדינה תחזור לחבק את נבחרת ישראל? (אלן שיבר)
מעבר לתגובות