פורטנייט מציע מצב משחק חדש וחוטף האשמות ממפתחי Among Us

מצב המתחזה דומה במיוחד למשחק הקז'ואלי והסופר מצליח

ניר אימבר
א א א א ( שנה גודל )
חברת הגיימינג אפיק שחררה עדכון חדש למשחק הדגל שלה, פורטנייט, עם מצב משחק חדש בשם Imposter (מתחזה, המצב דומה מאוד למשחק האינדי Among us. האמת כל כך דומה לרמת פירוט מאוד מדויקת.
בתוספת לצורת המשחקיות שבקושי יש הבדל בין השניים, עיצוב הבסיס של המפה דיי מזכיר את זו של Among Us. עובדה זו לא ברחה מעיני גיימרים ברשת ואפילו תגובה יצאה מהחשבון הרשמי של החברה בטוויטר.  התגובה לא הייתה חריפה כפי שאחד יכול לחשוב עקב כך שהציוץ היה פשוט סמיילי כעוס.

הדמיון גרר ביקורת כלפי Epic מאנשים שונים ברחבי הרשת שם הם מאשימים את חברת המשחקים ברמאות כלפי אולפן פיתוח המשחק, InnerSloth, מבלי אפילו לדעת את הקרדיט המגיע לאולפן  עבור הרעיון והפורמט של שלהם למשחקיות.

אחת התגובות היותר מעניינות הגיעה מויקטוריה טראן, מנהלת הקהילות של Among Us, שפרסמה ציוץ בטוויטר בו הביעה את אכזבתה מאפיק, "לגבי המשחקיות אני מבינה, אלו לא אמורים להיות אסורים לחברה אחרת להשתמש, אבל לפחות שישתמשו בטרמינולוגיה שונה לפיצ'רים במשחק".

כמות גדולה של שחקנים הצביעו על קווי דמיון בולטים בין מכניקת המשחק וההודעות כולל השימוש במילה "Imposter", עיצוב המפה, משימות הניתנות לשחקנים ופורמט הפגישות בין השחקנים וצורת ההצבעה נגד אלו שחשודים. למרות ש-Among Us לא המציאו את משחקי "תעלומת רצח" שאנו עוד מכירים כמשחקי קופסה, עדיין מצב המשחק החדש של פורנייט מרגיש יותר כמו שיבוט אחד לאחד מאשר עיבוד מחדש של רעיון דומה.

 

פורטנייט היה תחת ביקורת עוד בימיו הראשונים כשחקנים הצביעו על דמיון בין משחקיות שלו לבין PUBG שיצא לפניו.  החברה מאפיק אכן לקחו פי'צרים שונים מהמשחק, הנשקים, מכניקת הצניחה בתחילת המשחק והמעגל הנסגר בכל סיבוב.

כמובן כל אלה הם חלקים מבוססים היטב היום בתחום הבאטל רויאל ובתעשיית הגיימינג בכלל, אך גם אז מפתחי PUBG  כעסו מאוד על מה שנראה כמו סטודיו גדול יותר שלקח את הרעיונות והמכניקה שלהם. PUBG בסופו של דבר החליטו לתבוע את חברת Epic בשנת 2018 למרות שבחרו לוותר על התביעה בהמשך.

מעבר לתגובות