שחקני נתניה ייפרדו מסבע שלא ישחק מול ק"ש

גיא מלמד ומוגרבי יצטרפו לקבוצה. גם בריהון עשוי להגיע

תגיות: מכבי נתניה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחרי שצברו נקודה אחת משני משחקים ראשונים בליגה, במכבי נתניה מתעסקים גם הבוקר בסוגיית דיא סבע. השחקן התאמן אתמול כרגיל וצפוי לעשות זאת גם היום אבל השחקנים מעידים שבשיחות איתו הוא טען כי יעזוב. "דיא כוכב, אבל מגיע לו להתקדם. הראש שלו כבר במקום אחר", אמרו שחקנים במועדון.

בעלי הקבוצה אייל סגל והמנכ"ל ניב גולדשטיין מודעים למצב. גולדשטיין ישב אתמול עם סבע ושמע על רצונו להתקדם אחרי שוויתר על היציאה לחו"ל. במסגרת העסקה עם הפועל ב"ש, סבע יתבקש להודיע כי הוא זה שביקש לעזוב כחלק מהרצון להראות לקהל שלמועדון לא היה רצון לשחררו, אם לא היה דורש. השחקן ייעדר מול ק"ש ושחקני נתניה ייפרדו ממנו.

נתניה הסכימה לשלם לגיא מלמד את שכרו - 170 אלף דולר נטו ועוד 60 אלף דולר במקרה של הישגים קבוצתיים אישיים ונקודות. הוא יחתום לשלוש שנים. סגל הצליח במו"מ עיקש לקבל סכום גבוה יותר ממה שהוצע לו על ידי לודוגורץ' ורובין קאזאן.

בעקבות רצון סבע וההתפתחות בשיחות עם ב"ש, במועדון שוחחו עם פיראס מוגרבי שהודיע כי הוא מוכן לוותר על כסף כדי להצטרף. נתניה הציעה לסכנין מיליון שקלים כשאבו יונס ביקש סכום כפול. בעזרת מתווכים הורידה סכנין את הסכום ל-1.5 מיליון ש"ח והסכום אמור לרדת עד ל-1.2 מיליון שקל.

בנתניה יקבלו אותו בזרועות פתוחות. מוגרבי
בנתניה יקבלו אותו בזרועות פתוחות. מוגרבי

מלבד מוגרבי, נתניה פנתה לבית"ר ירושלים בבקשה לקבל את יעקב בריהון בו רואים במועדון פוטנציאל שעוד לא התפתח. סלובודאן דרפיץ' ושי ברדה שבנו את עומר אצילי בבית"ר סבורים שיוכלו גם את בריהון להפוך לשחקן טוב יותר. "מלמד, בריהון ומוגרבי, זה חיזוק שיחפה על חסרונו של כוכב כמו דיא", אמרו במועדון.

הפועל ת"א הורידה את דרישותיה לרכישת מוטי ברשצקי ל-600 אלף שקלים אם בנתניה יחליטו להשאילו ולממש את האופציה לאחר מכן אבל במועדון לא ישלמו את הסכום הזה עבור הקשר.

בפורומים השונים כתבו האוהדים כי יקבלו את מוגרבי בזרועות פתוחות על אף שבחר לעזוב בעבר את המועדון. לעומת זאת, האוהדים חלוקים לגבי סבע בטח אחרי עזיבת הקפטן ערן לוי. חלק מהאוהדים כועסים על המהלך של הקשר והקבוצה, חלק אחר, גדול יותר מבינים את רצונו להתקדם מקצועית וכספית אחרי שסירב לעזוב את נתניה לאירופה. חתימה בין הצדדים צפויה עד יום ראשון.

לקראת המשחק מול ק"ש תרגלו דרפיץ' ושי ברדה את פאטוס בצ'יראי שעשוי לערוך הופעת בכורה בהרכב. דידייה קוגבנייה עשוי להחליף את דיא סבא באגף, כשאת השלישיה הקדמית ישלים יונס מלדה. בקבוצה הורידו עומס מאביב אברהם שלא בריא במאת האחוזים והוא יעבור מבחן כשירות. במידה ולא יהיה כשיר, גבי קניקובסקי יפתחו על חשבונו. טים הויבך שלא היה בסגל בתיקו מול בני סכנין יחזור למרכז ההגנה על חשבון דודי תירם וישנה התלבטות בין דודי טויטו לג'ונתן בורנשטיין.

באסיפה המסכמת הראו המאמנים קטעי וידאו מהמשחק האחרון בליגה והעירו בעיקר על הנעת הכדור.

מעוניין בבריהון. דראפיץ'
מעוניין בבריהון. דראפיץ'
הוסף תגובה