לוקאס נחת: "מודע לפתיחה החלשה. בא לעזור"

הגארד של הפועל ירושלים בארץ: "מכיר את אוסטין דיי וג'רום דייסון. לא רואה אתגר בהחלפת ג'רלס". אליהו זכה למחמאות אחרי הניצחון באילת

ניר קפלן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

הרכש החדש של הפועל ירושלים, הגארד קיילין לוקאס, נחת אחר הצהריים (שני) בישראל והצטרף באופן רשמי לאלופת המדינה.

"מדובר בקבוצה טובה, יש לה שחקנים טובים ואני מכיר חלק מהם כמו אוסטין דיי וג'רום דייסון", הוסיף לוקאס. "הציפיות שלי הן להתאמץ ולעזור לקבוצה לנצח. אני מודע למצב ולמאזן ביורוקאפ. זו פתיחה חלשה, אבל אני מרגיש שאני יכול לעזור וזה מה שאעשה".

על כך שהוא נכנס לנעליים של קרטיס ג'רלס: "אני לא רואה בזה אתגר. אני מכיר את ג'רלס, אבל אני לא חושש מהעבר, אלא חושב על מה שקורה עכשיו. העבודה שלי היא לשחק ולעשות את מה שאני יודע לעשות. הגעתי בעבר כבר לקבוצה במהלך העונה כך שזה לא יקשה עליי"

כאשר נתבקשו להתייחס להחתמתו של לוקאס, אמרו במועדון שמדובר בשחקן מוכשר הגנתית והתקפית, ואף החמיאו לאופיו. הציפיות מלוקאס הן לא שייקח על עצמו את המשחק כמו קרטיס ג'רלס, אותו הוא מחליף, אלא שיהווה עוד חלק בפאזל של האדומים. לאחר נחיתתו של הגארד יוחלט מתי וכיצד לשלבו באימוני הקבוצה ובמשחקיה.

לוקאס לאחר הנחיתה. לא חושש להחליף את ג'רלס
לוקאס לאחר הנחיתה. לא חושש להחליף את ג'רלס
מתחילה להתחבר. עוד ניצחון לירושלים (צילום: מנהלת הליגה)
מתחילה להתחבר. עוד ניצחון לירושלים (צילום: מנהלת הליגה)

אחרי שסימנה וי ראשון בזירה האירופית, הפועל ירושלים ממשיכה להראות סימנים של מי שיוצאת מהמשבר ואמש רשמה ניצחון חוץ חשוב 67:82 על הפועל אילת המאכזבת של מאיר טפירו.

היה זה משחק שני ברציפות שבו שומרת האלופה את יריבתה על פחות מ-70 נקודות, ומאמנה פוטיס קציקאריס הביע בסיום את שביעות רצונו מעבודת ההגנה, ובעיקר מהגישה של השחקנים בצד זה של המגרש.

מי שצפוי להמשיך ולקבל דקות במשחק היורוקאפ נגד גלאטסראיי ביום רביעי הקרוב הוא טרנס קינזי, שהמשיך אתמול בחזרתו לרוטציה ושיחק 23 דקות. שביעות רצון נרשמה גם ממשחקו של ליאור אליהו, שלאחר תקופה לא טובה רשם 9 נקודות, 6 ריבאונדים ו-4 אסיסטים.