ואן לוון: "אין לחץ, התוצאות לא ישפיעו"

מכבי מוכנה לאלשקרט. דוידזאדה: "היו ימים קשים, לא אבכה"

תומר לוי
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

היא חיכתה לזה לא מעט, ומחר (שלישי) זה סוף סוף יקרה: מכבי ת"א תיפתח את שלב הבתים של הקונפרנס ליג במשחק מול אלשקרט, והיא תקווה לעשות זאת ברגל ימין. לפני יריית הפתיחה, פטריק ואן לוון ואופיר דוידזאדה התייצבו מול המצלמות למסיבת העיתונאים הרשמית.

"זה מרגש להתחיל תחרות אירופאית עם משחק ביתי", פתח את דבריו פטריק ואן לוון. "זה משחק מהסוג שייתן לנו יותר אנרגיות. אנחנו מצפים לפגוש קבוצה מאורגנת, הם יעבדו טוב יחד כדי להשיג את התוצאה הכי טובה שאפשר".
 
על התוצאות שמאחרות להגיע אמר מאמן מכבי ת"א: "אני רואה התקדמות, לכם העיתונאים יהיה קצת קשה להבין את זה, אבל אנחנו עובדים טוב, מתחברים, מנסים לחבר את השחקנים החדשים. כרגע זה לא עובד, אבל אנחנו עובדים קשה כדי למנוע טעויות דומות. אני לא רואה בזה לחץ, אלא חוסר ארגון. אנחנו מתקנים את עצמינו לקראת סוף המשחקים ומייצרים הזדמנויות, אבל היינו חסרי מזל עד כה".
 
"מה אני רוצה לעשות שונה? להתחיל את המשחק אחרת, אנחנו צריכים להיות רגועים יותר בפתיחה, ליצור מצבים. אני לא חושב שהמשחקים עד כה ישפיעו, זו תחרות אחרת, אתגר שונה. המטרה שלנו היא לאסוף נקודות".

ואן לוון התייחס גם שחקן הרכש, בראדלי קובאס, ולשחקן הפצוע, אנריק סבוריט: "קובאס הגיע אחרי הפסקה ארוכה יותר משאר השחקנים, נצטרך לתת לו יותר זמן. הוא רגיל לקצב הגבוה, הכל אפשרי, ייתכן שהוא יקבל דקות ראשונות במכבי ת"א. סבוריט? בסוג כזה של פציעות אי אפשר לדעת כמה זמן ייעדר, אני לא יכול להגיד בדיוק. בוא נקווה שיחזור מהר, אבל זה ייקח כמה שבועות, זה בטוח".

ואן לוון אמנם מיעט לדבר על המו"מ מול אביאל זרגרי מבית"ר ירושלים, אך כן התייחס אליו - כמו גם לאייל גולסה הפצוע: "זרגרי? זו שאלה לברק יצחקי, אני לא מעורב במו"מ, לא שמעתי על זה. גולסה? אנחנו מקווים שיחזור במהרה, הוא מתאמן עם הקבוצה בחלק מהאימונים. הוא מאוד טוב, אבל הוא מכיר את עצמו והוא רוצה להיות מוכן. ניתן לו זמן עד שירגיש כך".

ואן לוון. לא בלחץ (אלן שיבר)
ואן לוון. לא בלחץ (אלן שיבר)

אחרי המאמן, גם דוידזאדה דיבר עם העיתונאים: "אני מרגיש טוב בתקופה האחרונה, אני עובד קשה, זה חלק מהאופי שלי ואני שמח שזה מגיע על המגרש. אנחנו מאוכזבים מהתוצאות האחרונות, אבל זה גורם לנו לעבוד קשה יותר. רק ככה נחזור למסלול הניצחונות. זה צריך להתחיל ממחר, משחק ביתי, בשלב הבתים. נצטרך לבוא נחושים, זה מאוד חשוב".
 
על התקופה האחרונה אמר דויזאדה: "אם ניקח את זה למקום של לחץ, זה יעשה רק רע. צריך להסתכל על כל משחק לגופו ולקבל את הביטחון למשחקים הבאים. זה לא המקום שאנחנו צריכים להיות בו. איך עושים את השיוני? אנחנו מקצוענים, מי שלא מתאים לרמות האלה לא יהיה פה. חלק מהכדורגל זה הפסדים, חלק ניצחונות. צריך לשמור על זה כשאתה טוב, ולבנות את זה כשאתה רע. זה תלוי בנו השחקנים, לדעת לעלות על המגרש ולשים הכל בצד ולחשוב נטו על ניצחון".
 
בעקבות הפציעה של סבוריט, דוידזאדה עשוי לקבל דקות משמעותיות יותר: "אני חושב שכל שחקן מחכה למשחקים כאלה, לקחת חלק בזה זה הכי כיף בעולם. התפקיד שלי הוא לבוא ולהוכיח לעצמי קודם כל, שאני יכול לשחק ברמות האלה, לעזור לקבוצה. בהתחלה במכבי היה לי לא פשוט, הציפייה שלי הייתה לשחק ולהיות בהרכב, הייתה לי תקופה לא פשוטה".

דוידזאדה המשיך: "ככל שעבר הזמן הבנתי שאני צריך לשחרר את מה שלא בשליטתי, ככה לא אהיה מצוברח. החלטתי להתאמן חזק ולחכות להזדמנות, הכי קל זה להתבכיין. זו האפשרות היותר נכונה לדעתי, דרך של ווינריות, אני צריך לפרנס ולהסתכל על הדברים היותר חשובים בחיים".