"הן חייבות לעוף": עונת האלופות תופסק?

ריאל, צ'לסי וסיטי עלולות להיזרק. וגם: האיום מנשיא אופ"א

תגיות: סופר ליג

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

התגובה של אופ"א הגיעה. נשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין, סיפק התבטאות ראשונה על הכרזת הסופר ליג ושלח איום לקבוצות ש"ערקו": "שחקנים שישחקו בליגה הסגורה לא יוכלו לקחת חלק במונדיאל וביורו. הם לא יוכלו לשחק במדי הנבחרות הלאומיות".

שלוש מאותן קבוצות - ריאל מדריד, צ'לסי ומנצ'סטר סיטי - העפילו לחצי גמר ליגת האלופות בעונה הנוכחית. יספר מולר, חבר הנהלת אופ"א, אמר הערב (שני) כי הוא מצפה ששלושתן יזרקו מהמפעל באופן מיידי. "הן חייבות לעוף. אני מצפה שזה יקרה ביום שישי. אחר כך נצטרך למצוא פתרון כדי לסיים את הטורניר השנה". באופן טבעי, זריקתן של השלוש, תוביל לכך שרק פאריס סן ז'רמן תישאר בתחרות. האם המועדון מבירת צרפת יהנה מההפקר ויזכה בתואר?

בחזרה לנאום של צ'פרין. "ההצעה של הליגה החדשה היא מבישה ונובעת מחמדנות ולא שום דבר אחר של מספר קבוצות", המשיך הנשיא. "אופ"א ועולם הכדורגל עומדים מאוחדים כנגד ההצעה המחפירה. כולנו מאוחדים נגד הפרויקט השטותי הזה".

צ'פרין נשאל האם הכוונה היא איסור על השתתפות שחקנים החל מיורו 2020. התשובה שלו הייתה: "אנחנו מתייעצים בעניין עם הצוות המשפטי שלנו".

בנוסף, צ'פרין יצא במתקפה על אנדראה אניילי: "מעולם לא ראיתי איש שמשקר כל כך הרבה פעמים ובאופן עקבי כמוהו. דיברתי איתו בשבת אחרי הצהריים והוא אמר שהכל שקרים. בצע גורם לכל הערכים האנושיים להתאדות. יש לו אישיות מזויפת. אני מאוכזב ממנו. לא ידענו שחיים בקרבנו כל כך הרבה נחשים".

הנשיא התבטא בחריפות גם על אד וודרוד, מנכ"ל מנצ'סטר יונייטד: "הייתי עורך דין פלילי 24 שנה ולא ראיתי בנאדם כזה בחיי. ביום חמישי הוא התקשר אליי להגיד שהוא תומך ברפורמה של אופ"א. ברור שבזמן הזה הוא חתם על משהו אחר לגמרי...".

"המועדונים האלה שנקראים 'גדולים', זה ברור שהמועדונים הגדולים של היום לא תמיד היו כאלה. יובנטוס הייתה בסריה B, מנצ'סטר יונייטד לפני אלכס פרגוסון הייתה... לא יודע איפה. נטיל את הסנקציות בהתאם לחוק", סיכם צ'פרין הכועס.

מעבר לתגובות