רשמית: אלישע לוי פוטר מאימון הפועל כפ"ס

גזל ידריך. עידן שום: "הוא לא הבעיה, היינו חייבים זעזוע"

גיל לוין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

עם המצב בו היא נמצאת, קשה להאמין שבתחילת העונה יצחק שום הצהיר באופן נחרץ כי הסגל שבנה להפועל כפר סבא ראוי לאחד מארבעת המקומות הראשונים בטבלה. אחרי ההפסד 1:0 אמש (שבת) מול עירוני קרית שמונה, הירוקים מהשרון סיימו את העונה הסדירה כשהם מסובכים: 6 נקודות מתחת לקו האדום. בעקבות התוצאות, הירוקים הודיעו הבוקר כי אלישע לוי פוטר מאימון הקבוצה.

"הנהלת המועדון ומאמן הקבוצה אלישע לוי קיימו הבוקר פגישה ולאחריה סיכמו הצדדים על פרידה משותפת", נכתב בהודעה הרשמית. "אנו מבקשים להודות לאלישע לוי על עבודתו בקבוצה ותקופתו במועדון לאורך השנים ומאחלים לו הצלחה רבה".

שחקני כפר סבא סיפרו: "קראו לנו פתאום לאסיפה ומיד הבנו מיד את פשר הדברים כשראינו את אלישע לוי נכנס לחדר בלבוש אזרחי". עידן שום שוחח עם השחקנים: "אלישע הוא לא הבעיה, אנחנו מעריכים אותו, אין מאמנים כמוהו, אבל היינו חייבים לזעזע". באותה הנשימה ביקש נציג הבעלים: "אני מבקש שתאמינו שאפשר לעשות את זה לא משנה מי המאמן. כל אחד מכם צריך לתת מעצמו יותר, נשארו שבעה משחקים שיהיו מלחמת עולם"

נכון לרגע זה גזל ידריך את הקבוצה על הקווים. בהנהלת המועדון טוענים: "זה היה צעד אימפולסיבי ולא מתוכנן, אבל בגלל התוצאות היינו חייבים לעשות זעזוע. כרגע אין לנו עדיין מועמד להחליף את אלישע, יש לנו שבועיים לחשוב על הדברים".

אלישע לוי, שכבר פוטר בתחילת העונה מבני יהודה, הגיע רק בסוף דצמבר האחרון לקדנציה שלישית בהפועל כפר סבא כמחליפו של עמיר תורג'מן. למרות זאת, מאמן הנבחרת לשעבר השיג רק 8 נקודות מ-39 אפשריות, והודח בשבוע החולף מגביע המדינה אחרי תבוסה 3:0 להפועל עפולה מהליגה הלאומית.

"המצב מורכב". כהן הגיב למחאת הקהל (צילום: אודי ציטיאט)
"המצב מורכב". כהן הגיב למחאת הקהל (צילום: אודי ציטיאט)

עם סיום המשחק, המאמן אלישע לוי, בצורה שאינה אופיינית לו, רתח מעצבים על צוות השיפוט וניסה לשוחח איתם ארוכות בסיום המשחק: "פשוט לא סופרים אותנו, מי שורק לסיום משחק כשהכדור באוויר? כל המשחק התעלמו מהעבירות של ק"ש עלינו", אמר בזעם. ומעבר לכך, הירוקים מוטרדים יותר מהיכולת ההתקפית החלשה, כשבששת המשחקים האחרונים כבשה הקבוצה רק שער בודד מרגלו של טימו מוזי.

כמו כן, במועדון העידו על שפל מנטאלי ששורר במועדון, בצל ההשפלה מההדחה מגביע המדינה עם 3:0 להפועל עפולה והמתיחות שנוצרה בין הנהלת המועדון לשחקנים, בשל עימותים של עידן ויצחק שום עם מספר שחקנים בסיום משחק הגביע וביקורת שהובאה כלפי מכת הפציעות: "יש פציעות חשק, שחקנים לא רוצים לשחק" אמרו במועדון. מנגד בגזרת הפצועים מספרים: "כולנו ספורטאים, אין שחקן שלא רוצה לשחק. מי שפצוע - פצוע באמת והם איבדו את הרגישות".

גם הקהל הירוק לא שותק לנוכח היכולת המטרידה וביציע הניפו שלטי מחאה: "ביזיתם את הסמל, תחזירו את הכבוד", ושרו לשחקנים: "אין לכם כבוד". רז כהן הסביר: "ניסינו לתת את הכי טוב היום וזה לצערי לא הספיק. המצב מורכב, אבל אנחנו מתעסקים בכדורגל. לפנינו סדרת משחקים ראש בראש מול היריבות. נעשה הכל עד הסוף".

מעבר לתגובות