בני בן זקן הודיע לאלי טביב: "לא אמשיך בעונה הבאה"

מאמן בית"ר ירושלים לא חיכה לבעלים: "הודיתי לו על ההזדמנות. זו הייתה חוויה מיוחדת". אלי אוחנה רוצה את אלישע לוי כמחליפו. הערכה: טביב יבקש 40 מיליון ש"ח על המועדון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

בית"ר ירושלים תיאלץ לחפש מאמן חדש בעונה הבאה. מחזור אחד לפני סיום העונה, בני בן זקן הודיע לאלי טביב כי הוא לא מתכוון להמשיך במועדון. "הודיתי לטביב על ההזדמנות והזכות להיות מאמן בית"ר י-ם", כתב בהודעה שהוציא לתקשורת, "תודה לאנשי המועדון לשחקנים לצוות ולאוהדי הקבוצה על עונה מלאה בניצחונות וברגעים מיוחדים. לאורך כל הדרך הרגשתי אחריות גדולה לאמן במועדון מפואר וחשוב לכדורגל הישראלי, זו הייתה חוויה מיוחדת ועל כך תמיד אומר תודה ואאחל הצלחה למועדון בהמשך".

למרות ההצלחה היחסית, בן זקן חווה עונה לא פשוטה מבחינתו. הוא נאלץ להתמודד עם לא מעט תכתיבים מלמעלה ולנווט בתוך סבך של אינטרסים ועם מערכת יחסים מתוחה עם עוזרו, גילי לבנדה. כעת הוא יקווה למצוא קבוצה חדשה בליגת העל על מנת להתניע מחדש את קריירת האימון שלו.

בינתיים, הכרזתו של אלי טביב לפיה הוא עוזב את בית"ר ירושלים ממשיכה להעסיק את אנשי המועדון. במסיבת העיתונאים שקיים אתמול, הבעלים סירב לנקוב בסכום אותו יסכים לקבל כדי להעביר את המניות של המועדון, אבל בשיחות סגורות הוא נקב בסכום של כ-40 מיליון שקלים.

"טביב הוא כמו מוכר הארטיקים בים, צועק שהוא הולך אבל תמיד נשאר", אמרו שחקנים בבית"ר בחצי חיוך, "אדם שרוצה לעזוב מודיע על החתמת שני שחקנים כמה שעות אחרי מסיבת עיתונאים בה הוא אומר שהוא לוקח צעד אחורה?".

העובדה שטביב ישב אתמול לבדו וללא אלי אוחנה שהעדיף להמתין בצד, מרמזת על אי שביעות הרצון של אוחנה מהמהלך. האוהדים הודיעו כי המחאה נגד טביב תימשך והחשש של אוחנה היא שבסוף היא תגיע גם אל אחד הסמלים הגדולים ביותר של המועדון. "אנחנו אוהבים את אוחנה, אבל המועדון חשוב יותר מכל אדם", אמרו האוהדים שיגיעו מחר לביתו של הבעלים בכפר שמריהו.

ניצן. גלולת הרגעה (אלן שיבר)
ניצן. גלולת הרגעה (אלן שיבר)

כדי להרגיע את העניינים, חתם אתמול טביב עם איתמר ניצן לשנתיים ועם קרלוס קוויאר לעונה אחת. על המו"מ עם השניים פורסם לראשונה בערוץ הספורט. ניצן ישתכר כ-140 אלף דולר בעונה והספרדי 150 אלף דולר. "קוויאר שחקן מצוין, אבל בוריס לא נופל מאיתמר ניצן", אמרו שחקנים במועדון. השמות הבאים ברשימה הם של אלי אלבז שמשחק באפולון סמירני היוונית וסיים חוזה ושובל גוזלן, ששניהם הביעו נכונות להגיע.

לאוחנה היה חשוב שטביב יצהיר שהכל מעתה תלוי בו. גם בעבר טביב הצהיר שאוחנה יקבע הכל אבל בפועל טביב היה מעורב, גם בהחלטות מקצועיות ואתמול במסיבת העיתונאים הוא גם לא הכחיש. "נעשו טעויות" הוא אמר. אגב, הבעלים לא נכח במשחק אבל זה לא מנע מהקהל לקלל אותו ובפעם הראשונה גם לקלל גם את אלי אוחנה.

מחזיק זכויות הניהול יישב עם טביב כדי להבין מה התקציב לעונה הבאה ואילו שחקנים יעזבו מכורח הנסיבות. במסגרת השיחות של טביב ואוחנה ביקש האחרון להחתים מאמן בעל שיעור קומה והוא מעוניין באלישע לוי. טביב מעריך את מאמן הנבחרת לשעבר שעבד אצלו בכפ"ס ובכל מקרה אמר לאוחנה שההחלטות יהיו שלו במסגרת התקציבית. אוחנה יבקש בכתב לקבל תקציב ראוי או לחילופין לדעת מה תג המחיר שיבקש.

בהתאחדות הצהירו כי טביב לא יכול למשוך את הערבויות מהבקרה בחוזים עתידיים של שחקנים או עובדי מועדון ולכן הצהרתו לפיה ישאיר את הערבויות בבקרה אינה רלוונטית. "לא ברורה מה הכוונה של טביב", אמרו בהתאחדות.

אהדי בית"ר מעלים הילוך במחאה (אלן שיבר)
אהדי בית"ר מעלים הילוך במחאה (אלן שיבר)

עובד בכיר במועדון פנה אתמול לראשי ארגון לה פמיליה וביקש לארגן פגישה עם טביב ואוחנה במטרה לנקות שולחן. האוהדים מסרבים בשלב זה ולראשונה כל הארגונים בקהל מאוחדים נגד בעל הבית. אלי אוחנה ישוחח עם ניר ברק בנושא. ראש העיר, שמסיים את תפקידו בקרוב, מקורב לאוחנה והיה גם האחרון שהצליח להביא קונים לבית"ר בעידן טביב, אבל האחרון סירב למכור.

ברקת, שבעבר עשה לא מעט קסמים, ינסה לעשות עוד קסם אחד ואם לא יצליח לפשר ייתכן ויצליח לסייע במציאת רוכש. אתמול, מיד אחרי מסיבת העיתונאים שוחח ברקת עם אלי אוחנה והציע לו לבקש מטביב בכתב לדעת מה התקציב לעונה הבאה אם לא יגיע רוכש, ומהו תג המחיר שהוא מתכוון לבקש עבור עזיבה. "ניר לא המליץ לאוחנה להישאר במצב כזה כי כל האש תופנה לעברו", אמרו בסביבתו של ראש העיר, "לאוחנה לא מגיע להיות בשר התותחים כי מהלך כזה יכול לגרום לו לעוול רציני".

שחקני בית"ר סיפרו אתמול אחרי ההפסד 3:1 למכבי ת"א שהם רק מחכים שהעונה תיגמר ושעוד לפני שריקת הפתיחה הם הרגישו שהסיכוי שלהם לנצח קלוש. בוריס קליימן שמע רק לפני תחילת המשחק שהוא לא יפתח ובמועדון סיפרו כי זו היתה הוראה של אלי אוחנה. "מי שבחר לפתוח עם סתיו שושן פגע בקבוצה ופגע גם בו", אמרו השחקנים.

שושן שהציג שוב משחק רע וחטף עוד שלושה שערים היה עצבני כשהוחלף וזעם על כך בחדר ההלבשה. בשל כמות הפצועים הגדולה שחקנים מקבוצת הנוער נכללו בסגל בינהם יוראי מליח, עוז סיטון, אוהד אלבז וכדי להשלים סגל, קלאודמיר פריירה הפצוע ישב על הספסל ולמרות זאת שיחק בעקבות היכולת החלשה.

שחקנים זעמו לאחר שאתמול בדקו לפני המשחק את חשבונות הבנק וראו שלא נכנסו המשכורות. במועדון טענו כי היום הם ייכנסו ובכל אופן מדובר בהליך לא תקין מאחר ובחוזים של השחקנים אמורים הכספים להיכנס עד העשירי בכל חודש.

שושן. היה עצבני לאחר החילוף (אלן שיבר)
שושן. היה עצבני לאחר החילוף (אלן שיבר)
הוסף תגובה