הבורר קבע: הפועל ת"א תשלם למאור בוזגלו למעלה ממיליון ש"ח

לאחר התביעה של השחקן נגד המועדון, האדומים ייאלצו לשלם בעקבות הפרת חוזה. עורכי דינו מסרו בתגובה: "מברכים על פסק הדין. הקריירה של מאור נהרסה". פירוט התשלומים בפנים

שירי אלג'ם
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

לאחר שהגיש תביעה בסך 2 מיליון ש"ח למוסד לבוררות נגד הפועל תל אביב על ביטול ההסכם בחודש יולי 2020 בשל "כוח עליון", מאור בוזגלו והאדומים לקראת נעילת הסאגה. הבוקר (שני) הבורר, עו"ד עמיאל תגר, הכריע כי הפועל ת"א תיאלץ לשלם לשחקן למעלה ממיליון ש"ח.

בין התשלומים שעל האדומים לשלם לבוזגלו: כ-300 אלף ש"ח פיצויי שכר, 10,500 ש"ח החזר תשלומים פנסיוניים, 37,980 החזר החזר הוצאות דלק ורכב,  וכן הוצאות דיור בסך 96,000 ש"ח. 12,750 ש"ח בגין הוצאות שיקום רפואי, 85,000 ש"ח בגין נזקים לא ממוניים, כולל פיצוי בגין אי תשלום החיובים הכספיים במועדם. גם החזר תשלומי הבוררות יהיו על הקבוצה: 18,000 ש"ח וכן 40,000 ש"ח שכר טרחת עורך דין.

בפסק הבוררות, תגר קבע: "לאחר בחינת טענות הצדדים לעניין זה, כמו גם הראיות שהובאו על ידיהם מצאתי לנכון לקבל את גירסת התובע, לפיה התגמול שהובטח לו חולק מטעמים שאינם נוגעים לתובע לשני הסכמים נפרדים – אך מהותית ועניינית המדובר במערך הסכמים אחד שהתוצר המצטבר שלו הינו תשלום מלוא התמורה החוזית עליה הוסכם בין הצדדים".

כזכור, הפועל ת"א ביטלה בחודש יולי את החוזים של חמישה שחקנים: מאור בוזלגו, מוטי ברשצקי, אריק ינקו, יואב ג'רפי ורז כהן. זאת בטענה כי משבר הקורונה לא מאפשר למועדון לעמוד בחוזים של השחקנים הללו.

תגובת עו״ד שי אליאס ורועי אלמדאי, המייצגים את בוזגלו: "אנו מברכים על פסק הבוררות שקיבל את כל טענות מרשנו וקבע כי הפועל תל אביב הפרה באופן יסודי את הסכם העסקה עם מאור בוזגלו. הפועל תל אביב הרסה למאור בוזגלו את הקריירה גרמה לו נזקים אדירים ובזמן שהוא בחופשת מחלה עקב פציעה שעבר במשחק כדורגל רשמי כשחקן שלה, הפסיקה את תשלומי השכר, לקחו לו את הרכב מנעה מימנו לחזור לאימונים ומשחקים ופגעה בו בצורה הקשה ביותר שלא היה כדוגמת מקרה שכזה, התנהגות ברברית שאין מקומה בכדורגל הישראלי. חשיבות פסק הבורר הוא שעל הבעלים לשאת באופן אישי בתשלומי השכר, החזר הוצאות הרכב שכר הדירה והוצאות משפטיות״.

יקבל פיצויים. (דני מרון)
יקבל פיצויים. (דני מרון)