הלוחם השנוא ב-UFC: נפילתו של דילאשואו

זכה באליפות, אך הוגדר כנחש ונתפס על סמים. טי ג'יי חוזר

תגיות: UFC

א א א א ( שנה גודל )
(GETTY)
(GETTY)

באוגוסט 2018 היה האלוף טי ג׳יי דילאשואו אחד הלוחמים החמים ב-UFC כשהשלים ניצחון שני רצוף בנוקאאוט נגד האלוף לשעבר ויריבו המר, קודי גראברנדט. אחרי הניצחון הוא דורג במקום השלישי בדירוג ה-P4P היוקרתי של ה-UFC (דירוג של הלוחמים הטובים ביותר ביחס למשקלם) כשהוא מדורג אחרי קונור מקגרגור ולפני ג׳ון ג׳ונס.

אחרי שכיכב בתכנית ״הלוחם האולטימטיבי״ בתור מאמן, ואחרי הניצחונות הגדולים בקריירה שלו, דילאשואו רצה להיות בין הבודדים בהיסטוריה שיחזיקו בשתי חגורות אליפות בו זמנית ושובץ להילחם נגד הנרי סחודו, אלוף מחלקת הפלייווייט ואלוף אולימפי בהיאבקות. כל יחסי ההימורים הציבו את דילאשואו בתור פייבוריט ואפילו לא קטן.

ואז החלה המפלה הגדולה בקריירה של דילאשואו כשבאופן מפתיע הפסיד את הקרב תוך 32 שניות בלבד בנוקאאוט טכני. דילאשואו ירד לראשונה בקריירה למשקל של 57 ק״ג והיה נראה כחוש והמום. הנרי סחודו הצליח להפתיע אותו בימנית מדויקת שהורידה אותו לקרשים לאחר 18 שניות בלבד ומשם בליץ של אגרופים שלא הותירו לשופט ברירה אלא להורות על עצירה.

אם לא די בכך זמן קצר לאחר הקרב נאלץ דילאשואו לוותר על חגורת האליפות שלו כשנמצאו בדמו חומרים אסורים בבדיקה שהתקיימה ביום הקרב. הוא הושעה למשך שנה. אך גם שם זה לא הסתיים כשבחודש אפריל של אותה השנה, בדיקה נוספת העלתה שדילאשואו נמצא חיובי לחומר אסור נוסף ולכן העונש הצטבר לשנתיים.

דילאושאו הפך לאחד הלוחמים השנואים ב-MMA וכל סיפור הסמים לא היטיב עמו. מקור התדמית הרעה של דילאשואו החלה כשהסתכסך עם מאמנו לשעבר, מורו הרוחני ואחד הדמויות הנערצות בתחום, יוראיה פייבר. פייבר ומקורביו טוענים שדילאושו פצע לוחמים באימונים, התנהג בבריונות, שידל לוחמים להשתמש בסמים, ניסה לקחת חלק מהם למחנה שלו ובסופו של דבר עזב בטריקת דלת.

היה על גג העולם (GETTY)
היה על גג העולם (GETTY)

באופן לא מפתיע מי שהדביק לדילאשואו את הכינוי ״נחש״ הוא לא אחר מאשר קונור מקגרגור. קונור אימן את עונת ״הלוחם האולטימטיבי״ מול יוראיה פייבר ב-2015. כשדילאשואו הגיע בתור עוזר מאמן לצידו של פייבר, קונור הוציא את כל הרפש החוצה. מי שעמד לצידו של דילאשואו והגן עליו היה קודי גראבראנדט, גם הוא בן טיפוחיו של פייבר שדחף את קונור ושמר על כבודו של דילאשואו, אז חברו לאימונים. זמן קצר לאחר מכן הדברים התפוצצו במחנה של פייבר ודילאשואו נטש.

כשנשאל לגביי המוניטין שלו בראיונות לתקשורת לקראת הקרב הבא שלו אמר: ״זין על המוניטין. אני צריך לדאוג לעצמי. יש לי חיים מעולים, משפחה מעולה ואני צריך לדאוג להם״.

לא נראה שהאלוף לשעבר מודאג כל כך מהמוניטין שלו כמו שהוא מודאג מהיריב שיפגוש ביום ראשון לפנות בוקר. קורי סנדהגן נחשב לקונטנדר המוביל במחלקה ומי שמועמד באופן ודאי להילחם על התואר בקרב הבא במידה וינצח. סנדהגן עם 7 ניצחונות מרשימים ב-UFC והפסד אחד בודד לאלוף המכהן, אלג׳מיין סטרלינג. בשני הקרבות האחרונים נראה שסנדהגן נמצא בשיאו כשחיסל את מוראס עם בעיטה מסובבת ואת פרנקי אדגר האלוף לשעבר חיסל עם ברך מעופפת.

אחרי שנתיים וחצי מחוץ לכלוב ואחרי התקופה הקשה בחייו יש לדילאשואו הזדמנות נוספת להגיע לקרב אליפות. אני מהמר שקל זה לא יהיה לו.

לקבוצת הפייסבוק של קהילת ה-MMA הוותיקה בישראל - לחצו כאן

סנדהגן. משוכה גבוהה (GETTY)
סנדהגן. משוכה גבוהה (GETTY)
מעבר לתגובות