ירייה ברגל: הטעויות שפירקו את הפועל ב"ש

המהפך התמוה בסגל של הפועל באר שבע כירסם את האלופה מבפנים והרס לחלוטין את פתיחת העונה שלה. האדומים נראים הכי פחות מחוברים מאי פעם וגם: מכבי המועמדת המובילה לאליפות, חדרה ממשיכה להרשים וסכנין המאכזבת הגדולה. שרף מסכם שבת

תגיות: ליגת העל

שלמה שרף
שלמה שרף
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

עדיין מוקדם לשפוט את הפועל באר שבע החדשה. הקבוצה שעלתה אתמול (שבת) לשחק מול אשדוד היא כזאת שעדיין לא ראינו, כי היא לא הייתה קיימת בגרסה הזאת עד לאחרונה וזה באשמת הרכישות המאוחרות. דבר שבעיניי לא נורמלי. נכון שזה עניין פרטי, ואין לנו זכות להתערב ולהיכנס לכיס של אף אחד, אבל מבחינה מקצועית להביא שחקנים בשבועיים האחרונים של החלון, ולהעזיב שחקנים שרצו לנסות להמשיך להוכיח את עצמם, זאת ירייה ברגל לשמה.

נעשו הרבה מאד טעויות במהלך הקיץ בשורות האלופה ולרכוש את השחקנים הכי בולטים בליגה לא מבטיח כלום ושום דבר. אתמול, עם השחקנים החדשים האלה הם לא הצליחו לנצח את אשדוד ובסך הכל זה נראה ממש לא טוב, אבל מצד שני יש להם עוד מספיק זמן. אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה ב"ש פתחה עונה עם שלושה משחקים ללא ניצחון, אבל זה הכדורגל, ואנחנו נמשיך לתת לה הזדמנויות.

עם זאת, כן חייבים לקחת בחשבון את הטעות רחבת ההיקף שנעשתה פה. יותר מדי רכישות ברגעים האחרונים זה משהו שלא מאפשר לקבוצה להתחבר. זה גם מעיד על לחץ בלתי רגיל של המערכת. קחו לדוגמא את ההתנהגות עם בן שהר, שחקן מצוין שנלחם על מקומו בהרכב ובכל זאת רצו למכור אותו בכוח. אין לזה צורה וזה לא נראה טוב. נראה שברק בכר לא שולט בעניינים כמו שצריך.

לצערנו היום הכדורגל שייך לסוכנים, הם עושים הרבה כסף מכל זה. זאת לא צריכה להיות הדרך של ב"ש. היא צריכה להיות הרבה יותר מקצועית, ואולי לבנות על שחקנים שגדלו במועדון מהגילאים הצעירים. עד עכשיו כל מה שהיא כן עשתה לא מוכיח את עצמו.

שחקני ב"ש מנסים להבין מה לא עובד (לירון מולדובן)
שחקני ב"ש מנסים להבין מה לא עובד (לירון מולדובן)
ברק בכר, מאבד אחיזה (לירון מולדובן)
ברק בכר, מאבד אחיזה (לירון מולדובן)

אם נעבור לשאר משחקי המחזור, בסה"כ היו תוצאות מפתיעות אתמול. למשל עם חדרה, שנסעה למשחק חוץ בפ"ת, קבוצה עם ניסיון ותקציב יותר גדול. החבורה של ניסו אביטן בסוף הייתה טובה יותר, ורק ביש מזל מנע ממנה לנצח. המלאבסים נהנו מנקודה שלא הגיע להם. חדרה יזמה ותקפה יותר, ופ"ת הייתה מאכזבת. חסרונו של מנור סולומון הורגש. הוא עושה שינוי, הוא השחקן שלוקח את היוזמה ומתכנן את המשחק. גידי קניוק הצליח להשוות בסיום, אבל היה חלש כמעט כל ההתמודדות.

בני סכנין היא אכזבה גדולה. זה מוזר שהיא מובילה את המשחק ועדיין מפסידה שתי נקודות בסיום. זה אכזרי. אבל היא עשתה טעויות, למשל אני לא יודע למה מוחמד גדיר לא שותף או למה פיראס מוגרבי לא פתח. היא הייתה חייבת לנצח, אבל רועי זיקרי הביא נקודה יקרה להפועל ת"א. עד עכשיו הקבוצה של בני בן זקן מאכזבת, היא צריכה להיות יותר דומיננטית במשחקי בית, זה יהיה בעוכריה בהמשך העונה. לדעתי בכל מקרה יש לה מקום בפלייאוף העליון.

ונעבור עכשיו לתוצאה הגדולה של המחזור, ה-1:4 של מכבי ת"א על רעננה. מדובר בקבוצה עם עומק בלתי רגיל, והיא המועמדת שלי לאליפות השנה. אסף צור עצר כמה כדורים קשים, והתוצאה הייתה יכולה להיות יותר גבוהה. בצד השני אלירן עטר, שכבר הצהרתי שהוא שחקן העונה שלי, הבקיע שערים יפים, והוא בדרך הנכונה. הוא שיחק מצוין, כבש שני שערים, מה עוד אפשר לבקש?

עטר, עושה את מה שצריך ואפילו יותר (אלן שיבר)
עטר, עושה את מה שצריך ואפילו יותר (אלן שיבר)
הוסף תגובה