"יש צעירים שההתרגשות מעט מכבידה עליהם"

קטש לאחר ההפסד של הנבחרת: "יש גם מקום לאופטימיות". כהן: "נלמד מהטעויות לקראת גרמניה"

ניר קפלן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

נבחרת ישראל ספגה הערב (חמישי) הפסד כואב - 85:80 לגיאורגיה בהיכל בפתיחת הסיבוב השני במוקדמות המונדובאסקט. ישראל חזרה מפיגור 12 ברבע שלישי מצויין אבל איבדה ריכוז בדקות האחרון והחטיאה מהקו. בעקבות ההפסד, הנבחרת של עודד קטש ירדה למאזן של 4:3 ותקווה לעשות הפתעה גדולה אצל גרמניה במפגש הבא שייערך ביום ראשון בלייפציג.

המאמן עודד קטש סיכם: "הגיאורגים קלעו באחוזים מטורפים בחצי הראשון והיינו רכים. זה פגע בנו. רבע שלישי היה יותר טוב עם אנרגיות ומחויבות. כנראה שיש פה שחקנים צעירים שהתרגשות מעט מכבידה עליהם בהתחלה. אבל נשארנו עם רוטציה קצרה. ג'ייק כהן יצא ב-5 עבירות ולא יכול היה לשמור כמו שצריך".

המאמן הסתכל על חצי הכוס המלאה כשאמר: "בסוף, אני מאוד שמח כי יש פה הרבה דברים שאפשר לקחת ולהיות אופטימי. שמח על המלחמה ועל האופי, גם אם בסוף המשחק לא הלך לכיוון שלנו".

על איתי שגב, אמר קטש: "איתי הוא בחור צעיר. זו היתה הופעה משמעותית ראשונה שלו. לדעתי עם יותר דקות בנבחרת, אין לי ספק שילמד ויתקדם".

החטאות קריטיות מהקו. שגב (דני מרון)
החטאות קריטיות מהקו. שגב (דני מרון)
קאמבק ברבע השלישי לא הספיק. כהן (דני מרון)
קאמבק ברבע השלישי לא הספיק. כהן (דני מרון)
ישראל מתרחקת מהמונדובאסקט (דני מרון)
ישראל מתרחקת מהמונדובאסקט (דני מרון)

ג'ייק כהן שתרם 14 נקודות הסביר מה לא עבד: "הדברים הקטנים, כמה דברים קטנים, כמו כמה ריבאונדים התקפיים וכמה איבודים. גיאורגיה קבוצה טובה אבל הרגשנו גם אנחנו טוב. פשוט החטאנו כמה זריקות וזה עלה לנו בסוף במשחק".

לקראת גרמניה, אמר הפורוורד של מכבי ת"א: "הרגשנו נהדר ברבע השלישי, ירדנו ב-12 פיגור וחזרנו עם אש וזה היה סימן טוב. אני מקווה שמול גרמניה נלמד מהטעויות".

איתי שגב סיפר: "הגודל שלהם הכריע. היו לי שתי זריקות עונשין חשובות ולצערי החטאתי. עשינו עבודה קבוצתית עם הגנה טובה והתקפה טובה וראינו דברים יפים. זה סימן טוב לבאות. ראינו נבחרת מתגבשת ויהיה בסדר. יש פה חברה צעירים. אני לא אוהב להשתמש במונח הזה, אבל יש להם הרבה שנים לשחק ביחד. חבל שלא יצאנו עם ניצחון".