יום עמוס: שש קבוצות יועמדו לדין ברביעי בגין התפרעות אוהדים

מכבי חיפה על השלכת אבוקות, מכבי ת"א על זריקת חפצים לכיוונו של אצילי. גם הירושלמיות, הפועל ת"א וסכנין במוקד. ריינשרייבר וציוותו לא ציינו קריאות גזעניות בדו"ח השיפוט מהקלאסיקו

מוטי פשכצקי
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

נראה כי בית הדין של ההתאחדות לכדורגל עומד בפני יום עמוס במיוחד ברביעי הקרוב. בצל אירועי המחזור האחרון, עו"ד ניר רשף החליט להעמיד לדין לא פחות משש קבוצות מליגת העל בגין התפרעות אוהדים.

הפועל תל אביב לא תועמד לדין בגין פריצת האוהד שפגע ברז טוויזר ובאדי גוטליב במפגש מול מכבי פתח תקווה, אלא על זריקת מצתים לכיוונו של מרקוס דיניז בדקה ה-19. יריבתה העירונית עומדת בפני שני אישומים: התפרעות אוהדים והשלכת כוסות, בקבוקים ומצת שפגע בעומר אצילי בעת שמכבי תל אביב אירחה את מכבי חיפה בשבת האחרונה.

עוד מאירועי הקלאסיקו, הירוקים יועמדו לדין בגין השלכת אבוקות מהיציעים שאיכלסו את אוהדי האלופה שגרמו לעיכוב בפתיחת המשחק, לנזק לרשת השער שצמוד לשערים 4-5 ולשריפת כבל של מצלמה שהיה באיזור. כמו כן, מכבי חיפה לא תואשם על הקריאות הגזעניות לכיוונו של ברנדלי קובאס כשהאחרון ירד מהדשא בעת שהוחלף. חשוב לציין כי צוות השיפוט בראשותו של רועי ריינשרייבר, כולל המשקיף יריב טפר, לא שמעו ו/או ציינו את הושא בדו"ח השיפוט. בנוסף, הצהובים לא הגישו תלונה בנושא לתובע ההתאחדות.

גורם במכבי חיפה התייחס להעמדתה לדין של מכבי ת"א בעקבות זריקת החפצים על עומר אצילי: "האלימות הפיזית כלפי שחקני כדורגל היא מסוכנת ויש להילחם בה. על ההתאחדות להעביר מסר חד נגד אלימות המופנת כלפי שחקנים".

ברנדלי קובאס. הקריאות לכיוונו לא נכללו בדו"ח (דני מרון)
ברנדלי קובאס. הקריאות לכיוונו לא נכללו בדו"ח (דני מרון)

מי שעו"ד רשף גם כן לא פסח עליה היא סכנין. כזכור, פתיחת המפגש של נציגת המגזר עם הפועל באר שבע נדחה בשעה ורבע בעקבות הוראה של מפקד כוח השיור במגרש בשל מפגע בטיחות באיצטדיון דוחא. כמו כן, במהלך המשחק נזרקו גלילי נייר מכיוון יציע אוהדי המארחת.

בדרבי הירושלמי נרשמו לא מעט תקריות, בגינן יועמדו שתי הקבוצות לדין. מבחינתם של הצהובים-שחורים, ייאלצו ראשי המועדון להתמודד עם עונשים על פריצות של שני אוהדים שונים לתחומי המגרש. מנגד, בדו"ח השופט מצויינים גם האוהדים האדומים שהשליכו מטבעות, מצתים וחפצי פלסטיק לכיוונם של שחקני היריבה העירונית.