כותרי הספורט של 2K מתאוששים מהכישלונות של שנת 2020

NBA2K, WWE2K ו-PGA Tour מחזירים את מותג הספורט של 2K לתחייה

ניר אימבר
א א א א ( שנה גודל )

ענקית הגיימינג, Take-Two שברה את כל התחזיות שלה בדוח הרווחים האחרון של החברה עם מכירות מרשימות במספר זיכיונות אשר החברה מחזיקה תחתיה. החברה, שבבעלותה חברות גיימינג כמו רוקסטאר  ו-2K, הניבה הכנסות של 930 מיליון דולר ברבעון הרביעי, מעבר לתחזית ההכנסות שלה שנעה בין 835 מיליון דולר ל-885 מיליון דולר.

כחלק מדוח הרווחים, Take-Two  ציינה כי שלושת כותרי הספורט שלה לשנת 2022 הצליחו יותר מהמצופה, והכי חשוב, הצליחו להשכיח את האכזבות של כותרי 2020, במיוחד בנוגע ל-NBA2K ו-WWE2K. בדו"ח שלה, Take-Two חשפה כי זיכיון ה-NBA2K שלה, שמכר למעלה מ-123 מיליון עותקים לאורך ההיסטוריה שלו, המשיך להיות אחד התורמים הגדולים להצלחת החברה, שהיוו 65% מסך ההכנסות נטו של החברה, מטורף.

NBA2K22 עלה על המכירות של קודמו, עם יותר מ-10 מיליון עותקים שנמכרו עד היום, לעומת הכותר אשתקד שמכר "רק" 8 מיליון יחידות ברחבי העולם. החברה מצפה כי המשחק ימשיך למכור בהצלחה בחודשים הקרובים, עד הוצאת המשחק הבא בסדרה. בנוסף, NBA 2K Mobile שיפר עוד יותר את הצמיחה של הזיכיון, מכיוון שההורדות שלו גדלו בכמעט 25% בהשוואה לשנת 2021.

עוד משחק שהחזיר את הזיכיון מהמתים הוא WW2K של השנה. למי שזוכר, החברה החליטה לוותר על הוצאת המשחק לשנת 2021 עקב הביקורת הקשה של המשחק לפניו. ל-WWE2K20 הייתה השקה מאכזבת בלשון המעטה. גיימרים ומבקרים רבים קטלו את הכותר בגלל התוכן הדליל שלו ובאגים רבים. האסטרטגיה לדלג על שנה שעברה השתלמה, שכן WWE 2K22 נמכר היטב וזוכה לתגובה חמה יותר מהמעריצים.

"יש לציין שהמכירות של WWE 2K22 בארבעת השבועות הראשונים שלו עלו על הכמות שהושגו הן עבור WWE 2K19 והן עבור WWE 2K20, אפילו עם חלון שחרור שלא היה בתקופת החגים", נמסר מ-Take Two.

PGA Tour 2K21, משחק הגולף הבלעדי של החברה גם הראה מספרים לא רעים בעליל. על פי הדוח, המשחק מכר כ-3 מיליון עותקים וזכה לביקורות לא רעות.  כותר זה הוא הראשון בסדרה שנמצאת תחת 2K Sports, שרק תגדל לאורך הזמן. דוגמא טובה לרצון החברה להגדיל את המותג ואת הרווחים בהמשך, היא ההחתמה של אגדת הגולף, טייגר וודס, שיופיע באופן בלעדי בזיכיון ובנוסף ישמש כמנהל ויועץ בחברה, וגם אחד ממפיקי הכותר הבא, PGA Tour 2K23.

Take-Two היא חברת האם של מספר חברות גיימינג גדולות. הלהיטים הגדולים ביותר שלה כוללים את סדרת ה-NBA 2K ו-Grand Theft Auto V, שמכר יותר מ-160 מיליון עותקים והוא אחד הנכסים הרווחיים ביותר בתולדות הבידור. לחברה יש גם הזדמנות ייחודית להתחבר לספורט הפופולרי ביותר בעולם לאחר שארגון פיפ"א החליט לא לחדש את ההסכם עם EA בשבוע שעבר. עם זאת, לדברי המנכ"ל שטראוס זלניק, "אין לחברה תוכניות לדון בהסכם בין Take-Two לפיפ"א"

מעבר לתגובות