התוכנית של עמותת האוהדים להחלפת יצחק שום

יו"ר הלב הירוק טען כי היא זוכה לתמיכת העירייה ותקף את הבעלים: "משתמש במועדון לצרכיו האישיים"

גיל לוין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

המשבר של הפועל כפר סבא מחריף ומעמיק. אם לא די בפיטוריו המפתיעים של אלישע לוי אתמול (ראשון), לעובדה שהקבוצה נמצאת מתחת לקו האדום במרחק של ארבע נקודות מחוף מבטחים, לא ניצחה מאז תחילת פברואר והמשבר המנטאלי בין ההנהלה לשחקנים - כעת מתווספת למערכה שמנהל יצחק שום זווית נוספת. עמותת האוהדים, "הלב הירוק", המחזיקה בעשרה אחוזים מבעלות הקבוצה דורשת שיעזוב.

למעשה, בעמותת האוהדים באים בהאשמות חמורות נגד הבעלים, טוענים כי הוא לא משקיע כספים מכיסו ומנהל את המועדון כ"עסק משפחתי", כשהם מתכננים לצאת לסדרת מחאות במטרה להעזיבו ושוקדים בימים האחרונים על מודל ניהול חדש.

"אנחנו הולכים לקראת גל מחאות נגד הבעלים, יצחק שום" הסביר יו"ר עמותת הלב הירוק, אמיר אסטליין, "אנחנו לצערי צריכים לצאת נגד משפחה שמאוד חשובה ללבנו, אבל משתמשת במועדון למען הצרכים האישיים שלה. רומסת ודורסת את כל הערכים וההיסטוריה של כפר סבא. לעמותת האוהדים יש תכנית אלטרנטיבית ומגובשת להחלפת שיטת הניהול במועדון".

אמסטליין הסביר: "במשך שלוש שנים אוהדי הפועל כפ"ס מקבלים בהכנעה שיטת ניהול שערורייתית שכוללת נפוטיזם מופגן וברור. אף אחד מהשחקנים הוותיקים, הסמלים הגדולים של המועדון, לא נמצא שם היום - לא בשדרה המקצועית או הניהולית. אין בקבוצה "השקעת בעלים". בדקנו דוחות כספיים ומצאנו רווחים גדולים בסוף כל שנה בקופת המועדון. שום מנהל את הפועל כפ"ס בעזרת התקציב של העירייה וההכנסות ממחלקת הנוער - זאת אומרת שהוא מתנהל עם הקצבות שנתנו לו בתוך המגבלות והמשפחה מושכת משכורות – הוא, הבן שלו, הנכד, זה נהיה עסק משפחתי כשהאוהדים נקברים עם כל הערכים וההיסטוריה".

על המתווה המתגבש סיפר יו"ר העמותה: "למעשה אנחנו לא צריכים בעלי קבוצה שמתנהל מתוך מקורות כלכליים והקצבות קיימים ואין לו שום השקעת בעלים. המודל שאנחנו מציעים הוא מודל ללא בעלים, אלא הנהלה שתורכב מאנשים שהקבוצה מאוד חשובה להם כמו שחקני עבר ומנהלים לשעבר, לצד צוות שיורכב מהעירייה והעמותה ותיווצר שדרה ניהולית עם איזון ומהות. קיבלנו את תמיכת העירייה שקשובה ללב של האוהדים והתחייבותה לקבל תקצוב זהה בדיוק לזה ששום מקבל במידה והעמותה תוביל את הקבוצה".

"אנחנו לא נקבל על הדעת אף בעלים אחר אם אין לו כיס עמוק או אסטרטגיה מקצועית לחמש-עשר השנים הקרובות לילדים לנוער ולבוגרים. מאז אלי טביב אנחנו עסוקים בלאסוף שברים, עברנו להתעללות של הראל רייכמן ושעבודים דרך סתיו שחם שהתגלה כאוהד הפועל ת"א שבא לעשות עלינו סיבוב והיום אנחנו מתמודדים עם משפחת האצולה שמבזה את עברה המפואר - שנמחק בשלוש השנים האחרונות. האוהדים של כפר סבא לא שוכחים שיצחק שום נעלם לעשרים שנים, הוא לא היה מאוהבי הספורט בכפר סבא והוא רק משתמש בפלטפורמה של הקבוצה. הפכנו ממועדון משפחתי למועדון של משפחה".

תגובת הפועל כפ"ס: "הדברים הנאמרים רצופים שקרים ולשון הרע. המועדון יגיב לכך בהתאם".

מעיריית כפר סבא נמסר: "עיריית כפר סבא אינה צד בנושא המודל אותו מגבשת עמותת האוהדים ופועלת אך ורק כשטובת הקבוצה לנגד עיניה. אנו ממליצים לכל מי שהקבוצה יקרה ללבו להתאחד סביב משחקי הפלייאוף והמטרה של הישארות בליגת העל בכדורגל".

מים רבים לא יכבו את אש האהבה שלי אלייך! אז עוד הפסד,עוד משחק נוראי,עוד מפלה עוד השפלה. עד מתי?? הדבר הרע ,הקשה והמאכזב...

Posted by ‎הלב הירוק-עמותת האוהדים‎ on Saturday, March 20, 2021
"משפחת שום משתמשת במועדון לקידום צרכיה האישיים" (אלן שיבר)
"משפחת שום משתמשת במועדון לקידום צרכיה האישיים" (אלן שיבר)
מעבר לתגובות