מילבסקי: "צריך לשנות את המנטליות באשדוד"

המאמן החדש: "תהיה עונה טובה יותר מהאחרונה"

תגיות: ליגת העל

נטע בן אברהם  
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

לפני כשבוע, מ.ס אשדוד הפתיעה עם מינוי מאמן זר לעונה הבאה. בלגויה (בובי) מילבסקי המקדוני, בלם העבר בן ה-47 ששיחק במדי הקבוצה בין השנים 2001-2004, במהלכן רשם יותר מ-120 הופעות בכל המפעלים, כבש שלושה שערים, השתתף במשחקי האינטרטוטו, וזכור בעיר ובמועדון כאחד השחקנים הזרים האהובים והיציבים של הקבוצה, נבחר להוביל אותה לעונת 2018/19, על מנת לצאת עימה לדרך חדשה.

מילבסקי מונה למאמן הראשי של וארדאר סקופיה המקדונית וכבר בעונתו הראשונה זכה עימה בתואר האליפות, כשקבוצתו סיימה כמובילת הכיבושים, עם הפרש השערים הטוב ביותר ובעלת אחוזי הספיגה הנמוכים ביותר. בהמשך, בשנת 2013 אף זכה עימה בסופר-קאפ וזכה בתואר מאמן השנה. לאור הצלחתו, מונה למאמן הנבחרת הלאומית הצעירה של מקדוניה כשכבר בשנתו הראשונה, רשמה הנבחרת הצעירה הישג מדהים במוקדמות אליפות אירופה כשלראשונה בהיסטוריה הגיעה אל טורניר היורו לנבחרות צעירות בפולין 2017. מתוקף הישגיו, נבחר מילבסקי למאמן השנה לשנת 2016 ולאיש השנה במולדתו מקדוניה.

כחלק מהצהרת הכוונות של מ.ס אשדוד לקראת העונה הבאה ובעיקר לאחר העונה הלא פשוטה שעברו ולמלחמות התחתית, מונה מילבסקי כמאמן הקבוצה לשתי העונות הקרובות, בשאיפה לשחזר את הצלחתו מקריירת האימון גם בעיר הנמל או במילותיו "אני מגיע על מנת לשנות את החשיבה בקבוצה".

בראיון איתו לקראת הגעתו אמר: "הדבר הראשון שאני רוצה לשנות זה את המנטליות של הקבוצה. להפוך את השחקנים שלנו לרעבים לניצחונות. שחקנים שכל הזמן רוצים לשפר את עצמם. אנחנו נעשה שתהיה עונה טובה יותר מהאחרונה".

כאמור יחד עם מילבסקי יגיע רוברט סטוינובסקי המקדוני שישמש כעוזרו. סטוינובסקי משתף פעולה עם מילבסקי מאז שנת 2012 ומשמש ליד ימינו. ככל הנראה יחד איתו, ימונה עוזר מאמן ישראלי, כהמועמד המוביל הוא משה אוחיון שחקן הקבוצה הוותיק שצפוי להודיע על פרישתו ממשחק פעיל בתקופה הקרובה. "לא ברור לי עדיין מי יהיו האחרים" אמר המאמן, בעוד שאר עוזרי המאמן (כושר ושוערים) עובדים יחד במועדון כבר מספר שנים.

מילבסקי. יגיע ביוני (getty)
מילבסקי. יגיע ביוני (getty)

בהיבט השחקנים, כשנשאל האם יביא איתו גם שחקנים ממקדוניה אמר: "ייתכן. זה תלוי בצרכים של הקבוצה. אחשוב על זה כשאגיע לישראל ואכיר את הקבוצה. יש לנו מספיק זמן לבנות את הקבוצה". לנוכח העבודה שמילבסקי היה מאמן הנבחרת המקדונית הצעירה, עשוי בהחלט לגרום לכך שיביא שחקנים צעירים מוכשרים, ייתכן ואף מדובר בשחקנים שטרם מוכרים באירופה, אבל בהחלט שחקנים מוכשרים ברמה גבוהה מאוד, כמובן על פי הצורך בקבוצה.

נכון להיום בקבוצה יש ארבעה שחקנים זרים - הברזילאי מאוריסיו קורדיירו, בלסינג אלקה הניגרי, קרלו ברוצ'יץ' הקרואטי ו-ויקטור גנב הבולגרי. השחקנים חתומים לעונה נוספת אחת לפחות, אך לא מן הנמנע שבמידה והמאמן יחליט שאינם מתאימים או שברצונו להביא שחקנים אחרים, זה יהיה על חשבון אחד מהשחקנים הזרים הקיימים.

מילבסקי צפוי להגיע לארץ בעוד כחודש, כשכבר התחיל לעבוד על תוכנית העבודה איתה יגיע לארץ. הוא צפוי להיפגש עם ראשי הקבוצה על מנת להציג את התוכניות שלו לעונה הקרובה, בין היתר גם על שמות השחקנים בהם הוא מעוניין, בין אם ממקדוניה, זרים או ישראלים. את הימים הללו הוא מקדיש על מנת ללמוד את הקבוצה ולהתעדכן בליגה הישראלית הזכורה לו לטובה, כשלדבריו אין ספק כי אשדוד מכוונת גבוה ואף צפויה להפתיע לטובה העונה.

בסופו של דבר, ביקש מילבסקי להעביר מסר חשוב לאוהדים: "אני ממש נרגש להגיע לאשדוד. אני לא יכול לחכות להרגיש את האנרגיה הזו שוב. אשדוד ידועה כקבוצה שמקדמת צעירים וזה חשוב לכל מי שאוהב את הקבוצה כולל לי ולאוהדים. אני מקווה שזה יהיה טוב כמו בתקופה שהייתי שחקן".

הוסף תגובה