מיכל בין זכתה למעמד של "ספורטאית עילוי"

לימור לבנת ביקשה להגדיל המכסה למען הכדורגלנית, בצה"ל אישרו. שרת הספורט: "היא בורכה בכישרון רב"

מערכת אתר ערוץ הספורט  
א א א א (שנה גודל)
לבנת, סייעה למיכל בין
לבנת, סייעה למיכל בין
תחילת כתבה

הכדורגלנית הצעירה מיכל בין יכולה לנשום לרווחה, זאת לאחר שבצה"ל הודיעו היום (ראשון) למשרד הספורט כי קפטנית נבחרת הנערות לשעבר תזכה למעמד של "ספורטאית עילוי". המשמעות: גיוסה של בין יידחה ובכך יתאפשר לה להמשיך בלימודיה והכשרתה המקצועית במכללת קונטיקט שבארה"ב.

לאחר בחינת יכולותיה והישגיה של מיכל בין על ידי משרד הספורט התברר כי היא עומדת בכל אמות המידה הדרושות לקבלת הכרה כ"ספורטאית עילוי", אולם מעמד זה נשלל ממנה אך ורק בשל העובדה שהמכסה היתה מלאה. בשל כך, בימים האחרונים הפעיל משרד הספורט בראשות השרה לימור לבנת מאמצים רבים על מנת לשכנע את צה"ל להגדיל את המכסה, שעמדה על 12 ספורטאים בלבד. היום, כאמור, התקבל האישור.

"מיכל בין היא ספורטאית מצטיינת וברוכת כישרון וראיתי חובה לעשות כל מה שאפשר על מנת לאפשר לה לממש את הפוטנציאל שלה ולא לפגוע בהתפתחותה ההישגית. אני מודה לצה"ל על שנענה לבקשתנו ומאמינה שמי שירוויח מכך הוא הספורט בישראל", אמרה השרה לימור לבנת. 

במשרד הספורט הסבירו כי הם רואים אינטרס לאומי בהגדלת מספר הספורטאים ההישגיים בישראל. במשרד ציינו הערב כי ישנה כוונה להמשיך לקיים בתקופה הקרובה דיון עקרוני מול צה"ל בנושא הגדלת המכסות של "ספורטאי העילוי", זאת לאור התקדמות הספורט בישראל והצורך להתאים את אפשרויות הספורטאים לממש את יכולתם.

הוסף תגובה