"האנרגיות עשו את ההבדל. היינו עקביים"

קול שמח אחרי מילאנו. דיברתולומאו: יש סיכוי מול ריאל

תגיות: יורוליג

ניר קפלן
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

יום לאחר הניצחון הגדול ביותר שלהם עד כה העונה, במכבי ת"א כבר החלו בהכנות לקראת המשך הדרך. אמנם הניצחון על מילאנו (68:79) גרם לשביעות רצון רבה בקרב כל אנשי המועדון, אך הם גם יודעים שהשבוע הבא טומן בחובו אתגרים חדשים, כאשר ביום חמישי הבא ריאל מדריד, מהקבוצות החזקות ביבשת, תגיע להיכל, וגם במכבי ראשל"צ, היריבה הבאה בליגה (ראשון), לא מזלזלים בקרב הצהובים.

"בשבילנו כל משחק מרגיש כמשחק שאנחנו חייבים לנצח", אמר בסיום דיאנדרה קיין, אחד המצטיינים במשחק (12 נק'). "היה מאוד חשוב לנצח כאן, אחרי שהפסדנו שני משחקים, במיוחד בהתחשב בעובדה שהם היו משחקים צמודים. רצינו לחזור למגרש הביתי שלנו ולשחק את הניצחון מול הקהל הביתי. אנחנו באים לכל משחק באותה גישה ובאותה רמת ריכוז, וזה לא משנה מול מי אנחנו משחקים. ריאל תהיה יריבה קשה, עם הרבה שחקנים מצוינים. הם קבוצה נהדרת, אבל אני חושב שאנחנו מוכנים למשימה."

"אנחנו כבר רוצים שריאל תגיע", הוסיף נוריס קול. "בשביל זה אנחנו פה, כדי להתחרות. ברור שהם משחקים טוב כרגע, אבל אנחנו מצפים לכך שהאוהדים שלנו יבואו שוב ויתמכו בנו להשיג עוד ניצחון". לגבי הניצחון על מילאנו אמר הגארד: "זה ניצחון חשוב. רצינו לחזור למסלול, אחרי כמה הפסדים במשחקים שחשבנו שהיינו צריכים לנצח. זה תמיד טוב לנצח בהפרש גדול, אבל אנחנו פשוט היינו צריכים ניצחון. גם בהפרש נקודה. העובדה שהיה בינינו חיבור ברבעים השלישי והרביעי הייתה חשובה, אבל מה שעשה את ההבדל זו האנרגיה הכללית בקבוצה. המאמן דיבר איתנו על להיות עקביים לאורך כל המשחק, והצלחנו בכך. אני חושב שזה צעד בכיוון הנכונה".

לא משנה לו מי היריבה. קיין (עודד קרני)
לא משנה לו מי היריבה. קיין (עודד קרני)

"כל משחק שאנחנו מנצחים הוא חשוב, בטח פה בבית", הסכים ג'ון דיברתולומאו. "מהבחינה הזאת זה היה ניצחון חשוב מאוד, ומה שעשה את ההבדל זו האינטנסיביות שלנו – כל כדורי ה-50:50, המאבק שניצחנו בריבאונד. הקהל פה גם בהחלט עזר, ואני מקווה שהוא יעזור גם נגד ריאל בשבוע בא. נתכונן טוב אליהם, יהיה משחק גדול ואני מקווה שנצליח לנצח. אם נמשיך לשחק קבוצתי, אני חושב שיש לנו סיכוי טוב מולם".

בתוך כך, שחקני מכבי ת"א שהוזמנו הבוקר למפגש הנבחרת, התייצבו לכינוס. הם הגישו מכתב ובו הם מזכירים כי ב-23.11 יש לצהובים משחק בברצלונה במסגרת היורוליג. ארט פראחוסקי, שזומן לסגל נבחרתו, שלח מכתב לאיגוד הכדורסל הבלארוסי, בו הודה להם על ההזמנה, אבל הפנה את תשומת ליבם בדבר קיום המשחק של מכבי ת"א בברצלונה ב-23.11. האיגוד השיב כי הוא מבין את לוח הזמנים וביקש שיצטרף לנבחרת לאחר המשחק בברצלונה.

פראחוסקי. בבלארוס מגלים קצת יותר הבנה (עודד קרני)
פראחוסקי. בבלארוס מגלים קצת יותר הבנה (עודד קרני)