קרויף: טוריחו היה דמות מרכזית במכבי ת"א

מאמן הכושר נפרד: "אחת ההחלטות הקשות ביותר שקיבלתי"

דור בלך
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחד הברגים המשמעותיים מהצוות המקצועי הספרדי של מכבי תל אביב בשנים האחרונות עוזב את המועדון. כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט, חואן טוריחו, שהגיע ב-2012 לקריית שלום, הודיע באתר הרשמי של המועדון הצהוב על עזיבתו אחרי חמש עונות כמאמן הכושר הראשי.

"זו הייתה אחת ההחלטות הקשות ביותר שקיבלתי", אמר טוריחו לאתר הרשמי של מכבי ת"א. "אחרי שראיתי את הדרך אותה עשה המועדון, אני חושב שעברנו כברת דרך יפה. עכשיו הגיע הזמן לעזוב ולתת למועדון את האפשרות להביא אנשים שיכניסו דם חדש והרבה מוטיבציה".

הספרדי ציין מספר אירועים מרגשים שחווה במהלך תפקידו: "יש כמה רגעים שלא אשכח. הראשון שבהם הוא משחק הדרבי הראשון בגביע הטוטו כשניצחנו את הפועל ת"א. אמרתי לעצמי: 'וואו', השחקנים כל כך מתרגשים מזה שניצחנו את הפועל ת"א. בסיום אמרתי לכולם 'חברים מה אתם עושים? הליגה נגמרת רק בסוף חודש מאי'. כולם שאלו אותי למה אני מתכוון. 'אנחנו ניצחנו את הדרבי'. עניתי להם שלא ממש אכפת לי, ושאני רוצה לנצח את הדרבי כמו כל משחק, אבל לחגוג בסוף חודש מאי את האליפות".

"רגע גדול נוסף עבורי היה השער השני של ערן זהבי נגד פ.צ באזל בבאזל. קיבלנו את הביטחון לומר לעצמנו שאנחנו יכולים לעשות את זה ולהיות בליגת האלופות. הייתי עם ולנסיה כמה פעמים בליגת האלופות, אבל הפעם הזו עם מכבי הייתה משהו מיוחד בשבילי. קשה מאוד למצוא אנשים עם האופי שיש לאנשים בישראל. אתה יכול למצוא כאן הרבה אנשים קשוחים, אבל גם כאלו שפורסים את הידיים ואומרים לך: 'חואן בוא לפה. אנחנו נעבוד ביחד ונלמד ביחד'. אני מרגיש כאן כמו בבית".

המאמן ג'ורדי קרויף, שעבד צמוד לטוריחו, אמר בתגובה: "זה עצוב לראות את חואן עוזב את מכבי ת"א, אבל אני מבין את הסיבות והמניעים שלו. הוא היה דמות מרכזית ומשמעותית בשינוי שעברה מכבי ת"א למועדון כדורגל מקצועני מהרמה הגבוהה ביותר. בנימה אישית, ברצוני להודות לו על הנאמנות והמסירות כלפי המועדון וכלפי, ולאחל לו את מיטב האיחולים בעתיד".

קרויף, נפרד ממאמן הכושר. (אלן שיבר)
קרויף, נפרד ממאמן הכושר. (אלן שיבר)
הוסף תגובה