חזר הביתה: איינבינדר חתם בבית"ר י-ם לשלוש שנים

כפי שפורסם, הקשר ירוויח 320 אלף דולר לעונה. ב"ש קיבלה מחצית מכרטיסו של סאבו. הקבוצה שמנסה לצרף את דור אלו, בהודעה על יוסי בניון: "לא פנינו לשחקן תחת חוזה"

תומר לוי
תומר לוי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

עכשיו זה רשמי: דן איינבינדר חזר לבית"ר ירושלים. כפי שפורסם, הקשר חתם היום (שישי) על חוזה לשלוש שנים בקבוצה בה גדל, אליה שב לקדנציה שלישית אחרי עונה אחת בלבד בהפועל באר שבע. בכך, הוא יהיה הרכש השמיני בעידן משה חוגג.

אז איך העסקה הושלמה? בית"ר העלתה בצורה דרסטית את ההצעה שהגישה לאיינבינדר כשעל פי המתווה, הוא ירוויח כ-320 אלף דולר לעונה בשנתיים הראשונות, שכר זהה למשכורת בבאר שבע, בעוד בשנה השלישית תהיה ירידה בשכר.

איינבינדר שעודכן בשיחות אחרי המשחק של הנבחרת מול צפון אירלנד, הביע נכונות לחזור לקבוצה בה גדל וכיכב מתחילת המו"מ עם הפועל באר שבע. השיחות נוהלו בין אביו למשה חוגג ואלי אוחנה, ברגע שהבינו שיש אישור מב"ש לצאת למהלך.

גל ההחתמות של בית"ר ירושלים הוביל לכך שהתקציב שתעמיד העונה עשוי להגיע ליותר מ-50 מיליון ש"ח. בעידן משה חוגג הצטרפו שבעה שחקנים עד כה דודו גורש, שמואל שיימן, לירוי צעירי, אפונסו טיירה, ערן לוי, מאור בוזגלו, טל בן חיים וכעת גם דן איינבינדר.

מי שעשה את הדרך ההפוכה בעסק איינבינדר הוא אריק סאבו. כעת מתברר שחצי מהכרטיס של הקשר הסלובקי נשאר בבית"ר ורק חצי שייך להפועל באר שבע.

מלמד לבית"ר (לירון מולדובן)
מלמד לבית"ר (לירון מולדובן)
ז'אורז'יניו יעבור להפועל ת"א? (דני מרון)
ז'אורז'יניו יעבור להפועל ת"א? (דני מרון)

כעת בית"ר תנסה להחתים חלוץ נוסף, אחרי שנראה שבן שהר כבר לא יגיע. על הפרק נמצא גיא מלמד, במידה שלא יעבור למכבי נתניה בעיסקת דיא סבע, כשגם חלוץ זר עשוי להגיע. הקבוצה מהבירה מנסה להחתים גם את דור אלו, שעשוי להצטרף לאיינבינדר ולהגיע מהפועל ב"ש.

בתוך כך, בית"ר שיחררה הודעה על יוסי בניון: "למען הספר ספק, כשהוא בדק את האפשרות לחזור ולשחק בשורות המועדון על מנת לסיים את הקריירה שלו בבית״ר, המועדון אותו אהד מילדות, הבעלים משה חוגג ראה בכך כבוד רב להעניק לאחד מגדולי שחקני ישראל בכל הזמנים את המקום הראוי לו לסיים את הקריירה.

"לא פנינו לשחקן תחת חוזה ולא התעלמנו מרצונותיה וצרכיה של מכבי פתח תקווה והעומד בראשה, אבי לוזון. ברור ונהיר לנו כי ההחלטה האם המהלך ייצא לפועל בידי מכבי פתח תקווה ואנו נכבד כל החלטה של ראשי המועדון. יש מערכת יחסים של כבוד הדדי בין המועדונים וכך יישאר בכל מקרה. אנו מאחלים הצלחה למכבי פתח תקווה במשחקה במחזור הקרוב".

אנטואן קונטה נמצא כבר בארץ ובקרוב יתברר זמן החזרה שלו למגרשים אחרי הפציעה הקשה שעבר והאם יש צורך להמשיך בשיקום. על עמדת המגן הימני בינתיים מתחרים גם מתן פלג ודוד קלטינס. ז'אורז'יניו ינחת בישראל בשבת, כשבבית"ר מצפים להצעה מהפועל תל אביב וגם מכבי פתח תקווה מביעה בו עניין.

הוסף תגובה