לאור המצב: בית"ר ירושלים לא שוללת הליכה לפירוק בתום העונה

בעקבות מעצר חוגג והגירעון התקציבי, הבקרה פנתה למועדון כדי לבדוק כיצד ניתן להשלים את 20/21 בצורה מוצלחת. טרם התקבלה הצעה רשמית לרכישת הקבוצה, טביב עדיין בתמונה

תומר לוי
א א א א ( שנה גודל )

מסך הערפל סביב בית"ר ירושלים עדיין לא הוסר. הגירעון הכלכלי ממשיך להעיק, מעצרו של הבעלים משה חוגג הוארך בשנית, ולא ברור כיצד הקבוצה תסיים את העונה הנוכחית. מי שניסתה לסייע בעניין היא בקרת התקציבים, שפנתה למועדון ובדקה כיצד ניתן להשלים את העונה הנוכחית במצב הקיים. כרגע מדובר בבדיקה בלבד, על מנת להימנע ממצב שבו שחקנים או עובדי המועדון לא יקבלו משכורות.

נכון לשלב הזה, עדיין לא הוגשו הצעות לרכישת הקבוצה, מה שאומר שבמועדון ייאלצו לנקוט בצעדים דרסטיים - לא רק מכירת שחקנים, אלא גם שחרור שחקנים. מאחר ובכל מקרה הבעלים אינו מתכוון להשקיע שקל אחד נוסף, בבית"ר לא שוללים פירוק בסיום העונה, אם לא יימצא רוכש. שם נוסף שנמצא בתמונה הוא זה של אלי טביב, אם כי גם הוא עדיין לא הגיש הצעה רשמית.

דרך נוספת לנסות ולייצר הכנסה אמורה להגיע ממשחק הבית מול מכבי תל אביב: אתמול (חמישי) החליט בית הדין של ההתאחדות להקדים את עונש סגירת היציע המזרחי למשחק הבית הקרוב מול הפועל חדרה, מה שאומר שהאצטדיון יהיה פתוח לכל מי שירצה לרכוש כרטיס. במועדון מצפים להכנסה של מיליון וחצי שקל מכרטיסים, אך אם גם המשחק הזה יסתיים בהפסד, הבור התקציבי עלול להתרחב להרבה מעבר מ-4 מיליון ש"ח. במועדון בנו גם קודם על הכנסות ממכירת כרטיסים ומנויים, אבל כל משחק (כמעט) הסתיים בהפסד.

בהסתכלות לאחור, בית"ר מנסה לבדוק מה לא עבד בהכנות לפתיחת העונה: במועדון מציינים את המסע לארה"ב שבוטל, כמו גם את המשחק שלא היה נגד ברצלונה. בית"ר ניסתה להביא את אבי ריקן ואיתן טיבי, אבל בסכומים שהוצעו לא ניתן היה להביא אותם. בקבוצה רצו להביא בלמים זרים איכותיים מאיטליה, סרביה ושבדיה, אך המו"מ לא צלח. במועדון שבעי רצון, בשלב הזה, מהמאמן ארווין קומאן.

שוב בתמונה. אלי טביב (צילום: אלן שיבר)
שוב בתמונה. אלי טביב (צילום: אלן שיבר)
מעבר לתגובות