הרווק גרסת EA: החברה רודפת אחר אפשרויות רכישה ומיזוג

ענקית הגיימינג ניהלה שיחות עם מספר מחזרים פוטנציאליים, כולל דיסני, אפל ואמזון

ניר אימבר
א א א א ( שנה גודל )

טרנד הרכישות והמיזוגים בתעשיית הגיימינג ככל הנראה ממשיך לגדול. זמן לא רב לאחר ש-Square-Enix מכרה את כל החטיבה המערבית שלה, נראה שגם ל-EA כמעט סגרה עסקה ענקית מאחורי הקלעים. ענקית הגיימינג, מחפשת לכאורה קונה וניהלה דיונים עם חברות כמו דיסני, אמזון, אפל, NBC ו-Comcast. לפי מקורות אנונימיים, השיחות התקדמו הכי רחוק עם NBC, אבל השיחות "נפלו במהלך החודש האחרון", כך נכתב בדיווח.

על פי אתר החדשות האמריקאי Puck, חברת הגיימינג החליטה להציע את עצמה למספר חברות.  במאמר שדן כיצד מנכ"ל קומקאסט בריאן רוברטס ניסה לחזר אחרי מנכ"ל EA, אנדרו ווילסון, על מיזוג פוטנציאלי של EA ו-NBCUniversal, מקורות אומרים שהתקיימו גם שיחות אחרות.

מקורות של Puck טוענים שווילסון ו-EA שוחחו עם "מספר מחזרים פוטנציאליים" לצורך מכירה במהלך השנים האחרונות. המחזרים כללו את אפל, כמו גם דיסני ואמזון. "בשנים האחרונות, ככל שחברות מדיה גילו עניין רב יותר בתעשיית הגיימינג הצומחת במהירות, מנכ"ל EA אנדרו ווילסון ניהל שיחות עם מספר מחזרים פוטנציאליים שונים, כולל דיסני, אפל ואמזון, מקורות עם ידע על  השיחות אמרו לי", כתב כתב פאק, דילן ביירס.

מנכ"ל EA, אנדרו ווילסון
מנכ"ל EA, אנדרו ווילסון

עד כה, לא ידוע מה היא הסיבה העיקרית שראשי EA רוצים לשים את החברה על המדף. ממה שידוע החברה אכן עדיין רווחית מאוד, עם כמה מהזיכיונות הגדולים ביותר בתעשיית הגיימינג כמו פיפ"א, Apex Legends, באטלפילד ועוד. האמנם מותג "פיפ"א" יעלם בשנה הבאה עקב הפרידה של החברה מארגון הכדורגל העולמי.

מה שכן ידוע הוא שרצון החברה הוא למצוא לה "בית" חדש שייתן לה את הגב הכלכלי וגם התקשורתי. כמה מקורות שמכירים את השיחות הללו טוענים ש-EA התעקשה בחיפוש אחר מכירה, ורק הלכה והתעצמה בעקבות רכישת יריבתה העיקרית, אקטיוויז'ן על ידי מיקרוסופט. אחרים אומרים ש-EA מעוניינת בעיקר בהסכם מיזוג שיאפשר לווילסון להישאר כמנכ"ל החברה. 

לא ברור כעת אם יש עסקה שנמצאת כעת במשא ומתן, אך עם כל החדשות, צריך להודות שמשהו כאן קצת מוזר.  כלומר, EA היא אחת ממפיצות המשחקים הגדולות בעולם, קצת קשה לראות מי יהיה גדול מספיק כדי לקנות אותם. סוני ומיקרוסופט הן כנראה היחידות שלהן זה יהיה הגיוני אחרי מה שהן הוציאו השנה, כמו דג גדול שאוכל דגים קטנים יותר. מיקרוסופט ככל הנראה לא תלך על עסקה זו, במיוחד אחרי שהחברה הוציאה כ-70 מיליארד דולר על רכישת אקטיוויז'ן והחקירה על ידי ודעת הסחר הפדרלית בארה"ב לא תאפשר לחברה עוד רכישת ענק.

האמנם לסוני יש את היכולת לקנות את EA כל עוד המכיר לא גבוה מספיק. סוני כקבוצת "סוני יפן" תצטרך לאשר רכישה זו, אך לא במחיר הדומה למה שמיקרוסופט הסכימה להוציא. סוני היא לא חברה של 2 טריליון דולר עם מאות מיליארדי דולרים נזילים. אם כך היחידות שככל הנראה ילכו על זה הן החברות הגדולות בתעשייה, בין אם זה דיסני או אפל.

החברות המכניסות, קרדיט - Newzoo
החברות המכניסות, קרדיט - Newzoo
מעבר לתגובות