למרות איומי עבריינים: בן רייכרט התאמן כרגיל

אירוע לא קל עבר על קשר הפועל תל אביב. לטענת אותם אנשים השחקן חייב להם 170,000 שקלים. איתי מרדכי פוטר מהנוער ע"י ברקוביץ' ודורש פיצוי. פרקליטו: "שקבוצות יבינו שלהפרת חוזה יש מחיר"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם
א א א א (שנה גודל)
רייכרט. אירוע לא נעים (צילום: דני מרון)
רייכרט. אירוע לא נעים (צילום: דני מרון)
תחילת כתבה

דרמה באימון הפועל תל אביב היום (רביעי). מספר אנשים, החשודים כעבריינים, הגיעו למתחם האימונים של האדומים ואיימו על בן רייכרט. לטענתם, הקשר חייב להם כ-170 אלף ש"ח ואם לא ישלם את הסכום, לא יתנו לו להתאמן. למרות אותם איומים, השחקן נכנס למתחם והתאמן כרגיל עם חבריו. החוב, כך טענו במועדון, שייך בכלל לאביו של רייכרט. מהפועל נמסר: "השחקן ערך אימון כרגיל עם חבריו. לא מדובר בחוב שלו, אלא של אבא שלו".

על פי מקורב לשחקן אין זו הפעם ראשונה שאנשים דורשים מרייכרט כסף ששייך לאביו. כך קרה גם בתקופה בה שיחק הקשר ברמה"ש ובמכבי ת"א. יש לציין כי רייכרט אינו נמצא בקשר עם אביו.

ובנושא כספי מעט שונה. זה לא סוד שהמצב הכלכלי של הפועל ת"א קשה, אבל המכות רק ממשיכות להגיע. היום  המועדון ספג חבטה כלכלית פוטנציאלית נוספת: מנהל מחלקת הנוער לשעבר, איתי מרדכי, שפוטר בטונים צורמים בקיץ האחרון על ידיי אייל ברקוביץ', הגיש באמצעות עו"ד שי טל תביעת בוררות כנגד המועדון, על סך 274,825 שקלים.


"התובע יטען כי פוטר ללא הליך שימוע, בקלות דעת, בחוסר תום לב משווע, ומשיקולים זרים", נכתב בכתב התביעה, "כמו כן יטען כי הנתבעת שפיטרה אותו, כאמור בקלות דעת בלתי נסבלת, ללא שימוע כדין ובעודו תחת חוזה, המשיכה בסורה וניסתה לייצר בכלי התקשורת תמונה מעוותת כי התובע מסרב לפנות את חדרו, כל זאת במטרה להשפילו ו/או לבזותו ו/או לפגוע בו כמאמן. התובע יטען כי במעשיה ו/או במחדליה גרמה לו הנתבעת לעוגמת נפש רבה, פגיעה במוניטין כמאמן מצליח וכן פגיעה בשמו הטוב ו/או באמינותו".

הסכום הנקוב מורכב מהפסד שכר למשך יתרת תקופת החוזה של מרדכי, הפסד שווי רכב צמוד ודלק למשך יתרת תקופת החוזה, הפסד הפרשות לקרן פנסיה למשך יתרת תקופת החוזה, מימון לקורס מאמן "פרו", מימון השתלמות מקצועית בחו"ל, פגיעה במוניטין ופגיעה בשם הטוב בגובה שלוש משכורות, עוגמת נפש בגובה שתי משכורות.

היום הוא קצת פחות שמח (אלן שיבר)
היום הוא קצת פחות שמח (אלן שיבר)

עו"ד שי טל אמר לאתר ערוץ הספורט: "ראוי שהקבוצות יבינו שכאשר מפירים חוזה לתקופה לקצובה יש לזה מחיר כלכלי שצריך לקחת בחשבון".

כזכור, מרדכי פוטר בתחילת חודש יוני על ידי ברקוביץ' ששימש אז כמנג'ר האדומים, בטענה כי אין למועדון מספיק כסף להחזיקו, וזאת כשמרדכי החזיק בחוזה לעוד ארבע שנים. כיום מרדכי משמש כמאמן קבוצת כרמיאל צפת מליגה א' צפון. בהתאם לחוזה שנחתם לא מכבר בין עמותת "האדומים" לבין חיים רמון, התביעה הזו תהיה תחת אחריותה של העמותה ויו"ר המועדון בארי בן זאב.

תגובתה של הפועל תל אביב: "נציג את הדברים בצורה מסודרת היכן שצריך. רק באמירה כללית נצין כי ההליך נעשה בצורה מסודרת וחוקית ומי שניסה לפגוע בתהליך הוא איתי מרדכי עצמו ונציגיו, שיצרו רושם תקשורתי מעוות ושגוי שפגע במועדון".

בתוך כך, החניכים של אלי כהן יחזרו היום לאימונים לאחר שזכו ליום מנוחה ויחלו בהכנות למשחק מול הפועל עכו בשבת. לאחר שהשיגו נקודה בלבד במשחק מול מכבי חיפה, וכשהם במרחק של ארבע נקודות מהקו האדום, במועדון הבהירו: "מול עכו בחוץ זה משחק שאנחנו פשוט חייבים לנצח. תוצאה אחרת לא תתקבל". סארי פלאח ייעדר בשל צבירת כרטיסים צהובים.

להפרת חוזה יש מחיר. עו"ד שי טל
להפרת חוזה יש מחיר. עו"ד שי טל
הוסף תגובה