ספאחיה: האגרסיביות שלנו עדיין לא מספקת אותי

מאמן מכבי ת"א לאחר הניצחון על נס ציונה: "דשון תומאס הוא אקס פקטור"

ניר קפלן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

מכבי ת"א לא הרשימה גם הערב (שבת) מול עירוני נס ציונה, אבל היא רחוקה רק ניצחון מהפיינל פור. הצהובים גברו 93:102 על הכתומים במשחק צמוד בהיכל ועשו את זה בעיקר הודות לדשון תומאס שקלע 18 נקודות. גם ג'רמי פארגו, דיאנדרה קיין, אלכס טיוס ונוריס קול בלטו.

"הגנה הייתה ההבדל", אמר מאמן מכבי ת"א, נבן ספאחיה, "שתי הקבוצות מוכנות להתקפה היטב, אבל כשההגנה שלנו חזקה זה עושה הבדל. צריך לתת לשחקנים קרדיט על ההתקפה, אבל אפשר יותר בהגנה. זה מפריע לי שאנחנו לא אגרסיביים מספיק. במשחקים הגדולים ננצח אם נעשה הגנה טובה".

"אני חושב שדשון הוא אקס פקטור חשוב", הוסיף הקרואטי, "הוא סקורר נפלא, אנחנו יודעים למה הוא מסוגל. אמרתי לפארגו להירגע ושאני סומך עליו, לא משהו דרמטי במיוחד, זה חלק מהעבודה. אני רוצה לראות את אותה ההתקפה והגנה יותר טובה בהמשך הדרך".

"דשון סקורר נפלא". ספאחיה (אלן שיבר)
"דשון סקורר נפלא". ספאחיה (אלן שיבר)

"היינו מרוכזים כולם באו ושיחקו מצוין", סיפר איש המשחק, דשון תומאס, "אנחנו קבוצה מיוחדת, עשינו דרך טובה, וצריכים להישאר מרוכזים. אני רק צריך לשחק את המשחק שלי, כשיקראו לי אהיה מוכן. כשהם באים הם מתחרים מצוין, יהיה קשוח אצלם, אבל אנחנו צריכים להישאר מרוכזים ונינוחים".

"לא עשינו עבודה טובה בהגנה", סיכם מאמן נס ציונה, נדב זילברשטיין, "נתנו לדשון תומאס ללכת חזק בפוסט אפ ולא עצרנו אותו כמו שצריך. לא היינו מספיק אגרסיביים הערב, היינו רכים והלכנו אחורה. נבוא לשים הכל על המגרש ולהילחם, נתקן מה שצריך. הקבוצות מכירות אחת את השנייה, אי אפשר יהיה להפתיע. נצטרך לעשות דברים יותר טוב".

"נשים הכל על המגרש". זילברשטיין (אלן שיבר)
"נשים הכל על המגרש". זילברשטיין (אלן שיבר)