אמריקני שרץ 45 שנים ברצף יפסיק היום: "אמשיך באופניים"

רוץ פורסט, רוץ: מארק קוברט רץ כל יום מאז 1968 ועדיין לא שבר את השיא: "רצתי בשלג, ברעידות אדמה וכשנולדו 4 ילדיי"

מערכת אתר ערוץ הספורט  
א א א א (שנה גודל)
קוברט. אפילו נראה כמו פורסט גאמפ (באדיבות האתר הרשמי של קוברט)
קוברט. אפילו נראה כמו פורסט גאמפ (באדיבות האתר הרשמי של קוברט)
תחילת כתבה

כולנו זוכרים את הסרט הזה. בשנת 1994 יצא לאקרנים סרטו המופתי של רוברט זמקיס, וכולנו מכירים אותו בתור "פורסט גאמפ". באחת הסצנות האהובות בסרט, פורסט, הלא הוא טום הנקס זוכה האוסקר, יוצא למסע של ריצה ולא מפסיק לרוץ במשך 3 שנים. מי היה מאמין שעוד הרבה לפני הסרט הזה, יקום משוגע ויעשה בדיוק אותו הדבר, פשוט לאורך 45 שנים. וזה עדיין לא השיא העולמי.

היום (רביעי), אחרי 45 שנים של ריצה בהן לא פספס אפילו יום אחד, מארק קוברט, יתלה את הנעליים ויעשה מעשה היסטורי: הוא יעצור. קוברט בן ה-62 רץ בכל יום מאז ה-23 ביולי 1968, רצף של 45 שנים, הארוך ביותר בארצות הברית.

האמריקני נפצע ברגלו ולכן החליט לסיים את המסלול הארוך והמתיש. "תמיד אמרתי שזה לא משהו שאני חייב לעשות, זה משהו שפשוט יוצא לי לעשות", אמר קוברט, "הייתי בר מזל עם הבריאות שלי, בכל יום יכול היה לקרות לי משהו שהיה גורם לי להפסיק לרוץ". קוברט גמע 9 מיילים בכל יום ועבר 151 אלף מיילים בסך הכל. הישג מטורף לכל הדעות.

קוברט רץ במשך השנים במזג אוויר קיצוני, כזה שנע בין מינוס 12 מעלות ועד חום כמעט בלתי אפשרי. הוא רץ בסופות שלגים, רעידות אדמה ואפילו כשארבעת ילדיו נולדו. "לא משנה מה קרה באותו יום, תמיד מצאתי את הדרך לצאת מהדלת", הודה הרץ, "הכי חשוב - גרמתי לאנשים אחרים לעשות כמוני".

אגב, הרץ שעדיין מחזיק בשיא העולמי הוא רון היל, רץ מרתון בריטי לשעבר שלא עצר לרגע במשך 48 שנים. "אני עדיין לא מת, אני לא מפסיק לזוז", אמר קוברט שסיים שביעי במרתון באולימפיאדה ב-1972, "עכשיו אני פשוט רוצה לעלות על האופניים ולהתחיל לרכוב".

הוסף תגובה