השקעת הגיימינג הכושלת של דיוויד בקהאם

Guild eSports, הציגו הפסדים של 4.3 מיליון פאונד בחצי שנה

תגיות: esportsגיימינג

ניר אימבר
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

ארגון הגיימינג הבריטי חשף הפסדים המגיעים ל4.3 מיליון פאונד בריטי רק בחצי שנה האחרונה וזה עוד לפני תשלום מיסים. Guild eSports, החברה שנתמכת על ידי כוכב הכדורגל לשעבר דיוויד בקהאם והונפקה בבורסה לניירות ערך בלונדון, נחשבת כחברה ציבורית כך שהיא מחויבת על ידי שירותים רגולטורים לשקף את מאזן הכספים שלה. בעקבות זה חשף הארגון כי בחצי שנה האחרונה את הוצאותיו אחרי השקעות בקבוצות הגיימרים של הארגון, מימון יוצרי תוכן ופתיחת אקדמיית הגימיינג שלה.

ארגון ה-Guild הבריטי עבר התרחבות אינטנסיבית בשנה האחרונה עם פתיחת קבוצות גיימינג במשחקים כגון רוקט ליג, וואלורנט, פורטנייט ופיפ"א שגרמו לכך שהוצאות רכישת השחקנים לקבוצות אלו היו משמעותיות. דוגמה נוספת להוצאות הגבוהות בארגון זה מגיעות עם הידיעה שהתשלום למר בקהאם עצמו עומד על כ-15 מיליון פאונד ל-5 שנים, מטורף. בנוסף להצגת הוצאות הארגון השנה, חשפו גם את הכנסות החברות.
רווחי החברה בחצי שנה האחרונה הסתכמו רק בכ-400,000 פאונד, עוד 7.5 מיליון פאונד תחת חוזי פרסום וספונסרים ועוד פירטו על חוזים של "מיליוני פאונד" עם חברת הפאסט-פוד Subway ועוד חברה שלא נתנו את שמה, שאמורה לשלם כ-3.6 מיליון פאונד.

מנכ"ל ארגון הגיימינג הסביר כי "בשישה החודשים הראשונים אחרי ההנפקה שלנו בבורסה, ביצענו מהלכים אסטרטגים בכוונה כדי לבנות את קבוצות הגיימינג הטובות מסוגן, ועוד השקעות ביוצרי התוכן שלנו, מערך הביגוד ומערכת האקדמיה אשר כולה נתמכת במלואה עלי ידי צוותי הארגון"

בחברה מצפים לגידול דרסטי בהכנסות בזמן הקרוב במיוחד עם זרימת הכספים שתעבור עקב חוזי הפרסום הנ"ל ואולי עם עוד הכנסות משותפים כגון סאמסונג או HyperX ועוד ספונסרים פוטנציאלים שנמצאים בשלבים המתקדמים של דיוני המשא ומתן שלהם.

ארגון ה-Guild התקבל בטענות וביקורות כשנוסדו לראשונה עם טענות שהארגון משתמש בשחקן ספורט פופולרי במיוחד כדי להשיג חוזי השקעות ופרסום מבלי שום הישג אמיתי בליגות בהן הקבוצות מתחרות.
יהיה מעניין לראות איך העתיד יראה בשביל חברה זו ועוד מסקרן יהיה לראות אם עוד חברות ילכו באותה דרך של Guild eSports, כך או כך בקהאם כנראה מאמין בפרויקט, אולי גם כדאי לאחרים.