ים מדר יוכל לקחת חלק בשני משחקי הנבחרת

הרכז, שאמור היה להחמיץ את אסטוניה בשל ליגת הקיץ, יגיע באיחור אך ישחק. גודס לקראת פולין ואסטוניה: "הזדמנות לראות איפה אנחנו עומדים"

עמרי מנהיים
א א א א ( שנה גודל )

נבחרת ישראל עומדת קצת יותר משבוע לפני צמד משחקים חשוב, במסגרת מוקדמות הגביע העולמי, נגד פולין ואסטוניה. הנבחרת התאספה היום (שלישי) לאימון ראשון לקראת המשחקים, אליהם הגיעו 13 שחקנים מסגל הנבחרת למשחקים. ים מדר, שאמור היה להחמיץ את המשחק השני (מול אסטוניה) בחלון הנבחרות בשל ליגת הקיץ, יצטרף באיחור אך בסופו של דבר ייקח חלק בשני המשחקים.

רשימה השחקנים של הנבחרת שהגיע לאימון הפתיחה: גבי צ'אצ'אשווילי, רומן סורקין, עידן זלמנסון, נמרוד לוי, תומר גינת, עוז בלייזר, גיא פניני, אדם אריאל, רפי מנקו, בר טימור, ים מדר, גל מקל ויפתח זיו. יובל זוסמן ותמיר בלאט, שזכו לפני מספר ימים באליפות עם אלבה ברלין, עוד לא הצטרפו לסגל, אבל אמורים להיכלל ברשימה למשחקים.

בזמן האימון של הנבחרת, התייחס גיא גודס לצמד המפגשים שעומד לפני הנבחרת: "יש מטרות חשובות. זה החלון האחרון שנוכל לראות לאן מועדות פנינו, אז יש פה הרבה הרבה חשיבות. גם לשחקנים אמרתי, זה החלון הזה, אני רואה אותו יותר חלון מנטלי מאשר של יכולות. כל אחד מגיע מפיק מסוים, חלק סיימו עם אליפות, חלק נחו חודשיים. יש פה המון המון היבטים פסיכולוגיים שצריך לקחת בחשבון. בתקווה שכל אחד ישים את הדברים בצד ויתרכז בנבחרת".

"מדובר בחלון פסיכולוגי" (אלן שיבר)
"מדובר בחלון פסיכולוגי" (אלן שיבר)

"לכל חלון יש את האופי שלו", המשיך המאמן הלאומי, "אין הרבה מה ללמוד, רק לנסות ליישר קו. החיסרון שלנו כרגע הוא שהפולנים והאסטונים התחילו לפנינו, הם אולי בכושר יותר טוב משלנו. זו המלחמה שלנו בתשעה ימים עד פולין, להיכנס לכושר הכי טוב שאפשר. זה הקושי בחלונות".

גם עידן זלמנסון התייחס לימי המנוחה של השחקנים ולהשפעה שלהם על הנבחרת: "זה יתרון שהיה לנו זמן לתת לגוף להתאושש אחרי העונה. אנשים קיבלו קצת חופש מנטלי מהעונה וגם חופש גופני. מצד שני, צריך לעשות את הבאלאנס בין הכושר למנוחה, זה כן עשה טוב הכמה ימים האלה". זלמנסון התייחס גם לתומר גינת שהפך לחבר לקבוצה.

על החתימה של גינת בהפועל אמר זלמנסון: "עבדנו הרבה ביחד בנבחרת, לשמחתי עכשיו אנחנו נהיה באותו צד. אני מאוד אוהב אותו, חיכיתי לשחק איתו והוא יעזור לנו המון". משימה לא פחות חשובה שמחכה לנבחרת בספטמבר היא אליפות אירופה, שתצא לדרך ב-2 לחודש.

הימים האלה עשו טוב". זלמנסון (עודד קרני)
הימים האלה עשו טוב". זלמנסון (עודד קרני)
מעבר לתגובות