שבוע הגמר של ליגת NSL יוצא לדרך היום

שחקני פיפ"א, סיאס ופורטיינט יתחרו על פרסים בסך אלפי שקלים

ניר אימבר
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

שבוע אחרי שליגת ה-NSL הגיעה לתחילת שלבי ההכרעה, אנו לאט לאט מתקרבים לשיא האירוע עם שלבי ההכרעה בארבעת ליגות ה-NSL , פיפ"א, סיאס ופורנייט. (ליגת פיפ"א מחולקת ל-2 על בסיס קונסולות סוני ומיקרוסופט). שלבי ההכרעה יועברו בשידור חיי דרך פלטפורמת יוטיוב וערוץ הספורט.

 

אחרי מספר משחקים מותחים  בתחילת שלבי הנוקאאוט בליגות הפלייסטיישן והאקסבוקס על פיפ"א, הגענו לשלב חצי הגמר. שלב הנוקאאוט התחלק לשני חלקים על בסיס ניצחון או הפסד ( Winner/Loser Brackets). לפי חוקי התחרות, המנצח בכל שלב יעבור לשלב הבא ויתקדם לכיוון הגמר והמפסיד יירד לאזור המפסידים בשלבי הנוקאאוט.
שחקן שיפסיד באזור זה יפסיד את התחרות כולה, מי שינצח יקבל עוד הזדמנות להגיע לשלבי הגמר.

בליגת הסוני, אסף תומר שסיים כמוביל הליגה בסוף העונה, ממשיך לכיוון הגמר אחרי ניצחון על שגיא טסלר, 9-5.שחקן שאולי יעמוד במשימה זו הוא נמרוד הורוביץ, מקום שלישי בסוף העונה שהצליח להוריד עוד פייבוריט לזכייה, רועי פלדמן, לאזור המפסידים.
לפלדמן תהיה את האפשרות לחזור אחרי המשחק בין נמרוד הורוביץ ואסף תומר שאחד מהם ירד לצד המפסיד בפלייאוף ויתחרה נגד פלדמן, השני יחכה לאחד מהשניים בגמר.

בליגת האקסבוקס גם מגיעים לישורת האחרונה בתחרות. רון קדוש ממשיך את מסעו לכיוון הגמר אחרי שסיים במקום הראשון את העונה והגיע לשלבים הסופיים של התחרות אחרי משחק מותח נגד אלמוג בית יעקוב, התוצאה הסתיימה ב6-5 לטובת קדוש.
קדוש יפגוש את הפתעת הטורניר, יובל בלי שסיים את הליגה רק במקום ב-9 ובשנייה האחרונה הצליח להשיג מקום בשלבי הנוקאאוט. יובל העיף את מקום שלישי העונה אופק ביטון ואת נסים עיסאת בשלב אחרי. יובל ורון יפגשו בשלב הבא בניסיונם להגיע לגמר.

נסים עיסאת יחכה למפסיד בין השניים בצד המפסידים ואולי יזכה באפשרות לנקום ביובל בלי אחרי ההפסד בשלב המוקדם יותר שהכניס אותו לצד המפסיד בתחרות. עיסאת מתחרה עם יובל בלי על הפתעת הטורניר בכך שהצליח להעיף את מקום שני באותה עונה, אלון שורר ועוד התקדם אחרי ניצחון על שי שור, בהמשך יפגוש את אלמוג בית יעקוב.

הערב, ששת שחקני הפיפא הטובים בישראל יתחרו ראש בראש על פרסים על סך אלפי שקלים. כל משחקי הגמר של ליגת הפיפא ממתחם נום-ארנה בהרצליה, יהיו בשידור חי דרך יוטיוב.

בדומה לליגת הפיפ"א, ליגת ה- Counter Strike Global Offensive או CSGO, סיימה את המשחקים הראשונים בשלבי הנוקאאוט.
קבוצת Adiga שסיימה במקום הראשון בליגה ורק עם הפסד אחד התחילה את שלבי הנוקאאוט בצורה טוב עם נצחונות על Team DB ו-TokenGG.  האמנם אחרי כבר מותח, הפסידה הקבוצה דווקא למקום השני בליגה לאורך העונה, קבוצת Golosefast אשר עברה קבוצות כגון, HvH ו-MTS Tactac.

קבוצת Golosefast תחכה למנצחת שלבי ההכרעה בצד המספיד, מכיוון שעדיין לא הפסידה משחק בשלב הנוקאאוט, גם אם תפסיד, עדיין תהיה את ההזדמנות לחזור למשחק אחרון או להגיע עד הגמר.
Adiga יחכו למנצחת בין קבוצות הצד המפסיד של שלב הנוקאאוט, ביניהן: Destiny, TokenGG ו-MTS Tactac אשר יתחרו על מקום אחד בגמר.

מחר ימשכו משחקי שלב הנוקאאוט עד שני משחקי הגמר של ליגת הסיאס שישודרו בשידור ישיר ממתחם נום-ארנה בהרצליה שבו קבוצות הסיאס המובילות בליגה ייתחרו על פרסים בשווי אלפי שקלים. בנוסף לזאת, מחר יתחילו משחקי הגמר של ליגת הפורטנייט, 100 שחקנים הפורטנייט הטובים בארץ יתחרו על פרסים כספיים ומקום בגמר באוגוסט.

אירוע הגמר הגדול בהיכל מנורה מבטחים יתקיים באוגוסט, בעשירי והאחד עשר לחודש. אלו המעוניינים לרכוש כרטיסים יוכלו לעשות זאת כאן -  nsl.gg