הרכש השישי: בן שהר צפוי לחתום היום בחיפה

החלוץ טס למחנה עם הירוקים. מה השכר שצפוי לקבל? הפרטים

גיל לוין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אחרי שהחתימה את ראיין סטריין על חוזה לשלוש שנים, מכבי חיפה צפויה להשלים היום (ראשון) עסקה נוספת: בן שהר אמור לעבור בשעות הבוקר את הבדיקות הרפואיות במועדון, ולאחר מכן יחתום על חוזה לשנתיים. עוד קודם לכן, שהר המריא למחנה האימונים בהולנד יחד עם הירוקים.

שהר, שישוב לישראל אחרי עונה אחת באפואל ניקוסיה, עתיד להשתכר כ-280 אלף דולר לעונה אצל האלופה. במקביל להבנות מול מכבי חיפה, החלוץ הגיע להסכם עם הפועל באר שבע, אליה היה אמור לחזור בעונת 2022/23 על פי חוזהו בבירת הנגב. על פי ההסכם, שהר יוותר על חוזהו בב"ש, שלא תשתתף בשכרו ולא תשלם לו פיצוי.

כאשר יחתום באופן רשמי, יהפוך בן שהר לרכש השישי בקיץ של האלופה הטריה, אחרי עלי מוחמד, איתמר ישראלי, אורי דהן, שון גולדברג וראיין סטריין. לעומת זאת, הירוקים נפרדו מארנסט מאבוקה, מיאניק ווילדסחוט ומעומרי גלזר, וייתכן כי בקרוב ייפרדו גם ממלך שערי הקבוצה בעונה החולפת, ניקיטה רוקאביצה.

לגבי סטריין, למרות המצב המורכב בשל נגיף הקורונה, במועדון הירוק דאגו לכל האישורים הנדרשים על מנת להנחית את השחקן, כאשר המנהל האדמיניסטרטיבי של הירוקים, רועי שני, המתין לו בשדה. כמו כן, יש לציין כי סטריין לא ייאלץ לשהות בבידוד, שכן אוסטרליה נחשבת למדינה ירוקה.

בתוך כך, כאמור, מכבי חיפה המריאה למחנה האימון המסורתי בהולנד. ברק בכר אמר לפני ההמראה: "הייתה פגרה קצרה ועוד מעט יש לנו משחק, אז כמובן שאנחנו נצטרף להעמיס בזמן קצר במחנה. המטרה היא כמובן לגבש את הקבוצה, להתכונן למשחק הבא ולגבש את השחקנים החדשים שהצטרפו יחד עם הבסיס הקיים. אני בטוח שנעשה את זה בצורה הכי טובה".

יקבל פיצוי מסוים מב"ש. שהר (דני מרון)
יקבל פיצוי מסוים מב"ש. שהר (דני מרון)