הסטים דק מקבל אור ירוק מראש אקסבוקס

פיל ספסנר נפגש עם ראשי Valve ובדק את הסטים דק

ניר אימבר
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבההסטים דק, קונסולת הניידת הראשונה של חברת הגיימינג Valve, מתכונן להגיע באזור החגים השנה וכבר מספר אנשים הצליחו לשים את ידיהם על המכשירים כדי לבדוק את ההכלאה של המחשב נייד סוויץ' הזאת.
אחד מהאנשים האלה הוא פיל ספסנר, ראש מחלקת האקס בוקס וכל תחום הגיימינג אצל מיקרוסופט, שלפי הציוץ האחרון שלו בטוויטר, מאוד נהנה מחוויית השימוש בסטים דק.

חוץ מלהודות כי ביקר השבוע במשרדי Valve בכוונה כדי לדבר עם ראשי החברה על הסטיק דק, הוסיף ספנסר כי נהנה מלנסות את המכשיר החדש עם סיבות כגון, גודל המסך, הלחצנים הטובים, בדק שמשחקי מיקרוסופט עובדים כמו שצריך וגם הוסיף כי שירות ה-Xcloud של אקס בוקס גם עובד כראוי.

הסטיק דק מריץ מערכת הפעלה הבנונה על לינוקס בשם SteamOS. מערכת זו נותנת גישה לכל ספריית המשחקי וכמו כן גם לכל הפיצ'רים שהפלטפורמה מציעה. למרות שהמכשיר מגיע עם מערכת בנויה בפנים, Valve עומדים על כך שהסטים דק מתנהג כמו כל מחשב אישי עם אפשרות להתקין כל תוכנה או להתחבר לכל חומרה אפשרית.
המשמעות היא שלקוחות הסטים דק יוכלו להתקין ולהשיג גישה לפלטפורמות אחרות בשוק כמו אפיק, באטלנט או חנות האקס בוקס וגם שירות הגיים פאס.

בינתיים, לפי פיל ספנסר, מנויי הגיים פאס יוכלו להזרים כותרים שונים דרך הדפדפן שבמכשיר. כבר עכשיו למשתמשי השירות יש את האפשרות להזרים את משחקיהם למכשירי האייפון או אנדרואיד דרך שירות הענן. הפוטנציאל הטמון בסטים נמצא בכך שלא יהיה צורך להשתמש בהזרמת המשחקים או לדאוג למהירות הוויפי של המחשב.

הסטים דק מגיע עם חומרה "יחסית" חזקה שלפי מספר אתרי גיימינג, נראה כי המכשיר מריץ את רוב המשחקים בשוק בהגדרות נוחות, כמובן לפי גודל המכשיר והרזולוציה שהוא מאפשר. SteamDeck, הקונסולה הניידת הראשונה של החברה האמריקנית. אמורה לצאת בחודש דצמבר השנה למספר מסוים מצומצם מדינות, ארה"ב, קנדה, מדינות האיחוד האירופאי והכי הבריטי.

מעבר לתגובות