"לא ניתן לגזור על חדרה אסון ספורטיבי"

העולה החדשה הגיבה לאיום הורדת הליגה של הבקרה התקציבית

תגיות: הפועל חדרה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הפועל חדרה קיבלה היום (רביעי) מכתב מהבקרה התקציבית שציין שתקציבה לעונה הקרובה לא אושר, עד אשר לא תמציא אישור ניהול תקין מרשם העמותות. אם תקציבה של חדרה לא יאושר היא צפויה לשוב לליגה הלאומית. כזכור, המועדון ניהל דיונים עם רשם העמותות כאשר סוללת עורכי דין ליוו אותה, אבל האישור לניהול תקין טרם התקבל. לפני כחודש קיבלה העולה החדשה הודעה כי בשל אי הסדרים ניהוליים, לא תקבל אישור זה, מה שימנע ממנה לקבל הקצבות לקראת העונה הקרובה.

במועדון מנסים לשמור על אופטימיות והגיבו לדברים: "הפועל חדרה רשמה הישג היסטורי ועלתה לליגת העל בזכות. לא יעלה על הדעת​ ​שאיזשהו גורם במדינת ישראל ייקח את זה ממנה ומ-100 אלף תושבי העיר שעומדים מאחוריה.​ ​גם בדיונים מול רשם העמותות שאלת ההופעה בליגת העל כלל לא עלתה על הפרק. יתרה מזאת, רשם העמותות הודיע רשמית כי הפועל חדרה תשחק רק בליגת העל וביקש להפחית נקודות ממאזן הקבוצה, מה שלא היה מקובל עלינו, ולכן כנראה ניפגש בבית המשפט".

עוד נכתב בלשון התגובה: "מעולם לא דובר על מצב שבו רשם העמותות יקבע באיזו ליגה תשחק הפועל חדרה. תפקידו הוא לא להתערב בהישגים ספורטיביים! אנו קוראים לכל הגורמים להתעשת ולהבין כי לא ניתן לגזור על המועדון אסון ספורטיבי בגלל בעיות שיש להן פתרון חוקי וסביר. אנו בטוחים כי גם ברשות לבקרה וגם ברשם העמותות יפנימו את העובדה שהפועל חדרה תשחק רק בליגת העל, ויחד נגבש פתרון שמקובל על כל הצדדים".

בצד המקצועי, הקבוצה החתימה את קשר בני לוד בעונה החולפת, חן ראובן באמצעות סוכנו, אורן יחזקאל. ראובן שכבש בעונה שעברה חמישה שערים, הרשים את אביטן בשבועיים האחרונים. מחר תקיים הקבוצה משחק הכנה נגד הפועל נצרת עילית בו ייטלו חלק הזרים, אלכסנדר איגנייטוביץ' ואנג' פרדי פלומן. החלטה בנוגע לבלם הסרבי תתקבל לאחר המשחק, כאשר בנוגע לפלומן התקבלה החלטה עקרונית לצרפו.

"לא יגזרו עלינו אסון ספורטיבי" (
"לא יגזרו עלינו אסון ספורטיבי" (
הוסף תגובה