עמיאל: "המצב של קרשיאקה טוב יותר מהיתר"

מאמן י-ם לפני פתיחת ה-BCL: "ההשתלבות של מייקר מאתגרת"

רועי כהן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

לאחר קיץ מסקרן במיוחד והדחה בחצי גמר גביע ווינר נגד מכבי תל אביב, הפועל ירושלים תוציא לדרך מחר (שלישי) את עונה האירופית בליגת האלופות של פיב"א שלה כשתארח בארנה את סגנית האלופה מאשתקד, פינאר קרשיאקה החזקה, למשחק הראשון במסגרת הבתים. עד אז, הירושלמים מקיימים בשעה זו מסיבת עיתונאים לקראת המשחק.

"אנחנו נרגשים להתחיל עונה נוספת. יש עלינו אחריות ואנחנו דרוכים לקראת משחק נגד קבוצה מאוד חזקה. הביטחון שלנו גבוה", פתח המאמן. "קרשיאקה היא קבוצה עם מסורת במפעל הזה. גם עונה שעברה הם הגיעו רחוק עם אותו מאמן ואותם שחקנים. קבוצה עם המשכיות תמיד תגיע עם יתרון. אני יודע מול מה אנחנו נתמודד. עם זאת, כמו שיש להם יתרונות יש גם מקומות שאפשר לנסות לפגוע בהם וננסה ללכת למקומות האלה. הבית הזה מאוד קשה ותחרותי. לקרשיאקה יש נקודת פתיחה יותר גבוהה מליתר, אבל כולם יכולים לנצח ולהפסיד לכולם. זה עלול להגדיר את ההמשך".

בהמשך עמיאל גם התייחס לסגל הקבוצה: "אני מרוצה מהאנשים שהבאנו לכאן. אנחנו עדיין צריכים לתאם ולעשות עבודה טובה יותר ולשחק טוב יותר. אנחנו עושים עבודה יום יומית כדי לנסות לשפר את המשחק שלנו בכל האספקטים - גם בהגנה וגם בהתקפה, זאת לא עבודה קלה. זה לא הוקוס פוקוס שקורה ביום אחד. אלו חיים של קבוצה, נחווה עליות וירידות, נצטרך להתמודד עם הכל. זה חלק מהעניין".

"לא מטה קסמים" (אלן שיבר)
"לא מטה קסמים" (אלן שיבר)

עמיאל גם התייחס לאנתוני בנט, שעשוי להיחתך מסגל הקבוצה ולת'ון מייקר, שמתקשה עד כה: "בנט הוא חלק מהפועל ירושלים וככה אני מתייחס אליו כרגע, אין מה להרחיב בנושא. אנחנו נשתמש בו איך שאנחנו רואים לנכון. לא רואה שום טעם לדבר על מה שיהיה, הוא חלק מהתכנית למשחק הקרוב. ההשתלבות של מייקר זה אתגר גדול לכולנו. גם לו ברמה האישית וגם לנו ברמת המועדון והקבוצה, כדי להפיק ממנו את המקסימום וזו המטרה שלנו".

"אני חווה את ה-BCL מהיום הראשון שלה", המשיך המאמן החדש של הבירה. "הרמה היום לא דומה לרמה בתחילת הדרך. גודל הקבוצות שמצטרפות לאט לאט עולה, וירושלים היא אחת מהקבוצות האלה. לכן אני חושב שבסופו של דבר להשתתף במפעל כזה זו אחריות גדולה. זה מפעל מצוין. בכל מקרה,  אנחנו רוצים לעשות את הדברים שבשליטתנו יותר טוב. זאת המטרה, זה לא מדע מדויק. אין פה מטה קסמים. עושים שעות של וידאו, שעות של אימונים, צוות שלם מאחורי הפרוייקט. אני באמת מקווה שנתפתח כמה שיותר מהר, אבל אין שום דבר שמבטיח לנו שזה יקרה".

"חלק מהקבוצה" (אלן שיבר)
"חלק מהקבוצה" (אלן שיבר)