שחקנים טוענים: הפועל כפ"ס חייבת לנו כסף

שוקלים להגיש תביעה נגד המועדון. "אמרו שישלמו באיחור"

גיל לוין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

גם לאחר הירידה ללאומית, הבעיות לא נגמרות בהפועל כפר סבא. חלק מהשחקנים ששיחקו במועדון בעונה שעברה טוענים כי הוא חייב להם אלפי שקלים ושוקלים לפנות לבקרת התקציבים ואף להגיש תביעה.

בן רייכרט, איתמר ישראלי, טל מכלוף וטריקו גטהון הם רק חלק משמות השחקנים שטוענים כי המועדון לא שילם להם את מלוא שכרם, כולל נקודות ומענקים. "אמרו לנו שבגלל שספונסרים עזבו והתקציב מהעירייה ירד, אז יש פחות כסף במועדון ושישלמו לנו הכל באיחור", סיפר אחד השחקנים. "לא ברור למה השכר שלנו יוצא מהתקציב של השנה הבאה ולא של השנה הזאת", הוסיף אחר. כמו כן נטען גם כי שכרם של שחקנים שהיו פצועים במהלך העונה קוזז, כשהמועדון דורש מהם – "תפנו לביטוח לאומי".

לצד השחקנים הוותיקים, ישנם גם צעירים אשר לטענתם המועדון הלין את שכרם, אך בשל הרצון לשחק במועדון גם בעונה הבאה, נכנעו ללחצים וחתמו. יש לציין כי המועדון חייב להגיע לגמר חשבון מול כלל שחקניו על מנת לעבור בבקרה התקציבית ולהתחיל את העונה הקרובה ובינתיים חלק מהשחקנים מסרבים לעשות זאת. למשל, בגמר החשבון מול בן רייכרט הוכנסו סעיפים אשר לא נכללו בחוזיהם של שחקנים אחרים והוא ממשיך לסרב לחתום עליו.

אחד מהסעיפים עוסק בפן התקשורתי, כאשר רייכרט מתחייב להמשיך ולשמור על האינטרסים של המועדון, ולא להוציא שם רע למועדון, מנהליו, עובדיו, הבעלים של המועדון ו/או מי מטעמו. אם יפר סעיף זה, כולל בראיון תקשורתי, פרסום ברשת החברתית מטעמו או מאת מי מטעמו יהיה חייב למועדון פיצוי בגובה עשרות אלפי שקלים ללא צורך בהוכחת נזק.

כמו כן, נטען גם כי כפ"ס לא שילמה לשחקנים את מענק העלייה שלהם עוד מעונת העלייה לליגת העל. "הטעות שלנו הייתה שהיינו נאיבים", סיפר אחד השחקנים, "הבטיחו לנו שמענק העלייה יהיה בגובה שתי משכורות ואמרו לנו שלא רוצים לעגן את זה בחוזים כי הם מפחדים ממזל רע וגם לא רוצים לשים פיקדון בבקרה. בסופו של דבר מי שנשאר במועדון קיבל רק 10 אלפים שקלים ומי שעזב את המועדון לא קיבל גם שקל כמו למשל חיים איצרין, עומרי שקל ועוד".

אפי סופר, המייצג את עומר פדידה, טל מכלוף ומתן זלמנוביץ ביקש לומר: "גם אם הייתה בעיה מסוימת בעבר מול המועדון במהלך הדרך, תמיד היא נפתרה. גם העניין הזה הוא פתיר וייפתר"

הפועל כפר סבא בחרה שלא להגיב לידיעה.

רייכרט. נדרש לחתום על סעיפים בעייתיים (דני מרון)
רייכרט. נדרש לחתום על סעיפים בעייתיים (דני מרון)