כבוד: דייויד מארש בהיכל התהילה של השחייה

המאמן האמריקאי (63) זכה להכרה עולמית. משמש כיועץ לאיגוד בישראל ועבד בעבר עם לוכטה

שירי אלג'ם
א א א א ( שנה גודל )
(צילום: באדיבות איגוד השחייה)
(צילום: באדיבות איגוד השחייה)
תחילת כתבה

בטקס מרגש במיוחד שנדחה במעל לשנה עקב מגיפת הקורונה, נכנס הלילה (בין שבת לראשון) מאמן השחייה דייויד מארש להיכל התהילה הבינלאומי של הענף. האמריקני משמש בשנים האחרונות כיועץ העל של איגוד השחייה בארץ וכמאמן הראשי של מרכז המצוינות בסן דייגו. כמו כן, היה חלק מצוות נבחרת ישראל למשחקים האולימפיים בטוקיו.

מארש בן ה-63 נבחר כמי שייכנס להיכל התהילה כבר לפני שנתיים למחזור 2020, אולם בעקבות הקורונה הטקס נדחה ונערך כעת. מי שהכריז על מארש והזמין אותו לבמה היה ראודי גיינס, כיום פרשן השחייה של NBC, ובעבר אלוף אולימפי ששחה לצידו של מארש ולאחר מכן גם התאמן אצלו. בין הנוכחים בטקס היה גם שחיין העבר האולימפי הישראלי יואב ברוק, שהתאמן גם הוא אצל מארש והגיע במיוחד לפלורידה כדי לחלוק לו כבוד.

בין הישגיו של מארש: אימון של מעל 50 שחיינים אולימפיים מ-20 מדינות שונות (בהם ראיין לוכטה, אנתוני ארווין, קייטלין בייקר, סזאר סיילו ועוד), הובלת נבחרת הנשים של ארה"ב כמאמן ראשי למשחקים האולימפיים המוצלחים ביותר שלה ב-2016, הובלת מכללת אובורן לשבע אליפויות NCAA אצל הגברים וחמש בנשים, הקמת הקבוצה המקצוענית Team Elite בסן דייגו וכן עבודתו באיגוד השחייה הישראלי, שהוזכרה גם היא מעל בימת הטקס.

יו"ר איגוד השחייה מיקי חליקה: "בשם כל השחייה הישראלית, אני שולח ברכות חמות לדייב על כניסתו להיכל התהילה של השחייה. אין ראוי ממנו להיבחר למעמד זה, אשר מהווה את אחת מפסגות שאיפותיו של כל מאמן בעולם. אני שמח שבין הישגיו האדירים נכללים גם כמה של השחייה הישראלית ואנו בטוחים כי זו רק ההתחלה והישגים גדולים ומפוארים עוד לפניו ולפנינו. Congratulations, Coach".

(צילום: באדיבות איגוד השחייה)
(צילום: באדיבות איגוד השחייה)