"לאמן נשים זה לא היה היעד, אבל אתן הכל"

שרןם דרוקר הוצג בנבחרת: "מקווה לקצור את הפירות באליפות אירופה"

עמרי מנהיים
א א א א ( שנה גודל )

כשלרשותו קריירה ארוכה ומרשימה בכדורסל הגברים, שרון דרוקר פתח פרק חדש. המאמן הוותיק שעבר כבר בהפועל ירושלים, מכבי תל אביב (כעוזר), אריס סלוניקי ועוד, מונה למאמן נבחרת הנשים לקראת קמפיין אליפות אירופה 2023, מה שתהיה קבוצת הנשים הראשונה שיעמוד על קוויה. היום (שני), המאמן החדש הוצג על ידי איגוד הכדורסל במסיבת עיתונאים.

"אני שמח להיות פה. מרגע הפנייה והפגישות, החלטתי לקחת על עצמי את האתגר", הכריז דרוקר. "אנחנו עומדים בפתח של תקופה חשובה לכדורסל הנשים. הבנות נרגשות, מאוד רוצות, הן זקוקות לתמיכה, הכוונה ותשומת לב. ניתן להן את זה על בסיס שבועי ויומי. אנסה להביא מהנסיון שלי מכדורסל הגברים כדי שיטעמו כמה שיותר קבוצות אירופיות. שחקניות טובות משמע עזרה לנבחרת ישראל. הייתי הרבה יותר מודאג אם הייתי מרגיש שהבנות לא רוצות. אני לומד, אני רואה את הבנות ואין לי שום היסטוריה, אכניס את האינסטינקטים שלי. הקבוצות שלי שיחקו קשוח, שיחקו יחד, עד הסוף וזו הגישה שאביא לנבחרת".

דרוקר שיתף בתחילת דרכו בנבחרת: "אני בסדרת פגישות מרתוניות עם הנשים בענף. רציתי לדבר עם כל אחת מהבנות שנמצאות בסגל ומובילות את הענף, גם להבין את הבעיות והצרכים. זאת תכנית שהולכת להיות די פעילה החל מהפן השבועי עד לפן של החלונות, הנבחרת הזאת תהיה בפעולה תמידית. לבנות האלה יהיה אבא בכדורסל, ניתן לבנות פלטפורמה טובה לגדול, להתפתח. יש פה דור צעיר שרוצה להתפתח, כל מי שמעורב יעשה הכל כדי לתת את התנאים הכי טובים כדי שיגדלו ויצליחו ושנופיע כמו שאנחנו רוצים".

בנוסף הודה דרוקר: "לאמן נשים לא היה היעד שלי, אבל לאמן את נבחרת ישראל זה כבוד. מהרגע שלקחתי על עצמי לקחת את האתגר אני עושה כל מה שאני יכול. אני עדיין יכול לאמן בישראל קבוצת גברים, אבל כל דבר בעיתו. אם צריך האיגוד יעזור. אני בלי קבוצה עכשיו כך שאני יכול לתת את כל כולי, זה עדיין כדורסל ואתן את הכל".

על אליפות אירופה ב-2023: "האיגוד נתן מספיק זמן כדי לעשות דברים ולהתפתח כנבחרת. זה לא שהיעד הוא בפברואר. יש לנו מעל שנה וחצי, זה זמן. השחקניות, בגיל הזה, מתפתחות מהר. הן ילמדו, הן יהיו תחת הידיים שלנו. המטרה היא להגיע ל-2023, אחרי שישחקו עוד כשמונה משחקים בינ"ל, יעברו מערכת אימונים רצינית ועמוסה, נשים עליהן אחריות ואני רוצה להאמין שביוני 2023 הן יהיו יותר בשלות ונוכל לקצור את הפירות".

על שחקניות הקולג'ים שלא יופיעו למשחק הקרוב של הנבחרת: "אני יכול להבין אותן. אם הבת שלי הייתה רוצה ללכת לקולג', לא הייתי אומר לא. גם לבנות האלה אי אפשר להגיד לא. המכללות זה בין נובמבר במארס, במשחק הראשון לא נביא אף אחת מהמכללות, והמשחק הרשמי הבא יהיה רק בשנה הבאה. מטרת העל שלהן היא להכין את הקרקע שיהיו תחת הידיים שלנו לפני אליפות אירופה, שנוכל לבחור את הבנות בכושר הכי טוב לייצג אותנו".

יו"ר האיגוד עמירם הלוי: "זה לא סוד שמצבנו לא מזהיר, אנחנו עובדים על התשתיות שעדיין לא מספיקות, רחוקות מלהספיק, וגם על הצמרת. הבאנו שני בתים של אליפות אירופה כי זו הזדמנות להצעיד את הענף קדימה. חשבנו שכדאי להביא מאמן בעל שיעור קומה ואני שמח שדרוקר נענה לפנייתנו. בטוח שהוא יעשה הכל ואנחנו נעזור לו. זו משימה לאומית. לא נותר לי אלא לאחל לכולנו בהצלחה".

יו"ר הוועדה המקצועית אורנית שוורץ: "אני נרגשת על ההזדמנות שניתנה לי מהאיגוד כדי לעשות שינוי בכדורסל הנשים. זכיתי לחזור מהדלת הראשית כדי להחזיר את ההישגים לענף ולגרום לשחקניות צעירות להיות מובילות בארץ ובעולם. דרוקר עשה הרבה בענף ולהעביר אותו מהגברים לנשים זה מדהים. הוא לא קוסם, אין פה קסמים. כדי שהפרויקט הזה יצליח, הרבה גורמים שאוהבים את הענף יצטרכו לעזור לשרון. אני בטוחה שהאיגוד נותן הכל כדי שיצליחו".

מעבר לתגובות