ההתלבטות של בכר: דוניו או שהר בחוד

מכבי חיפה תצא בסגל חסר לקזחסטן, מגעים לעזיבת טוואטחה. המאמן ישים דגש על החדות בהתקפה

גיל לוין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אחרי המשחק הראשון שהסתיים בתיקו 1:1, מכבי חיפה עוסקת בהכנות אחרונות לקראת מפגש הגומלין עם קייראט הקזחית ביום רביעי הקרוב במסגרת סיבוב המקודמות הראשון של ליגת האלופות. לצערו של ברק בכר, המאמן ימריא לקזחסטן כבר מחר (ראשון) בלילה עם סגל די חסר כשהוא יאלץ להתמודד ללא שלושה שחקנים חשובים.

נכון לרגע זה, ראיין סטריין, המגן האוסטרלי, אשר סבל מחוסר מזל כאשר נפצע במחנה האימונים ואובחן עם זעזוע מוח ומתיחה בשריר הירך האחורי ימשיך להיעדר, כמו גם עופרי ארד שמתח את הרצועה הצידית לפני כשבועיים. אם לא די בכך, גם נטע לביא שנפצע בשוק במהלך המפגש הראשון עם הקזחים לא צפוי לחזור לכשירות בזמן וייעדר. מנגד, החדשות הטובות הן שעלי מוחמד שהוחלף באותו המשחק בשל רגישות בשריר הירך האחורי ודין דוד שהוחלף בשל כאבים בירך - כשירים וייקחו חלק במפגש ברביעי.

בתוך כך המאמן יאלץ לעשות את ההתאמות כשאת ההרכב יקבע רק כאשר יגיעו לקזחסטן. בינתיים נראה כי חוסה רודריגס ודולב חזיזה עשויים לפתוח בהרכב ובחלק הקדמי המאמן מתלבט בין גודסווי דוניו לבין בן שהר שנראה טוב באימונים ועשוי לקבל את הקרדיט ולפתוח ב-11. ברמה המקצועית בכר ישים דגש בעיקר בכל הקשור לרמת הריכוז והחדות שהייתה ירודה בחלק האחורי, במצבים הנייחים ובמהלכים מול השער.

במקביל, אנשי המועדון ימשיכו לעסוק בארץ בשחקנים אשר צפויים לעזוב, כאשר שיחות נמשכות עם טאלב טוואטחה על סכום הפיצוי שיקבל בתמורה לשחרורו. גם מוחמד עוואד שמבוקש בבני סכנין, הפועל ת"א ואשדוד ומקסים פלקושצ'נקו שמחוזר על ידי בני סכנין והפועל חדרה ממתינים להצעות מחו"ל, כשאת האחרון הירוקים כבר הסכימו לשחררו עבור תג מחיר המוערך ב-70 אלף יורו.

בדרך החוצה? טוואטחה (צילום: מאור אלקסלסי)
בדרך החוצה? טוואטחה (צילום: מאור אלקסלסי)