שני שיאי ישראל וניצחון לגורבנקו ב-ISL

השחיינית ניצחה ב-200 מעורב אישי וסיימה שלישית ב-200 חזה

שירי אלג'ם
א א א א ( שנה גודל )
יום נהדר לשחיינית (צילום: מייק לואיס, לוס אנג'לס קרנט)
יום נהדר לשחיינית (צילום: מייק לואיס, לוס אנג'לס קרנט)
תחילת כתבה

תצוגה נהדרת הערב (שבת) לאנסטסיה גורבנקו בליגת השחייה הבינלאומית "ISL" בנאפולי. בתחרות השנייה העונה של קבוצתה, לוס אנג'לס קרנט, השחיינית הישראלית בת ה-18 שברה שני שיאים ישראליים תוך כ-40 דקות, ב-200 חזה וב-200 מעורב אישי (בריכות 25 מ'), כאשר באחרון היא אף רושמת ניצחון יוקרתי, הראשון שלה העונה והשני בקריירה.

גורבנקו התחילה את היום עם ה-200 מטר חזה, משחה בו כבר בשבוע שעבר שברה את השיא הישראלי של עמית עברי. הפעם היא עשתה זאת שוב, כשקיזזה 31 מאיות משיאה הקודם והעמידה אותו על 2:19.80 דקות, הישראלית הראשונה בהיסטוריה שיורדת מה-2:20. היא סיימה במקום השלישי במשחה, אחרי שתי אמריקאיות - סגנית האלופה האולימפית לילי קינג ואמילי אסקובדו, וגרפה שש נקודות לקבוצתה.

הרגע הגדול של גורבנקו היום היה ב-200 מעורב אישי. הישראלית הייתה ראשונה מהזינוק עד הנגיעה, כשהיא לא מביטה לאחור וקובעת תוצאה מהירה במיוחד, 2:05.04 דקות, שיפור של כמעט שנייה (94 מאיות) לשיאה הישראלי שנקבע אשתקד ב-ISL, וגם הזמן המהיר ביותר שנרשם העונה במשחה זה. כבונוס, גורבנקו גם "גנבה" את הנקודות של שלוש השחייניות האחרונות במשחה (ג'קפוט) וצברה 15 נקודות יקרות ל-LA.

לקינוח, זינקה גורבנקו למשחה השליחות 4X100 מעורב, בו שחתה את ה-100 חזה וקבעה 1:04.22, ארבע עשיריות מהר יותר מהתוצאה הטובה ביותר שלה בקריירה. קבוצתה הגיעה במקום הרביעי הכללי. בדירוג הקבוצתי ישנו קרב צמוד בתום היום הראשון כשרק 24 נקודות מפרידות בין המוליכה והאלופה המכהנת, קאלי קונדורס, עם 266 נקודות ללוס אנג'לס קרנט עם 242.