"נגיע לאן שהוא ייקח אותנו": סיכום ההצגה של ווילבקין

הכוכב סחט שבחים אחרי שהוביל את מכבי תל אביב לניצחון על באיירן. וויליאמס: "הוא אחד השחקנים הטובים באירופה". ספרופולוס: "הוא הראה איזה אופי יש לו". וגם: הסיבות לדאגה

רועי כהן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

ביורוליג החליטו למתג את העונה עם הסיסמא "כל משחק חשוב", אמירה קצת יומרנית לנוכח העובדה שמדובר בליגה של 34 סיבובים. אולם, עבור מכבי תל אביב, לפחות בשבעת המשחקים הראשונים - המנטרה הזאת מדויקת, מכיוון שאחרי חמשת משחקי הבית מתוך אותם שבעה מחזורים, יגיעו חמישה משחקי חוץ מתוך שישה מחזורים נוספים, ולכן הצהובים זקוקים לכל ניצחון בית כמו חמצן. זו הסיבה שהניצחון אמש (חמישי) על באיירן מינכן היה כל כך חשוב, כל כך קריטי, כל כך סקוטי ווילבקין.

הקבוצה שלו. אחת המטרות של מכבי ת"א בבניית הסגל הייתה, כך לפחות סיפרו לנו, להפחית את התלות בווילבקין. לנתב יותר כדורים לג'יימס נאנלי, לנצל את האיכויות של קינן אוואנס, לאזן עם האתלטיות של דריק וויליאמס את ג'יילן ריינולדס. אז אמרו. הקבוצה הזאת הייתה, נשארה ותישאר של סקוטי ווילבקין, והיא תגיע לאן שהוא ייקח אותה. ואתמול הוא לקח אותה על הכתפיים, הברכיים והקרסוליים שרעדו בסוף המשחק. עם הירידה לחדר ההלבשה הוא אמר לנו: "הורדנו את הרגל מהגז, אבל אנחנו נהיה יותר טובים. תכתוב את זה".

"הוא שוב הראה שהוא המנהיג של הקבוצה", אמר המאמן יאניס ספרופולוס. "הוא הראה איזה אופי יש לו. ג'יימס נאנלי עוד ישחק הרבה יותר טוב, כך גם ריינולדס, וככל שנעשה יותר קילומטרז', כולם ייכנסו לשטף. האמת היא שרוב השחקנים עדיין לא בכושר בגלל כל מה שקרה והייתי חייב ללכת על רוטציה שתשלב את כולם לפרקי הזמן שהם יכולים לשחק".

ג'ון דיברתולומאו, שבעצמו נתן משחק לא רע, אמר: "סקוטי השתלט על המשחק כי שום דבר לא הלך. זה כבר קרה בעבר, ואולי אנחנו לא הכי מרוצים מזה, אבל זה נגמר בניצחון וגם זאת דרך לנצח. יש לנו הרבה כלים, גם בהגנה, ואנחנו נצטרך למצוא דרכים להביא אותם לידי ביטוי. זה היה ניצחון חשוב מאוד, להתחיל ברגל ימין. אנחנו רק בהתחלה ובשבוע הבא הכל מתחיל מחדש".

"המנהיג של הקבוצה" (אלן שיבר)
"המנהיג של הקבוצה" (אלן שיבר)

דריק וויליאמס הוסיף: "סקוטי הוא אחד השחקנים הטובים באירופה, אנחנו רואים את זה כל יום. אנחנו נגיע לאן שהוא ייקח אותנו. ברמה האישית אני מודה שהייתי תשוש, זה רק המשחק השני שלי, ניסיתי לשאוב אנרגיות מהאווירה. ההכנה שלנו התחרבנה, אבל לבאיירן לא אכפת מזה, ולכוכב האדום בשבוע הבא לא יהיה אכפת מזה. אני מנסה לדחוף את עצמי ולחפות על זה באנרגיות ובמאמץ".

17 סיבות לדאגה. אומרים שתמיד עדיף ללמוד מטעויות אחרי ניצחון ולא אחרי הפסד. ספרופולוס נראה אתמול טרוד, ובצדק, כי לא היה חסר הרבה כדי שהשמטת יתרון מבטיח של 17 נקודות תיגמר בהפסד ביתי ראשון וצורב.

"לא קל לנצח במשחק בכורה בבית כי תמיד על הקבוצה המארחת יש הרבה לחץ לפתוח עם ניצחון", אמר היווני. "ההפרש הגבוה לא שיקף את המשחק גם כשהובלנו. לא עבדנו בשיתוף פעולה, אפשרנו להם לעשות סלים קלים. ניצלתי יותר מדי פסקי זמן ממה שתכננתי ברבע השלישי, ואמרתי לשחקנים שיש לי רק עוד פסק זמן אחד עד הסיום ושהם יהיו חייבים לחזור פוזשן אחרי פוזשן. זה ברור שאנחנו צריכים להשתפר, יש לנו קבוצה חדשה עם הרבה שחקנים ששיחקו לראשונה ביורוליג והם יילכו וישתפרו".

ספרופולוס, איבד יתרון 17 וניצח בשיניים (אלן שיבר)
ספרופולוס, איבד יתרון 17 וניצח בשיניים (אלן שיבר)