"המחצית הראשונה הייתה הטובה שלנו בליגה"

מאמן מכבי, ספאחיה, אחרי ראשל"צ: "אנחנו מוכנים לריאל"

ניר קפלן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

השורה התחתונה היא שמכבי תל אביב עדיין מושלמת בליגה אחרי ניצחון 86:90 על מכבי ראשל"צ בבית מכבי, אבל במהלך המשחק נדלקו הרבה נקודות אדומות לנבן ספאחיה. הצהובים כמעט אפשרו ליריבה למחוק פיגור 18 נקודות, כשבדרך הם מאבדים לא פחות מ-17 כדורים, אבל התעלות בקלאץ' של דשון תומאס וכמה מהלכים קרי רוח של מייקל רול סידרו את ה-W.

"היינו יותר מפוקסים בסוף", סיכם נבן ספאחיה את הניצחון, "היינו תחת לחץ, אבל לא ויתרנו. המחצית הראשונה הייתה הטובה ביותר שלנו בליגה הישראלית. ברבע השלישי הם קלעו כמה שלשות קשות וחזרו. אני חושב שהניצחון הגיע לנו. איבדנו יותר מדי כדורים, במיוחד במחצית השנייה. בחלק מהפעמים אני חושב שהייתה עבירה, אבל השופטים חשבו אחרת".

המאמן הקרואטי נשאל על ההשתלבות של משעור, שלא מרבה לקבל דקות אחרי שחזר מפציעה: "אני מדבר עם משעור כל הזמן, אני סומך עליו. קשה לחזור לקבוצה אחרי פציעה. אני מבטיח שהוא יהיה בכושר הכי טוב בזמן החשוב". שלוש מילים הספיקו לספאחיה כשנשאל על המשחק הבא: "אנחנו מוכנים לריאל".

קול. היה טוב במחצית הראשונה, ואז נעלם (מנהלת הליגה)
קול. היה טוב במחצית הראשונה, ואז נעלם (מנהלת הליגה)

המצטיין במשחק, דשון תומאס, סיכם גם הוא: "ידענו שהם ירוצו. שמרנו על קור הרוח. כולם רוצים לנצח אותנו. אנחנו צריכים להמשיך לשחק ולהיות יציבים. אנחנו צריכים למצוא מוטיבציה במשחקים האלה ואני שמח שהצלחתי להתחמם".

למאמן המפסיד, שמוליק ברנר, הייתה לא מעט ביקורת על חניכיו: "את הפאשלה עשינו במחצית הראשונה. אמרתי לשחקנים שכשהזריקות ייכנסו, השאלה אם הם ייכנסו במינוס 5 או 15. כנראה צריך ללמוד מניסיון. אני מאוד מאוכזב. היו גם דברים טובים. חזרנו בצורה מעוררת כבוד. אם היינו חכמים, היינו גם מנצחים. משהו בגישה שלנו מבחינה הגנתית לא היה נכון. אנחנו צריכים את כולם כדי לנצח משחק כזה, לצערי לא כולם הגיעו".

רול. שמר על קור רוח בסיום (מנהלת הליגה)
רול. שמר על קור רוח בסיום (מנהלת הליגה)