בלאגן באילת: צ'רי ואוואנס נזרקו מהקבוצה

חמישה משחקני הקבוצה הפרו בידוד, שניים שוחררו בעקבות עבירת משמעת שנייה, ועוד שלושה נקנסו. הגארד אמר: "אל תאמינו, האמת תצא לאור". מהמועדון נמסר: "נגלה אפס סבלנות לעבירות משמעות ובוודאי לכאלה שמסכנות את בריאות הציבור"

תגיות: ליגת ווינר

רועי כהן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

בלאגן בהפועל אילת. חמישה משחקני הקבוצה, רומלו ווייט, בריון אלן, ג'סטין פאטון, וויל צ'רי וג'ייקוב אוואנס הפרו את הנחיות הבידוד. שלושת הראשונים ספגו קנסות, בעוד שני האחרונים שוחררו באופן מיידי מהקבוצה, כיוון שמדובר בהפרת משמעת שנייה מאז שהגיעו.

יושב ראש אילת, טל פנחס אמר: "נגלה אפס סבלנות לעבירות משמעות ובוודאי לכאלה שמסכנות את בריאות הציבור. זהו מסר ברור וחזק לכל שחקן, בכיר ככל שיהיה. אנו אמנם קבוצה מקצוענית השואפת להישגים, אך מעל הכל אנו דוגלים בערכים, משמעת ודוגמא אישית". אחרי שנחת מאילת, צ'רי הגיב לאירוע בחשבון הטוויטר שלו: ״אל תאמינו למה שאתם קוראים. האמת תצא לאור בקרוב, אתם יכולים להיות בטוחים״ 

הנחיות הבידוד הגיעו בעקבות השתתפותה של הקבוצה במוקדמות ליגת האלופות בבולגריה, שם הפסידה לפארמה 79:76, במשחק שנערך לפני שישה ימים. השחקנים נדרשו להישאר ב"בידוד נושם" שמתיר יציאה לאימונים ולמשחקים בלבד, אך בליל שבת החליטו לצאת לבלות, כאמור, בניגוד להנחיות. בקבוצה ערכו בירור וזימנו את החמישה לוועדת משמעת. צ'רי ואוואנס שוחררו מיידית בגלל הפרה נוספת שבאילת מעדיפים בשלב זה לא לפרט על אודותיה. השחקנים טענו בוועדת המשמעת כי הם לא הבינו את תנאי הבידוד ולא ידעו שמותר להם לצאת לאימונים בלבד.

באילת דוחים בתקיפות את הטענות על כך שהקבוצה מנצלת הזדמנות לשחרר שחקנים שלא נראו טוב בתקופת ההכנה ומדגישים כי ההחלטה באה ממדיניות אפס סובלנות כלפי מי שלא מקיים את הנחיות משרד הבריאות ועלול לסכן את שאר חברי הקבוצה.

ג'סטין פאטון. כרגע הוא עדיין באילת (FIBA)
ג'סטין פאטון. כרגע הוא עדיין באילת (FIBA)